Polowanie na kolory (jesień)

Zielony, żółty, pomarańczowy, czerwony, brązowy, fioletowy,. To właśnie jesienią natura zmienia się, przechodząc z tonacji żywej zieleni do cieplejszych, słonecznych barw. Kwitną wrzosy, liście zmieniają kolory, kwitną jesienne trawy, czerwieni się jarzębina czy róża. Czas zatem wyruszyć na jesienne polowanie na kolory. Zapraszamy na spacer…

Ale zanim wyjdziemy z domu, warto przygotować:

  • Kawałek prostokątnego sztywnego kartonu pomalowanego na 6 różnych jesiennych kolorów (zielony, brązowy, żółty, pomarańczowy, fioletowy, czerwony),
  • Papierową torbę na znalezione skarby.

Podczas spaceru poszukujemy liści, kwiatów, kory, owoców, szyszek, piórek w kolorach, które mamy na kartonie. Wkładamy je do torby. Po przyjściu do domu, segregujemy zebrane skarby na odpowiednie kolory i przyklejamy/przypinamy do kartonu pomalowanego na odpowiedni kolor.

To jest wspaniała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Te młodsze mogą pomóc zwłaszcza przy segregacji zebranych jesiennych skarbów!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.