Kolorowa ważka

Ważka z kolorowymi skrzydełkami pięknie wygląda w promieniach słońća. Do jej wykonania wykorzystamy: papier kolorowy, nożyczki, ołówek, wykałaczkę, farby witrażowe, kawałek folii oraz czarny pisak i ruchome oczka.

Krok 1
Z kolorowego papieru wycinamy długi pasek, który będzie miał co najmniej 20 cm i około 3 cm szerokości. Następnie zginamy go w formę harmonijki, powinny być co najmniej 3 garby. Na koniec zostawiamy kawałek niezagiętego paska. Najlepiej ok. 8- 10 cm.

Krok 2
Za pomocą cyrkla lub metalowego drutu robimy dziurę dokładnie przez środek złożonego w harmonijkę tułowia ważki. Następnie przez otwór wsuwamy wykałaczkę i rozciągamy na niej cały pasek, od góry do dołu.

Krok 3
Głowę robimy, zaginając koniec niezagiętego paska w stronę pierwszego garbu i przyklejamy. Przyklejamy oczy i dorysowujemy uśmiech.

Krok 4
Na zwykłej kartce papieru ryzujemy ołówkiem kontur skrzydeł. Nakładamy na papier przeźroczystą folię i czarną farbką witrażowa odrysowujemy dokładnie kontur. Miejsca pomiędzy czarnym szkieletem dowolnie kolorujemy. Po wyschnięciu gotowy element wycinamy.

Krok 5
Gotowe skrzydła przyklejamy na grzbiet tułowia ważki. Witrażowe skrzydła pięknie mienią się w promieniach słońca.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.