II edycja literackiej Nagrody Żółtej Ciżemki

7 lutego 2018

Do 31 marca 2018 roku można zgłaszać książki – kandydatury do II edycji ogólnopolskiej Nagrody Żółtej Ciżemki za książkę dla dzieci i młodzieży, powołanej przez Bibliotekę Kraków w celu uhonorowania najpiękniejszych i najwartościowszych polskich wydawnictw adresowanych do młodszych czytelników.
Fundatorem Nagrody w wysokości 25 000 zł jest Prezydent Miasta Krakowa. Do Nagrody można zgłaszać książki wydane w okresie styczeń – grudzień 2017. Propozycje zgłaszają czytelnicy, związki twórcze, instytucje kultury, wydawcy i księgarze, bibliotekarze oraz członkowie Kapituły Nagrody, której przewodniczy dr Stanisław Dziedzic – Dyrektor Biblioteki Kraków.
Poprzez tę coroczną inicjatywę – nawiązującą tytułem do popularnej książki „Historia żółtej ciżemki” Antoniny Domańskiej, autorki powieści i opowiadań historycznych – Biblioteka Kraków chce wyróżnić tych rodzimych autorów, ilustratorów i grafików, dzięki którym literatura może wciąż silnie oddziaływać na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży, a przy tym przynosić im intelektualną, emocjonalną i estetyczną przyjemność z obcowania ze światem dobrej książki.

Werdykt Kapituły, która zadecyduje o podziale Nagrody pomiędzy twórców nagrodzonej książki zostanie ogłoszony w czerwcu 2018 r.

Kontakt organizacyjny: Anna Gregorczyk, tel. 12 618 91 22, anna.gregorczyk@biblioteka.krakow.pl

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.