Sznurkowe abstrakcje

Lubicie sztukę abstrakcyjną? A próbowaliście w niej swoich sił? Jeśli nie, to macie świetną okazję, by trochę poeksperymentować i stworzyć naprawdę oryginalne dzieła z wykorzystaniem sznurka i farby. Wasze prace będą naprawdę niepowtarzalne!

Potrzebne materiały:
- kawałek sznurka lub grubszej nitki
- farby w ulubionych kolorach i pędzel
- kilka kartek papieru (po dwie na jedną pracę), najlepiej z bloku technicznego
- dość ciężka książka, najlepiej w twardej oprawie

Zabawę zacznij od ułożenia w otwartej książce dwóch kartek papieru. Następnie nałóż farbę na sznurek lub nitkę. Możesz zrobić to za pomocą pędzla lub po prostu zamoczyć sznurek w farbie. Nie bój się mieszać kolorów, dzięki temu końcowy efekt będzie jeszcze ciekawszy!

Kiedy sznurek jest już gotowy ułóż go na jednej z czystych kartek włożonych do książki. Spróbuj ułożyć z niego ciekawy wzór, jedną z końcówek pozostawiając tak, żeby wystawała poza kartkę. Uważaj, żeby nie pobrudzić książki podczas tej operacji.

Sznurek przykryj drugą kartką i zamknij w książce. Złap za jego luźny koniec i powoli wyciągnij go spomiędzy kartek – możesz przy tym ruszać nim w różne strony, dobrze dociskając okładkę książki. Gdy cały sznurek jest już na zewnątrz, szybko otwórz książkę i oddziel od siebie obie kartki. Twoja abstrakcja jest gotowa! Dobrze namoczony w farbie sznurek powinien wystarczyć na kilka dzieł, więc można wykorzystać go ponownie.

Dobrej zabawy!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.