Bransoletka na rękę

Plecionki-bransoletki na rękę łatwo wykonać samemu w domu. Pokazujemy dwa sposoby:

  • węzeł prosty makramowy (szybki w wykonaniu)
  • supełkowy (bardziej pracochłonny, ale dający więcej kolorystycznych możliwości)

Węzeł prosty makramowy:

Do zrobienia plecionki potrzebujemy osiem kawałków muliny w dowolnie wybranych kolorach. Cztery z nich powinny być trzy razy dłuższe. Te krótsze kawałki układamy w środku, a po bokach po dwa dłuższe kawałki.

Z dłuższych kawałków zawiązujemy pętelki wokół krótszych kawałków muliny. Aby plecionka była prosta (a nie skręcona), musimy pamiętać by supełki robić naprzemiennie, czyli sznurek wychodzący górą pierwszego supełka przekładamy pod krótszymi sznurkami.

Supełki:

Do zrobienia plecionki potrzebujemy sześć równo dociętych kawałków muliny w dowolnie wybranych kolorach. Długość nitek przed wyplataniem 1m 20cm. Gotowa plecionka 35 cm.

Układamy kolejno wszystkie kawałki muliny koło siebie i biorąc pierwsze dwa od lewej strony zawiązujemy z nich dwa supełki. Potem bierzemy 2 i 3 kawałek i znowu związujemy dwa supełki. I tak kolejno na 3 i 4 kawałku, 4 i 5 oraz 5 i 6. Po czym zaczynamy od nowa.

Proste w wykonaniu, ale zajmujące nieco czasu. Na koniec robimy supełek i związujemy obydwa końce.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.