Gramy w zielone!

19 lipca 2018

Kto spędza lato w mieście, nie musi się martwić! Miejska inicjatywa Zatrać się w zieleni zachęcająca do korzystania z krakowskich terenów zielonych i promująca aktywny wypoczynek na łonie natury sprawi, że w te wakacje nie odczujemy nudy :-). Zatracać się w zieleni będziemy na trzy sposoby: ćwicząc i piknikując w plenerze oraz poznając uroki miejskiej flory i fauny w różnych dzielnicach, do których zawiezie nas Parkobus.

W parku Bednarskiego o kondycję zadbają zarówno seniorzy (wtorki), jak i młode mamy (środy). W parku Jordana prawdziwi twardziele we wtorki będą mogli wziąć udział w zajęciach GTX. W parkach Decjusza i Kościuszki amatorzy spokojniejszych sportów wysmuklą sylwetkę i ukoją skołatane nerwy w środy podczas zajęć jogi i pilatesu.

W sierpniu na wspólnym piknikowaniu spotkamy się nad Zalewem Nowohuckim (soboty) i najstarszym w Krakowie parku Decjusza (niedziele). Czas umilą nam wszelkiego rodzaju gry i zabawy – od badmintona po bule – oraz zajęcia fitness. Spragnieni odpoczynku będą mogli skorzystać ze specjalnie przygotowanej strefy relaksu z leżakami i kocami. O nasze żołądki i podniebienia zadbają zaś podstawione food trucki.

Specjalnie oznakowany ekologiczny Parkobus zabierze mieszkańców wybranej dzielnicy do parku na drugim końcu miasta, gdzie można wziąć udział w spacerze przyrodniczym. 11 sierpnia z Kurdwanowa nad Zalew Nowohucki, a 25 sierpnia z Bieżanowa do Witkowic. Oprócz tego co dwa tygodnie w czwartki będziemy mogli wziąć udział w pokazach filmowych w ramach akcji Kino na trawie. Kino wielu kultur. Na wszystkie wydarzenia zapraszają Zarząd Zieleni Miejskiej i Krakowskie Biuro Festiwalowe.

(Justyna Skalska, miesięcznik ƒ„Karnet”

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.