Podróż pełna barwnych krain (rekomendacje 8-11.10)

6 października 2021

Czy wiersze można kolorować? Jaki kolor mają głębiny Oceanu? Dlaczego skarpetki gubią się podczas prania? Co łączy Pana Twardowskiego z Pałacem Krzysztofory? Czy bajki można pisać muzyką? Jaki jest przepis na wspaniałą przygodę? Kto to puka? Czy dzikie stwory mieszkają w dzikich miejscach? Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? Na te wszystkie pytania można poszukać odpowiedzi uczestnicząc rekomendowanych przez nas wydarzeniach Kulturalnych! Ruszajcie w miasto. Kultura czeka!

WYDARZENIA
Noc Poezji 2021
8-10 października 2021
Podczas Nocy Poezji 2021 porozmawiajmy o tym, czym jest poezja, jakie są jej funkcje i moc w obliczu izolacji i samotności postrzeganej w różnych wymiarach i kontekstach, tej najbliższej nam i tej, o której pisali poeci od Adama Mickiewicza przez Annę Świrszczyńską po Martę Podgórnik, ze szczególnym uwzględnieniem Cypriana Kamila Norwida i Tadeusza Różewicza (rok 2021 został oficjalnie ogłoszony Rokiem Norwida i Różewicza), a także Julii Hartwig i Krzysztofa Baczyńskiego, z uwagi na przypadające na rok 2021 setne rocznice ich urodzin, czy Adama Zagajewskiego, który w tym roku odszedł od nas.
http://kidsinkrakow.pl/40123-krakow-noc-poezji-2021

Wiersze do kolorowania 2
10 października 2021, 11:00
Cafe NOWA Księgarnia, os. Zgody 7
W ramach świętowania NOCY POEZJI, zapraszamy na rodzinne spotkanie dla najmłodszych czytelników. Tym razem gościć będziemy Agatę Dębicką i Michała Zabłockiego - autorów tomiku „Wiersze do kolorowania 2. Na czas kwarantanny i po”.
http://kidsinkrakow.pl/40821-krakow-wiersze-do-kolorowania-2

Festiwal Małej Literatury
10-24 października 2021
Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2
Zabierzemy Was w podróż w głąb książek! A wszystko za sprawą Festiwalu Małej Literatury, który odbędzie się w dniach 10-24 października 2021r. Każda książka to niezwykła podróż pełna barwnych krain, niespodziewanych przygód i mądrych doświadczeń. Wierzymy, że dobra lektura rozwija, bawi i uczy małych czytelników. Festiwal Małej Literatury to nie tylko nowe święto literatury dla dzieci, ale i wydarzenie o nowym wymiarze czytelniczej wrażliwości. W ramach wydarzenia odbędą się m.in. spotkania z autorami i ilustratorami, warsztaty, debata, czy webinary dla nauczycieli.
http://kidsinkrakow.pl/40529-krakow-festiwal-malej-literatury

SPEKTAKLE
Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)
8-12 października 2021
Teatr Groteska, ul. Skarbowa 2
Dlaczego skarpetki gubią się podczas prania? Co się wtedy z nimi dalej dzieje? Jaki los spotyka te, które tracą swoją parę? Czas puścić wodze fantazji! Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych) – najnowsza propozycja Teatru Groteska dla dzieci  oparta na książkach Justyny Bednarek – to wielowątkowa opowieść o lekkim zabarwieniu kryminalnym.
http://kidsinkrakow.pl/37295-krakow-niesamowite-przygody-dziesieciu-skarpetek-czterech-prawych-i-szesciu-lewych

Spektakl "O Pchle, co manier nie miała"
9 października 2021, 10:00
Dwór Czeczów, ul. ks. Popiełuszki 36
Dwór Czeczów zaprasza na spektakl zatytułowany „O Pchle, co manier nie miała” w wykonaniu Teatru TAK.
http://kidsinkrakow.pl/40878-krakow-spektakl-o-pchle-co-manier-nie-miala

Co mogą smoki, a czego nie - zaraz dowiesz się (Teatr Otwarty)
9 października 2021, 15:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Spektakl przedstawia historię małych przyjaciół: smoka Obiboczka i skrzata Pomponika, mieszkańców leśnej polany, oraz tajemniczej biblioteki, spotkanie z którą zmieni ich życie.
http://kidsinkrakow.pl/40169-krakow-co-moga-smoki-a-czego-nie-zaraz-dowiesz-sie-teatr-otwarty

Księgi Krzysztoforskie. Opowieści o Panu Twardowskim
10 października 2021, 11:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
W niedzielne przedpołudnia Muzeum Krakowa zaprasza do Pałacu Krzysztofory na nowy cykl przedstawień Teatru Otwartego pt. Krzysztoforskie księgi. Podczas październikowego spotkania zobaczymy spektakl Księgi Krzysztoforskie. Opowieści o Panu Twardowskim. Co łączy Pana Twardowskiego z Pałacem Krzysztofory? Czy tylko Mistrz był w posiadaniu tajemniczego kura? Czego w krzysztoforskich piwnicach szukała pewna kucharka? Tego wszystkiego dowiemy się podczas spektaklu.
http://kidsinkrakow.pl/40874-krakow-ksiegi-krzysztoforskie-opowiesci-o-panu-twardowskim

Trąba słonia Salomona
10 października 2021, 13:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Podczas trwania spektaklu dzieci występują na scenie, stają się bohaterami bajki, uczestniczą w tworzeniu, co daje im niezapomniane wrażenia wspaniałej zabawy. Przedstawienie teatralne Teatru Otwartego w trzech odsłonach z udziałem aktorów opowiada zabawną historię przyjaźni dumnego Słonia Salomona i wesołej Małpki Bili Bili, którzy pewnego słonecznego dnia po wielkiej kłótni szykują na siebie pułapkę.
http://kidsinkrakow.pl/37522-krakow-traba-slonia-salomona

Jak to smok zrobił jeden niefortunny skok
10 października 2021, 15:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Przedstawienie teatralne w trzech odsłonach z udziałem trójki aktorów opowiada zabawną historię dwojga przyjaciół Smoka i Jeżyka, którzy burząc niefortunnie dom Żyrafy Agafy wyruszają w podróż po zaczarowanym lesie. Podczas wędrówki spotykają swych przyjaciół Mrówkę Anię, Żabę Gapę, Motylka oraz Grzybka, który wspólnie z Dziećmi udzielając dobrych rad pomaga zbudować na nowo domek Żyrafy. Widowisko zawiera zarówno elementy teatru żywego aktora jak i teatru kukiełkowo lalkowego.
http://kidsinkrakow.pl/40381-krakow-jak-to-smok-zrobil-jeden-niefortunny-skok

Klaun w balonie
10 października 2021, 16:00
Teatr KTO, ul. Zamoyskiego 50
Sympatyczny Klaun Feliks zaprasza młodszych i starszych widzów do udziału w podniebnej przygodzie! Szykujcie się na wielką wyprawę balonem, naukę konstruowania helikoptera i próbę wystartowania zbudowanym przez siebie samolotem. Spektakl familijny Klaun w balonie to duża dawka śmiechu i wspaniałej zabawy, podczas której poznamy tajemnice pantomimy, sztuki iluzji i żonglerki, a nawet instrumentów muzycznych. Dobra zabawa gwarantowana!
http://kidsinkrakow.pl/40875-krakow-klaun-w-balonie

KONCERTY
Dzieci dzieciom
8 października 2021, 13:00
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Filharmonia Krakowska zaprasza na cykl godzinnych koncertów z prelekcją, podczas których na scenie wystąpią uczniowie z małopolskich szkół muzycznych, prezentujący swoim rówieśnikom repertuar pozornie tylko zarezerwowany dla osób dorosłych. Koncert są zachętą do regularnego odwiedzania Filharmonii przez dzieci, a dla młodych muzyków stanie się pierwszym krokiem do koncertowania na filharmonicznej estradzie.
http://kidsinkrakow.pl/40605-krakow-dzieci-dzieciom

Godziny Rodziny: Muzyczna Kraina
9 października 2021, 11:00
Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży, ul. Wietora 13/15
Co nas czeka? Trochę zmian, bo dochodzi muzyczna sobota. Rozpoczynamy 9 października w sobotę o godz. 11.00 rodzinnymi zajęciami muzycznymi "Muzyczna Kraina" z Małgorzatą Świerczek. Na każdym spotkaniu będziemy czerpać prawdziwą radość ze wspólnego muzykowania poprzez śpiew, grę na instrumentach, improwizację ruchową do wartościowej muzyki.
http://kidsinkrakow.pl/40526-krakow-godziny-rodziny

Bajki muzyką pisane: O trzech takich, od których wszystko się zaczęło…
10 października 2021, 10:00
Filharmonia Krakowska, ul. Zwierzyniecka 1
Cykl spektakli muzycznych, który zapewne przypadnie do gustu miłośnikom dotychczas prezentowanych „Koncertów dla dzieci”. Nowa formuła muzycznych spotkań dla najmłodszych obejmować będzie baśniowe historie, opowiadane poprzez muzykę i śpiew. W najbliższym sezonie przypomnimy dzieciom słynne polskie legendy oraz ich bohaterów.
http://kidsinkrakow.pl/40539-krakow-bajki-muzyka-pisane-o-trzech-takich-od-ktorych-wszystko-sie-zaczelo

WARSZTATY
Sobotnie poranki witrażowe: Światło i kolor
9 października 2021, 10:00
Muzeum Witrażu, al. Krasińskiego 23
W trakcie zajęć dowiemy się co nieco o teorii koloru, o tym jak różne barwy ze sobą współpracują, a zdobytą wiedzę wykorzystamy w trakcie artystycznych eksperymentów. W końcu światło i kolor mają wyjątkowe znaczenie w pracowni witrażu! 
http://kidsinkrakow.pl/40360-krakow-sobotnie-poranki-witrazowe-pazdziernik-2021

Cztery pory | czas na jesień
9 października 2021, 10:00
Muzeum Etnograficzne, pl. Wolnica 1, ul. Krakowska 46
To pierwsze spotkanie w ramach nowego z cyklu warsztatów dla przedszkolaków w Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Wraz z uczestnikami weźmiemy udział w jesiennych pracach w polu i ogrodzie. Pomożemy owcom w bezpiecznym powrocie z gór. Sprawdzimy co trzeba zrobić, aby rośliny przeobraziły się w ubrania. Odwiedzimy wrzosowisko z kwitnącymi wrzosami i las przygotowujący się do zimowego snu.
http://kidsinkrakow.pl/40823-krakow-cztery-pory-czas-na-jesien

Koniki z bryczką – dwudniowe warsztaty zabawkarskie
9-10 października 2021, 11:00
Krakowskie Forum Kultury, ul. Mikołajska 2
Różnokształtne kawałki drewna, siano, wiklina, nieużywane już tkaniny, a do tego odrobina wyobraźni, dobrych chęci i sprytu – oto przepis na wspaniałą przygodę i WARSZTATY ZABAWKARSKIE dla najmłodszych! Podczas dwudniowych warsztatów, pod okiem instruktorów rzemiosła z Żywej Pracowni, z desek, gałązek i włóczek powstaną koniki, do których młodzi zabawkarze wykonają z drewna i wikliny kolorowe wozy na kółkach. Warsztaty łączyć będą ze sobą elementy plecionkarstwa, stolarstwa i innych dawnych technik rzemiosła. Inspiracją do działań będą tradycyjne zabawki z polskich ośrodków zabawkarskich. Prace powstałe podczas warsztatów zostaną zaprezentowane na wystawie w Galerii Sztuki Dziecięcej MIKO w Krakowskim Forum Kultury, ul. Mikołajska 2.
http://kidsinkrakow.pl/40845-krakow-koniki-z-bryczka-dwudniowe-warsztaty-zabawkarskie

Latający dywan. Opowieści przedmiotów: Kamieniarz
9 października 2021, 11:00
Gmach Główny, al. 3 Maja 1
Cykl spotkań dla dzieci w wieku 4–7 lat odbywających się w konwencji miniatur teatralnych, w których ważną rolę odgrywają improwizacja i interakcja z widzem. Podstawową formą artystyczną jest przygotowana na kanwie baśni opowieść, dla której bezpośrednią inspiracją są wybrane przykłady rzemiosła artystycznego, tkanin, biżuterii oraz broni ze zbiorów MNK.
Tym razem będzie o tym, że sięgając wzrokiem za horyzont, można przeoczyć prawdziwy skarb leżący pod nogami.
Bohater spotkania: drzeworyt z mężczyzną grającym na flecie
Opowiada: Cieszka Żółtko
http://kidsinkrakow.pl/40880-krakow-latajacy-dywan-opowiesci-przedmiotow

Warsztaty przyrodnicze Tilia
9 października 2021, 12:00
Klub Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215
Zajęcia mają charakter warsztatowy, więc oprócz zdobywania wiedzy teoretycznej uczestnicy mają możliwość samodzielnego wykonania różnych prac - technicznych, plastycznych, artystycznych. Odbywają się stacjonarnie w sali lub w terenie. Prowadząca zawsze pokazuje eksponaty, modele, fotografie.
http://kidsinkrakow.pl/40465-krakow-warsztaty-przyrodnicze-tilia

Bajki Pod Globusem – Kto to puka? Sztuka!
9 października 2021, 12:00
Księgarnia Pod Globusem, ul. Długa 1
Ekologia to też sztuka, czyli wspólne odkrywanie ekotropów w świecie wielkiej sztuki. Jak przyroda czaruje w sercach artystów i jak artyści bawią się z przyrodą, dowiemy się podczas aktywnego czytania książki „Kto to puka? Sztuka” (wyd. AWM). Przekonamy się, co wspólnego ma ekologia ze sztuką i jak łatwo każdy z nas może zmienić się w ekologicznego artystę bohatera. Na spotkanie i wspólną zabawę zaprasza Katarzyna Vanevska.
http://kidsinkrakow.pl/40840-krakow-bajki-pod-globusem-kto-to-puka-sztuka

Konik muzealny: Odbijam! Wszystkie kolory drzeworytu
10 października 2021, 10:00
Gmach Główny, al. 3 Maja 1
Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy. Katsushika Hokusai lubił wędrować. W każdej podróży rozglądał się bardzo uważnie. Zapamiętywał chłodny błękit nieba o poranku, podróżnego zawiązującego sandały i biel spienionych wodospadów. To, jak widział świat, zachowało się w drzeworytach – grafikach odbijanych za pomocą drewnianych klocków. Do dziś zachwycają one żywością i kolorami. Zabiorą nas na wędrówkę po Japonii śladami Hokusaia.
http://kidsinkrakow.pl/40881-krakow-konik-muzealny

Nie ma się czego bać, czyli chwila z potworami
10 października 2021, 11:30
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Czy dzikie stwory mieszkają w dzikich miejscach? Czy czują się bezpiecznie, huśtając się na długiej nici? Może są cichutkie, a może wydają z siebie najgłośniejsze dźwięki? Czy przepotworne potwory spędzają całe dnie na hamaku i usypiają, kiedy wieje wiatr? Może zamiast herbaty na śniadanie piją poranną rosę albo brukselkową zupę? Czy moglibyście zaprzyjaźnić się z potworem o ośmiu nogach i sześciu oczach? Zapraszamy na warsztaty, na których stworzymy wielką kolorową pajęczynę dla najmilszego pająka znalezionego w największej encyklopedii.
http://kidsinkrakow.pl/40822-krakow-nie-ma-sie-czego-bac-czyli-chwila-z-potworami

Eko jesień
11 października 2021, 15:30
Klub Kultury Chełm, ul. Chełmska 16
Klub Kultury Chełm zaprasza na ekologiczne warsztaty malowania toreb z wykorzystaniem jesiennych liści. Każdy uczestnik będzie mieć okazję wykonać własnoręcznie rysunek/malunek na płóciennej torbie przy użyciu specjalnych farb. Taki zabieg nada jej niebanalnego, indywidualnego charakteru. W cenę warsztatów wliczona jest płócienna torba, profesjonalne farby do tkanin oraz wszystkie narzędzia i przybory niezbędne do wykonania niezwykłego malunku.
http://kidsinkrakow.pl/40931-krakow-eko-jesien

POZOSTAŁE
Wystawa Pająków w Bonarce
do 31 grudnia 2021
Bonarka City Center, ul. Kamieńskiego 11
Najbardziej egzotyczną wystawę w Polsce. Czy pająk jest taki straszny, jak go malują? Okazuje się, że nie! Przekonaj się sam, a przy tym poznaj ponad 60 żywych osobników, które czekają na Ciebie w BONARKA CITY CENTER.
http://kidsinkrakow.pl/40870-krakow-wystawa-pajakow-w-bonarce

Pokolenia Małych Słowianek - portrety
do 29 listopada 2021
Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Rajska 1
Ekspozycja zawiera portrety dzieci, uczestników Zespołu Pieśni i Tańca „Małe Słowianki” im. druhny Władysławy Marii Francuz w latach 2019 i 2020, wraz ze swoimi rodzicami lub krewnymi - wychowankami zespołu z ubiegłych lat.
http://kidsinkrakow.pl/40911-krakow-pokolenia-malych-slowianek-portrety

Nocowanka w Fikołkach
8 października 2021, 19:00
Sala Zabaw Fikołki, ul. Kamieńskiego 11
Podróżnicza Nocowanka w Fikołkach już 8 października. Zabierzcie ze sobą ulubionego pluszaka, piżamę, szczoteczkę, pastę do zębów i śpiwór lub kocyk.
http://kidsinkrakow.pl/40735-krakow-nocowanka-w-fikolkach

Myśli na dobry czas – Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie
9 października 2021, 10:00
ARTzona Ośrodka Kultury im. C.K. Norwida, os. Górali 4
To rodzinne spotkania uwalniające dobre emocje, remedium na deficyt bliskości, dobrych wrażeń i kreatywnych przeżyć. Spotkanie połączone będzie z warsztatami twórczymi, przybliżającymi uczestnikom różne dziedziny sztuki pięknej i użytkowej. Kreatywne Śniadanie w Ogrodzie to okazja do celebracji rodzinnego czasu.
http://kidsinkrakow.pl/40854-krakow-mysli-na-dobry-czas-kreatywne-sniadanie-w-ogrodzie

Dzieciaki na start!
10 października 2021, 09:00
TAURON Arena Kraków, ul. Lema 7
Sport i aktywność fizyczna wpływają nie tylko na poprawę naszego zdrowia i kondycji, ale także pozytywnie oddziałuje na naszą formę psychiczną. Po udanych zajęciach dla najmłodszych w ramach kampanii Połączmy się na sport(n)owo, postanowiliśmy pójść krok dalej i zaprosić najmłodszych miłośników sportu do wspólnej aktywności!
http://kidsinkrakow.pl/40906-krakow-dzieciaki-na-start

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.