Kraków na święta, czyli jakie miejsca są otwarte!

2 kwietnia 2021

Przed nami kolejne święta w małym rodzinnym gronie, zachowaniem dystansu społecznego i pewnie suto zastawionym stołem. Można jednak pójść na spacer, nie wszystko jest pozamykane. Podpowiadamy ciekawe miejsca na świąteczny rodzinny spacer z zachowaniem zasad dystansu społecznego.

W czasie Świąt Wielkanocnych są otwarte:

Kopiec Kościuszki otwarty:

  • W sobotę, 3 kwietnia od 10.00 do 16.00
  • W niedzielę, 4 kwietnia od 12.00 do 18.30
  • W poniedziałek, 5 kwietnia od 10.00 do 18.30

Więcej informacji na https://kopieckosciuszki.pl

Milin Cafē zaprasza na świąteczne spacery po Ogrodzie Botanicznym:

  • W sobotę, 3 kwietnia do 17.00
  • W poniedziałek, 5 kwietnia do 17.00

Zróbcie sobie małą przerwę i przyjdźcie zobaczyć jak dużo kwiatów jest już w Ogrodzie. Więcej informacji na Profilu na FB

ZOO Kraków otwarte:

  • W sobotę, 3 kwietnia od 9.00 do 17.00
  • W niedzielę, 4 kwietnia od 9.00 do 19.00
  • W poniedziałek, 5 kwietnia od 9.00 do 19.00

W ogrodzie zoologicznym wiosennie, warto zwrócić uwagę także na roślinność budzącą się do życia. Więcej informacji na http://www.zoo-krakow.pl/

Kopiec Krakusa, Kopiec Wandy i Kopiec Piłsudskiego
 – wielkie ziemne pomniki upamiętniające legendarne i historyczne postaci związane z Krakowem. Do początków grodu nad Wisłą cofniemy się podczas wycieczki na kopiec Krakusa w Podgórzu, który swoją nazwę zawdzięcza mitycznemu założycielowi miasta. Wzniesienie zwane kopcem Wandy – na cześć córki tegoż Kraka – odwiedzimy podczas wycieczki do Nowej Huty. Postać kolejnego wielkiego bohatera narodowego – Józefa Piłsudskiego – przywołamy podczas wchodzenia na kopiec położony w Lesie Wolskim. Radości ze zdobywania krakowskich kopców będą towarzyszyły piękne widoki z ich szczytów.

 

Fot. Milin Cafe

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.