Naukowe powitanie jesieni

23 września 2021

Pełni energii i naukowego zacięcia witamy jesień z nadzieją, że będzie to dobry czas na rozruszania szarych komórek, nauczenie się… np. stolarki czy podstaw architektury. Na młodych odkrywców i zapaleńców wiedzy wszelakiej czeka Małopolska Noc Naukowców, Podgórskie Dni Otwartych Drzwi czy Wielka Lekcja Ekologii. Swoje drzwi otwierają także liczne osiedlowe kluby kultury zapraszając na pikniki, festyny czy rodzinne spacery!

WYDARZENIA
XVII Kiermasz Pogranicza Kultur
23 września 2021 - 3 października 2021
Mały Rynek
Kiermasz Pogranicza Kultur na stałe wpisał się w pejzaż krakowskiego Starego Miasta. Od wielu lat organizowany jesienią na Małym Rynku, przyciąga wielu turystów odwiedzających nasze miasto poza sezonem wakacyjnym, a przede wszystkim mieszkańców Krakowa i okolic.
http://kidsinkrakow.pl/34038-krakow-xvii-kiermasz-pogranicza-kultur

Małopolska Noc Naukowców 2021
24 września 2021
Krakowskie Muzea
Ze względów bezpieczeństwa organizatorzy część działań planują zrealizować stacjonarnie, a inne przenieść do sieci i realizować je on-line. Zatem nie wykluczają spotkań bezpośrednich, ale w mniejszych grupach i w lekko zmodyfikowanej formule. Będą na bieżąco reagować i dostosowywać wydarzenie do aktualnej sytuacji epidemicznej.
http://kidsinkrakow.pl/39945-krakow-malopolska-noc-naukowcow-2021

XX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi 2021
24-26 września 2021
Podgórze
Tradycyjnie w ostatni weekend września Stowarzyszenie PODGORZE.PL zaprasza na Podgórskie Dni Otwartych Drzwi. To już dwudziesta edycja tego wydarzenia.
W dniach 24–26 września czeka nas ponad 50 wydarzeń, w tym 20 tematycznych spacerów. Już teraz zapraszamy na inaugurację XX Podgórskie Dni Otwartych Drzwi, w piątek, 24 września o godz. 17.30 na dziedzińcu Muzeum Podgórza. Stamtąd wyruszymy na spacer tropem smaków i zapachów Podgórskiej historii, które doprowadzą nas do prawdziwego skarbca smaków dziedzictwa, a mianowicie na podwórko Zespołu Szkół Gastronomicznych nr 2 im. Odona Bujwida. Tam będziemy ucztować i świętować jubileusz Podgórskich Dni Otwartych Drzwi. Spacer poprowadzi zespół Muzeum Podgórza oraz Stowarzyszenie PODGORZE.PL
http://kidsinkrakow.pl/40537-krakow-xx-podgorskie-dni-otwartych-drzwi-2021

Festiwal Czekolady w Krakowie
25-26 września 2021
Karcher Hala Cracovia / Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, al. Focha 40, Kraków
Chcesz poczuć się lepiej dzięki czekoladzie? Po wielu miesiącach oczekiwań zapraszamy wszystkich miłośników słodkich chwil na Festiwal Czekolady, który odbędzie się 25–26 września w Kärcher Hala Cracovia. Zostawcie na chwilę codzienność  i przeżyjcie bardzo pozytywny czas ze swoimi najbliższymi. Różnorodna paleta kształtnych tabliczek, pralin i trufli zachwyci nawet najbardziej wymagających koneserów czekolady. Dowiesz się, co to znaczy kakao ceremonialne i co oznacza jego uwalniająca moc. Za sprawą rośliny kakaowca zapach czekolady i kakao będzie czuć w całym mieście! Nie zabraknie atrakcyjnego programu  i wielu znakomitych gości. Miłośników art cukiernictwa zapraszamy na Ogólnopolski Konkurs Dekoracji Tortów i Małych Form, gdzie pod okiem znanych mistrzów wyłonimy najlepsze prace sztuki cukierniczej.
http://kidsinkrakow.pl/40183-krakow-festiwal-czekolady-w-krakowie

Noc Kin Studyjnych 2021
25 września 2021
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Agrafka, KIKA, MIKRO, KIJÓW, PARADOKS, SFINKS
Przed nami druga edycja Nocy Kin Studyjnych w ramach cyklu „Krakowskich Nocy”. 25 września krakowskie kina studyjne zaproszą widzów do swoich sal na specjalnie przygotowane projekcje oraz zaproponują dodatkowe atrakcje!
http://kidsinkrakow.pl/38038-krakow-noc-kin-studyjnych-2021

8. Festiwal Filmowy Kino Dzieci
25 września 2021 - 3 października 2021
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Zapraszamy do Kina Pod Baranami na pokazy w ramach Festiwalu Filmowego Kino dzieci. W programie dziewięć filmów dla widzów w wieku od 4 do 12 roku życia.
http://kidsinkrakow.pl/40519-krakow-8-festiwal-filmowy-kino-dzieci

4. Wielka Lekcja Ekologii
26 września 2021, 11:00-17:00
TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7
Jakie znaczenie dla klimatu mają nasze codzienne wybory? Jaką dietę i styl życia warto wybrać, aby przeciwdziałać zmianom klimatu? Czym jest ślad węglowy i jak obliczyć swój własny? Jakie korzyści daje zastosowanie instalacji OZE (odnawialnych źródeł energii) w budownictwie mieszkaniowym? Czy ogród deszczowy może zrobić każdy? Chcesz poznać odpowiedzi na te i inne pytania? Weź udział w 4. Wielkiej Lekcji Ekologii!
http://kidsinkrakow.pl/40391-krakow-4-wielka-lekcja-ekologii

WARSZTATY
Jestem na pTak! Warsztat z budowania budek lęgowych
26 września 2021, 14:00
InfoKraków Zgody 7, os. Zgody 7, Kraków
Budki lęgowe, to jedna z najbardziej znanych form wsparcia naszych skrzydlatych sąsiadów. Podczas warsztatów uczestnicy zdobędą wiedzę w temacie ochrony, zwyczajów ptaków oraz budowy i montażu schronienia dla nich. Pod okiem instruktora zbudują własne, tradycyjne budki lęgowe, które będą mogli zabrać ze sobą do domu.
http://kidsinkrakow.pl/40570-krakow-jestem-na-ptak-warsztat-z-budowania-budek-legowych

Zobaczyć przeszłość – warsztaty street photo / fotografii architektury
25 września 2021, 11:00
MuFo Muzeum Fotografii w Krakowie – Józefitów, ul. Józefitów 16
Wspólnie będziemy uważni: uważnie będziemy patrzeć na świat, żeby zrobić jak najlepsze zdjęcia, uważnie oglądać istniejące zdjęcia i wreszcie: uważnie popatrzymy na ludzi wokół nas, żeby opowiedzieć im świat tak, jak tego potrzebują. W trakcie tych warsztatów dzieci w wieku 6 – 9 lat od strony praktycznej poznają podstawy fotografii, a także razem będą zastanawiać się, jak najlepiej skadrować znane i nieznane miejsca i obiekty. Każde kolejne zajęcia będą wprowadzać nowy fotograficzny „temat”: od portretu i architektury, aż po fotografie zwierząt! W trakcie warsztatów uczestnicy wspólnie z prowadzącymi zapoznają się z wybranymi zdjęciami ze zbiorów MuFo, a także dowiedzą się, jak zdjęcia mogą oglądać… osoby z niepełnosprawnościami wzroku!
http://kidsinkrakow.pl/40393-krakow-zobaczyc-przeszlosc-warsztaty-street-photo-fotografii-architektury

Jak powstał Kraków? Z wizytą króla
25 września 2021, 11:00
Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13
Zapraszamy babcie, dziadków i wnuki na wyjątkowe spotkania przybliżające historię i dziedzictwo kulturowe Krakowa.
Warsztat będzie skupiony wokół królów polskich koronowanych na Wawelu. W trakcie spotkania porozmawiamy o tym, kto rządzi państwem, co kiedyś robili królowie i jakie zmiany wprowadzili poszczególni władcy. Na historycznych obrazach zobaczymy również, jak wyglądał ówczesny władca. Pracą kreatywną wykonaną w ramach spotkania będą wspaniałe królewskie korony.
http://kidsinkrakow.pl/40401-krakow-jak-powstal-krakow-warsztaty-miedzypokoleniowe

Warsztat tworzenia ekoinstrumentów i wspólne muzykowanie
25 września 2021, 11:00-14:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2
Warsztaty to artystyczna podróż do świata wyobraźni i muzyki. Dzieci same tworzą instrumenty i muzykę. Zajęcia te są kreatywną zabawą z melodią dla każdego, kto chciałby na chwilę zostać małym artystą!
http://kidsinkrakow.pl/40577-krakow-warsztat-tworzenia-ekoinstrumentow-i-wspolne-muzykowanie

Jak zbudować dom?, warsztaty architektoniczne
25 września 2021, 11:00
Cheder Cafe, ul. Józefa 36
Cheder zaprasza na wspólne planowanie budowy domu. Będziemy myśleć nad tym, jak ukształtowanie terenu wpływa na usytuowanie budynku. Jak wschody i zachody słońca determinują rozwiązania projektowe?
Poznamy naturalne materiały budowlane, zobaczymy ciekawe realizacje architektoniczne i ....zaczniemy budować.
http://kidsinkrakow.pl/40606-krakow-jak-zbudowac-dom-warsztaty-architektoniczne

Aktywne czytanie „Miś ma stracha”
25 września 2021, 12:00
MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej, ul. Lipowa 4
Zapraszamy dzieci do 10. roku życia wraz z opiekunami na aktywne czytanie książki „Miś ma stracha” autorstwa Jacoba Granta w tłumaczeniu Michała Rusinka (Wydawnictwo Lokator). Czytanie odbędzie się w sobotę 25 września o godzinie 12:00.
http://kidsinkrakow.pl/40508-krakow-aktywne-czytanie-mis-ma-stracha

Niezła Sztuka: Pieskie życie
26 września 2021, 11:00
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7
Być jak... Frida Kahlo, Jackson Pollock, Vincent van Gogh, czy Salvadore Dali - w Cafe Nowa Księgarnia wszystko jest możliwe. Wszystkie dzieciaki w wieku 3-7 lat zapraszamy na spotkania z cyklu "Niezła sztuka", które przeprowadzą nas przez różne style i warsztaty artystyczne, przybliżą rozmaite terminy, pozwolą spojrzeć okiem profesjonalisty na swoje własne atelier.
http://kidsinkrakow.pl/40347-krakow-niezla-sztuka-pieskie-zycie

Zjawiskowa dziura, czyli Chwila z Konstruktorem Trurlem
26 września 2021, 11:30
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
W czasie warsztatów poznamy opowiadanie “Jak ocalał świat” z książki „Cyberiada” Stanisława Lema (Wydawnictwo Literackie).
Czy maszyna produkująca nici potrafi wyprodukować naparstki, nausznice i natryski? Jak wygląda maszyna produkująca niebo? Czy do produkcji nor można wykorzystać kołowrotki? Uwaga! Uwaga! Za dużo pytań! Potrzebna pomoc małych konstruktorów. Nastąpiła awaria jednej z maszyn konstruktora Trurla. Wszystkie powstałe nici zamieniły się w jeden wielki supeł. Zapraszamy do pałacowego warsztatu wielkich konstrukcji. Wykorzystamy wiertarki, miarki, wkrętarki, młotki, koła zębate, śrubokręty, kołowrotki i postaramy się wprawić w ruch moduł awaryjny.
http://kidsinkrakow.pl/40565-krakow-zjawiskowa-dziura-czyli-chwila-z-konstruktorem-trurlem

Stolarnia w dechę dla początkujących
28 września 2021, 18:00
Klub Iskierka, ul. Żywiecka 44
Klub Iskierka zaprasza dzieci w wieku 8-12 lat na zajęcia stolarskie - Stolarnia w dechę. Zapraszamy na kreatywną zabawę modą! Rozwijają zdolności manualne, wyobraźnię oraz uczą pracy w grupie. Podczas zajęć uczestnicy będą odkrywać tajniki szycia i projektowania.
http://kidsinkrakow.pl/40571-krakow-stolarnia-w-deche-dla-poczatkujacych

POZOSTAŁE
Dni otwarte w Happy Robot
25-26 września 2021
Happy Robot, ul. Gwieździsta 7a
Happy Robot zaprasza Państwa na dni otwarte. Zajęcia odbędą się przy ulicy Gwieździstej 7a (Ruczaj/Dębniki), lub osiedle Albertyńskie 21b (Bieńczyce/Nowa Huta).
Wielu z Was zna nas z zajęć, które prowadzimy od 10 lat w szkołach i przedszkolach na terenie całego Krakowa (i nie tylko).
http://kidsinkrakow.pl/40373-krakow-dni-otwarte-w-happy-robot

Rodzinna gra terenowa - Kulturalne zakręcenie
25 września 2021, 10:00
Klub Iskierka, ul. Żywiecka 44
Podczas najbliższej rodzinnej gry terenowej wybierzemy się w kolejną podróż! Na uczestników czekają zabawy plastyczne, muzyczne i detektywistyczne. Każda z gier to zadania skłaniające do zgłębiania ciekawostek oraz informacji o danej kulturze, mitach, baśniach i zwyczajach.
http://kidsinkrakow.pl/40555-krakow-rodzinna-gra-terenowa-kulturalne-zakrecenie

Literacki ogród Biblioteki Kraków: Piknik teatralny
25 września 2021, 11:00-18:00
Biblioteka Kraków – Biblioteka Główna, ul. Powroźnicza 2
Biblioteka Kraków zaprasza dzieci, młodzież oraz ich rodziców do wspólnej zabawy. Piknik jest organizowane w ramach projektu „Literacki ogród Biblioteki Kraków”. Jego celem jest promowanie literatury, kultury, aktywnego spędzania wolnego czasu oraz integracja społeczna i międzypokoleniowa. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.
http://kidsinkrakow.pl/40641-krakow-literacki-ogrod-biblioteki-krakow-piknik-teatralny

Familiada i Dzień Otwarty w Klubie Aleksandry
25 września 2021, 11:00
Klub Aleksandry, ul. Aleksandry 1
Zapraszamy wszystkich małych i dużych na Familiadę i Dzień Otwarty w Klubie Aleksandry, który odbędzie się 25 września w godzinach 11.00-14.00. W programie mnóstwo atrakcji.
http://kidsinkrakow.pl/40432-krakow-familiada-i-dzien-otwarty-w-klubie-aleksandry

Piknik dla rodzin
25 września 2021, 11:00
Klub Karino, ul. Truskawkowa 4
Kolejna z jubileuszowych Imprez na Trasie to piknik dla rodzin organizowany przez Klub Karino. Na wszystkich przybyłych - starszych i młodszych - czeka moc piknikowych atrakcji - warsztaty, gry i zabawy integracyjne a do tego liczne jubileuszowe niespodzianki.
http://kidsinkrakow.pl/40435-krakow-piknik-dla-rodzin

Urodzinowy Misz-Masz
25 września 2021, 11:00
Klub Mirage, os. Boh. Września 26
Urodzinowy Misz-Masz to propozycja Klubu Mirage na wspólne świętowanie jubileuszu 30-lecia Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. W ramach tego wydarzenia czeka na Was całodzienny blok atrakcji dedykowanych różnym grupom wiekowym.
http://kidsinkrakow.pl/40436-krakow-urodzinowy-misz-masz

Rodzinny spacer literacki szlakiem Ludwika Jerzego Kerna
25 września 2021, 11:00
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Niektórym kojarzy się z „Przekrojem”, inni znają go jako poetę. Ludwik Jerzy Kern to bohater kolejnego Spaceru literackiego.
Przechadzka będzie okazją do przypomnienia twórczości zapomnianego dziś poety. Do literatury dziecięcej wprowadził postać sympatycznego teriera olbrzymiego, znanego szerszej publiczności jako Ferdynand Wspaniały. Kern nie tylko ubogacił krainę dziecięcej wyobraźni, jego twórczość zaowocowała też piosenkami „Lato, lato” czy „Cicha woda” (dla samego poety był to początek przygody z motoryzacją).
http://kidsinkrakow.pl/40455-krakow-rodzinny-spacer-literacki-szlakiem-ludwika-jerzego-kerna

Kamienni świadkowie historii Ziemi - spacer edukacyjny
25 września 2021, 12:00
Centrum Edukacji Przyrodniczej UJ, ul. Gronostajowa 5
Zapraszamy na spacer edukacyjny po wystawie geologicznej pt. "Kamienni świadkowie historii Ziemi" z przewodnikiem, którym będzie dr Bartek Kajdas.
http://kidsinkrakow.pl/40578-krakow-kamienni-swiadkowie-historii-ziemi-spacer-edukacyjny

Święto Dzielnicy Pierwszej
25 września 2021, 14:00
Bulwary Wiślane
Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana zaprasza 25 września o godz. 14:00-22:00 na Bulwarze Czerwieńskim spotkamy się z okazji Święta Dzielnicy Pierwszej.
http://kidsinkrakow.pl/40602-krakow-swieto-dzielnicy-pierwszej

Tańcem po Bałkanach - powakacyjna sąsiedzka wyprawa odkrywcza
25 września 2021, 18:00
Klub Jędruś, os. Centrum A bl. 6 A
Klub Jędruś zaprasza wszystkich sąsiadów i sąsiadki Jędrusia, przyjaciół i przyjaciółki naszego Klubu, mieszkańców i mieszkanki osiedla Centrum A oraz całej Nowej Huty na bałkańską przygodę!
http://kidsinkrakow.pl/40563-krakow-tancem-po-balkanach-powakacyjna-sasiedzka-wyprawa-odkrywcza

Strażak Sam na Żywo - Cyrkowa Przygoda
26 września 2021, 10:00
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
Dzielny Strażak Sam wraz z przyjaciółmi z Pontypandy przyjeżdżają do Polski! Widzów w każdym wieku zapraszamy na wspaniały muzyczny spektakl z udziałem bohaterów kultowej bajki, która bawi i cieszy dzieci od ponad 30 lat!
http://kidsinkrakow.pl/40306-krakow-strazak-sam-na-zywo-cyrkowa-przygoda

Śpiewowice wg Juliana Tuwima
26 września 2021, 12:00
Centrum Sztuki Współczesnej Solvay, ul. Zakopiańska 62
Interaktywny kabaret dla dzieci 3-9 lat w wykonaniu aktorów scen krakowskich. Scenariusz, oparty na znanych i uwielbianych przez dzieci tekstach Juliana Tuwima, jest punktem wyjścia do wspólnej, interaktywnej zabawy z widownią, która odbywa się Śpiewowicach, czyli mieście, gdzie wszyscy potrafią śpiewać. Mieszkańcy Śpiewowic to między innymi Państwo Tralalińscy, Zosia Samosia, Grześ Kłamczuch, Grześ Głuptas, Dwa Michały, Murzynek Bambo. Kabaret obfituje w dużą ilość piosenek śpiewanych wspólnie z dziećmi.
http://kidsinkrakow.pl/40170-krakow-spiewowice-wg-juliana-tuwima

Bajki robotów
29 września 2021, 18:00
Małopolski Ogród Sztuki, ul. Rajska 12
Kim są bladawce, poruszające się na wapiennych rusztowaniach? Po co im wiecznie ruszający się robak w ustach? Dlaczego na nocnym niebie świecą już tylko gwiazdy, a zniknęły pćmy i murkwie? I kto w kosmosie może sprawić, żeby ze świata zniknęły nienasycenie i nienawiść? Odpowiedzi na te i inne pytania poszukamy w spektaklu Agnieszki Olsten Bajki robotów na podstawie pełnych humoru i absurdu opowiadań Stanisława Lema.
http://kidsinkrakow.pl/26332-krakow-bajki-robotow

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.