Muzyczno-filmowy półmetek wakacji

29 lipca 2021

Przed nami półmetek wakacji. Upłynie on w muzyczno-taneczno-filmowych rytmach, za sprawą koncertu promenadowego w Altanie na Plantach, pikniku muzyczno-tanecznego czy rozpoczynającego się właśnie plenerowego festiwalu - Krakow Summer Animation Days. Oprócz tego będziemy malować wielkoformatowy obraz z Ogrodzie Botanicznym, czytać bajki, rozmawiać o emocjach i budować drzewo dobrych uczyć na Zgody 7, czy szkolić artystyczno-kreatywne umiejętności na wakacyjnych warsztatach. Niech nasze głowy wypełni kultura!

Literacki ogród Biblioteki Kraków: Piknik muzyczno-taneczny
31 lipca 2021, 11:00-18:00
Biblioteka Kraków – Biblioteka Główna, ul. Powroźnicza 2
Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy. Piknik jest organizowane w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. W programie: warsztaty muzyczne dla dzieci; warsztaty współczesnego tańca, występ Zespołu Muzyki Dawnej Floripari + pokaz historycznych instrumentów. spotkanie z pisarką i muzykiem Izabellą Klebańską, warsztaty dla dzieci Recyklofonia (tworzenie instrumentów z materiałów recyclingowych) zakończone wspólnym występem, występ zespołu Małe Kino
http://kidsinkrakow.pl/40027-krakow-literacki-ogrod-biblioteki-krakow-piknik-muzyczno-taneczny

Muzyczne przygody Fortepandy
31 lipca 2021, 11:00
Altana na Plantach, Kraków
Krakowskie Forum Kultury zaprasza na koncert Agaty Babicz z autorskimi piosenkami dla dzieci.
Utwory, które usłyszeć będzie można podczas koncertu, są zapowiedzią obecnie nagrywanej płyty. Kim jest tytułowa Fortepanda? Pomocnikiem i towarzyszką Agaty Babicz podczas warsztatów muzycznych, koncertów i zajęć dla dzieci. Stąd jej liczne przygody, o których usłyszeć będzie można podczas koncertu. Agata Babicz wraz z Fortepandą zabierze dzieci m.in. do krainy dinozaurów, a nawet w kosmos! Zapewnij swojemu dziecku prawdziwie muzyczną przygodę przy dźwiękach głosu, fortepianu, ukulele, djembe i kalimby.
http://kidsinkrakow.pl/40053-krakow-muzyczne-przygody-fortepandy

Ciotka Gama zaprasza do Opery, warsztaty muzyczne
1 sierpnia 2021, 11:00
Milin Cafe w Ogródzie Botanicznym, ul. Kopernika 27
W trakcie spotkania z ciotką Gamą dzieci dowiedzą się czym jest opera, kim jest primadonna i jaką rolę pełni w operze recytatyw. Zapoznają się też największymi operowymi hitami, zagrają na instrumentach perkusyjnych, zaśpiewają razem w chórze i nauczą się przepisu na operę.
http://kidsinkrakow.pl/40049-krakow-ciotka-gama-zaprasza-do-opery-warsztaty-muzyczne

XIII Krakow Summer Animation Days
30 lipca 2021 - 1 sierpnia 2021
Plac Wielkiej Armii Napoleona, Kraków
Najpiękniejsza sala kinowa i najlepsze filmy animowane z całego świata – przed nami XII Krakow Summer Animation Days!
Tej imprezy nie mogło zabraknąć! W tym roku Krakow Summer Animation Days będzie gościć wszystkich miłośników animacji na placu Wielkiej Armii Napoleona, gdzie wieczorami w sąsiedztwie zamku królewskiego i królowej polskich rzek obejrzymy najlepsze produkcje animowane z Polski, Niemiec, Francji, Belgii czy Szwajcarii.
http://kidsinkrakow.pl/39584-krakow-xiii-krakow-summer-animation-days

Czytamy i oglądamy w Agrafce: Elfinki
1 sierpnia 2021, 11:00
Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. W programie znalazły się zestawy najlepszych polskich animacji. Na dzieci czekają także liczne niespodzianki.
Czytamy:  Szeptanka o krasnoludkach | Barbara Supeł
Oglądamy: ELFINKI | Die Heinzels – Rückkehr der Heinzelmännchen, reż. Ute von Münchow Pohl, Niemcy 2019, 78’
http://kidsinkrakow.pl/40051-krakow-czytamy-i-ogladamy-w-agrafce-elfinki

Mała Kika: Skąd się biorą sny
1 sierpnia 2021, 12:00
Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18
Na dobry początek dla młodych widzów co niedzielę o 12.00 polskie i nie tylko filmy animowane. Towarzyszą im będą warsztaty rozwijające wyobraźnię.
SKĄD SIĘ BIORĄ SNY | Drømmebyggerne,  reż. Kim Hagen Jensen, Tonni Zinck, Dania 2020, 81’ (na zdjęciu)
Co się dzieje w głowie, kiedy śpimy i jak powstają sny? Czy da się wejść do cudzych fantazji i przeżyć tam najbardziej niesamowitą przygodę, jaką można sobie wyobrazić? O tym przekona się dzielna bohaterka nowej animacji w reżyserii Kima Hagena Jensena – twórcy zwariowanych i rozśpiewanych postaci z przeboju „Disco Robaczki”.
http://kidsinkrakow.pl/40052-krakow-mala-kika-skad-sie-biora-sny

Kino sferyczne Planetarium w Ogrodzie Doświadczeń
do 31 października 2021
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, Park Lotników Polskich, al. Pokoju 68
Od 1 czerwca ruszają codziennie projekcje w kinie sferycznym w Ogrodzie Doświadczeń im. St. Lema. Kino znajduje się w namiocie sferycznym o średnicy 8 metrów. W reżimie sanitarnym liczba miejsc jest ograniczona do połowy (obecnie to 15 miejsc). Projekcje 3D i 2D odbywają się przy użyciu laserowego rzutnika z soczewką, tzw. „rybim okiem”. Puszczane są m.in. takie filmy, jak: Przygody Rosetty i Philiae, Na skrzydłach marzeń 3D, Halo Ziemia, Explore 3D, Myszki i księżyc
http://kidsinkrakow.pl/39428-krakow-kino-sferyczne-planetarium-w-ogrodzie-doswiadczen

Weekend rodzinny - Woda, kolor, światło
31 lipca 2021 - 1 sierpnia 2021
Muzeum Inżynierii Miejskiej, ul. św. Wawrzyńca 15
Weekend rodzinny - “Woda, kolor, światło” w Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie. W programie: strefa animacji i zabawy na dziedzińcu MIM (w ramach wykupionego biletu na zwiedzanie wystaw), Spacer - Bezpieczeństwo - Kryminalne opowieści z Krakowa, Kuchnia molekularna, Zwiedzanie wystawy "Więcej światła" z przewodnikiem
http://kidsinkrakow.pl/39899-krakow-weekend-rodzinny-woda-kolor-swiatlo

Wakacje w Muzeum Archeologicznym
2-6 sierpnia 2021, 12:00
Muzeum Archeologiczne, ul. Poselska 3
Podczas tegorocznych wakacji Muzeum Archeologiczne zabierze wszystkich chętnych uczestników na wycieczki po okolicy oraz nad Morze Śródziemne. Tydzień śródziemnomorski – warsztaty – „Wycieczka nad Morze Śródziemne”
http://kidsinkrakow.pl/40004-krakow-wakacje-w-muzeum-archeologicznym

Zabawki na warsztacie
31 lipca 2021, 10:00, 12:30
Muzeum Etnograficzne, pl. Wolnica 1, ul. Krakowska 46
Cykl sobotnich warsztatów dla dzieci 6-10 lat organizowanych w przestrzeni wystawy plenerowej „Muzeum nie musi być w muzeum” na placu Wolnica. Budowanie pomysłowych zabawek o zmiennej formie. Uaktywnimy zmysł dotyku, testując różne materiały i zastanowimy się jak wykorzystać je w naszym projektach. Zbadamy, czy faktura wpływa na wizualny odbiór zabawki. Z pomocą wyobraźni i kreatywnie wykorzystanych prostych elementów stworzymy fantastyczne rośliny i zwierzęta. Każdy zabierze do domu własną zabawkę, którą będzie mógł potem przebudować.
http://kidsinkrakow.pl/39840-krakow-zabawki-na-warsztacie

Natura w sztuce
1 sierpnia 2021, 11:00, 13:00, 15:00
Ogród Botaniczny, ul. Kopernika 27
Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie startuje z cyklem letnich warsztatów „Natura w sztuce”. ASP we współpracy z Galerią Bronowice oraz Ogrodem Botanicznym Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza dzieci i młodzież do udziału w kreatywnych i artystycznych działaniach w naturze i z naturą.
Przed nami wielkoformatowe malowanie. Podczas warsztatów będziemy przyglądać się naturze z bliska. Będziemy tak blisko, jak tylko to możliwe. Przyjrzymy się  kwiatom, łodygom i liściom przez szkła powiększające, a następnie będziemy malować wielkoformatowe, abstrakcyjne, inspirowane wcześniejszymi obserwacjami obrazy.
http://kidsinkrakow.pl/39813-krakow-natura-w-sztuce

Niezła Sztuka:  W pracowni artysty
31 lipca 2021, 11:00
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7
Być jak... Frida Kahlo, Jackson Pollock, Vincent van Gogh, czy Salvadore Dali - w Cafe Nowa Księgarnia wszystko jest możliwe. Wszystkie dzieciaki w wieku 3-7 lat zapraszamy na spotkania z cyklu "Niezła sztuka", które przeprowadzą nas przez różne style i warsztaty artystyczne, przybliżą rozmaite terminy, pozwolą spojrzeć okiem profesjonalisty na swoje własne atelier.  Inspiracja: „Czyje to farby? Tajemnice warsztatu artysty”, M. Kwapińska, A. Zimnowodzka. Zajrzymy do słynnych pracowni artystów i wykonamy własne narzędzia malarskie. Poznamy różne techniki i spróbujemy w nich swoich sił.
http://kidsinkrakow.pl/39908-krakow-niezla-sztuka-lipiec-2021

Połowinki Wakacyjne - akcja promująca bezpieczne wakacje
1 sierpnia 2021, 10:00-18:00
Przylasek Rusiecki, Przylasek Rusiecki
Na terenie Centrum Rekreacji i Wypoczynku „PRZYLASEK RUSIECKI”, Wydział Prewencji KWP w Krakowie, wspólnie z Komendą Miejską Policji, Strażą Miejską Miasta Krakowa, Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej, Szkołą Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej oraz Krakowskim Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, organizuje Akcję Profilaktyczną „Połowinki Wakacyjne”.
http://kidsinkrakow.pl/40041-krakow-polowinki-wakacyjne-akcja-promujaca-bezpieczne-wakacje

Orfeo i Majnun, warsztaty o emocjach: Drzewo dobrych uczuć
1 sierpnia 2021, 11:00
InfoKraków Zgody 7, os. Zgody 7, Kraków
Instalacja, dzieci wykonują trójwymiarowy model drzewa, które zamiast liści ma słowa, związane z pozytywnymi skojarzeniami i dobrymi emocjami.
http://kidsinkrakow.pl/39924-krakow-orfeo-i-majnun-warsztaty-o-emocjach

Wszystkie Kolory Świata, czyli Chwila z marzeniami w Pałacu Potockich
1 sierpnia 2021, 11:30
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
1 sierpnia w Pałacu Potockich spotkamy się z Jankiem. Chłopiec marzy o tym, żeby zostać koszykarzem, tak jak jego tata, który wyjechał do Senegalu. Chciałby też przestać czuć się samotny, bo przez ciągłe przeprowadzki Janek nie może znaleźć przyjaciół.  Na warsztatach dowiemy się w jaki sposób ten młody bohater zachował się szlachetniej i dojrzalej niż niejeden dorosły i dlaczego wciąż czuł się samotny? Przekonamy się,  że wszystkie marzenia są równie ważne, a ich barwa nie zależy od naszego wyglądu czy umiejętności.  Nasze marzenia umieścimy w czarodziejskich kulkach, wywołamy wielobarwny grad, a na koniec stworzymy prawdziwie magiczne dzieła sztuki.
http://kidsinkrakow.pl/40026-krakow-literackie-chwile-w-palacu-potockich-sierpien

Wakacyjne Warsztaty Międzypokoleniowe 2021
3 sierpnia 2021, 11:00
Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka, ul. Zamkowa 8, Wieliczka
„Patroni są wśród nas”, Muzeum w kopalni soli
Podczas wakacyjnych podróży można spotykać w wielu miejscach obrazy czy figury przedstawiające świętych. Kim jest święty, czy zawsze takim był. Co sprawia, że mówi się o kimś, że jest święty? Jaka jest rola świętych? Co znaczy, że ktoś jest patronem? Czego czy kogo można być patronem? A czy uczestnicy znają swoich patronów? Na te i inne pytania związane ze świętymi, ze sztuką górniczą oraz wierzeniami górników wielickich odpowie to wakacyjne spotkanie.
http://kidsinkrakow.pl/39991-krakow-wakacyjne-warsztaty-miedzypokoleniowe-2021

Czytanie-odkrywanie: warsztaty o emocjach
3 sierpnia 2021, 11:00
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7
Cykl spotkań wokół literatury dziecięcej i emocji. Jak pomóc dziecku wyrażać emocje? Jak mówić o rzeczach, które sprawiają trudność i jak je komunikować? Te pytania stawia sobie niejeden rodzic. Na warsztatach głównymi tematami są przeżycia, doświadczenia, spotkania, lęki i małe zwycięstwa.       
Inspiracja książkowa: „Gucio się złości” Aurélie Chien Chow Chine. Na spotkaniu poznamy przygody jednorożca Gucia, który przeżywa złość, ponieważ nic nie idzie po jego myśli. Wspólnie przyjrzymy się złości i poszukamy różnych sposobów radzenia sobie z tym uczuciem.
http://kidsinkrakow.pl/40050-krakow-czytanie-odkrywanie-warsztaty-o-emocjach

Warsztaty Familijne - Lampka nocna
3 sierpnia 2021, 18:00
FabLab Małopolska, ul. Królewska 65a
Przyjdźcie do FabLabu i zróbcie lampkę nocną do pokoju dziecięcego, bo nie ma lepszej metody na spędzania wspólnego czasu z dzieckiem, jak majsterkowanie! Będzie lepienie, klejenie, lutowanie i trochę elektroniki. Wspólnymi siłami na pewno dacie radę a pamiątka i super wspomnienia zostaną na lata.
http://kidsinkrakow.pl/39934-krakow-warsztaty-familijne-lampka-nocna

Calineczka - niezwykłe przygody
31 lipca 2021, 16:00; 1 sierpnia 2021, 11.00
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2
Andersenowska baśń o pięknym elfie, którego czeka wiele przygód, nim odkryje, czym jest prawdziwa miłość. Niezwykła uroda oraz dobre serce Calineczki zjednują jej wielu przyjaciół, ale też nieraz wystawiają ją na niebezpieczeństwo – czynione dobro powraca jednak zwielokrotnione. Pomysłowe techniki lalkowe przeniosą widzów w przyjazny, bajkowy świat.
http://kidsinkrakow.pl/999-krakow-calineczka-niezwykle-przygody

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.