Bo fantazja jest od tego, aby bawić się na całego

8 czerwca 2021

Muzeum Galicja zachęca dzieci do współtworzenia drugiej edycji dziecięcej wystawy, którą zaprezentuje w lipcu 2021 r. w oficynie, czyli w magicznej galerii w bardzo starym budynku. Stwórz własną ilustrację do wymyślonej historii – Twoja wyobraźnia nie ma granic i dzięki niej zwyczajne rzeczy mogą stać się niezwykłe, a dobrze znane, bliskie Ci osoby mogą zostać bohaterami niesamowitych przygód.

Kids in Kraków rozmawia z Mateuszem Lagoszem, kuratorem wystawy Oficyna Wyobraźni w Żydowskim Muzeum Galicja, który podpowiada, jak zabrać się do tworzenia... działa!

Kids in Kraków: Od czego powinniśmy zacząć dobrą opowieść?

Mateusz Lagosz: Dobrą opowieść powinniśmy zacząć od zaciekawienia słuchaczy. Ta historia powinna być czymś, co przykuje ich uwagę i pozwoli zagłębić się w świecie stworzonym przez nas. Dodatkową wartość ma fakt, że przekazywane opowieści są obecne w naszych sercach i głowach.

Czy nasza historia powinna być realistyczna, czy możemy szeroko otworzyć drzwi wyobraźni?

Historia nie musi być realistyczna. Może być tak bardzo baśniowa, lub osadzona w dalekiej przyszłości, jak sami chcecie. To wy jesteście jej autorami, nie ma tu elementów, które by was ograniczały.

Czy ta opowieść musi być długa – czy to może być jedynie jej mały fragment?

Opowieść powinna zmieścić się na połowie kartki A4.

No dobrze, historię już mamy. To jak teraz zabrać się do stworzenie niezwykłej ilustracji?

Pierwsze czego będziemy potrzebować to wyobraźnia. Żadna z pięknych ilustracji stworzonych przez Jana Marcina Szancera nie istniałaby bez jego fantazji. Nie ograniczajcie się niczym, tylko pozwólcie przelać swoją wyobraźnię na kartkę papieru. Inspirację do pracy możecie znaleźć odwiedzając trwającą w naszym muzeum wystawę “Szancer, wyobraź sobie!”, lub biorąc udział w warsztatach z naszymi edukatorkami i edukatorami.

Czy jest jasno określona technika wykonania pracy konkursowej?

Nie. Chcemy, by docierały do nas prace stworzone dowolnym sposobem, takim, który pasuje wam, i będzie formą wyrażania tego, co macie w głowach...

***

Prace mogą być wykonane dowolną techniką, w formacie A3 lub A4.

Termin nadsyłania prac to 30 czerwca 2021. Prace wraz z opisem prosimy o przesłanie na adres: Żydowskie Muzeum Galicja, ul. Dajwór 18, 31-052 Kraków, z dopiskiem "Oficyna Wyobraźni"

Informacji na temat wystawy: mateusz.lagosz@galiciajewishmuseum.org

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.