Majówka w Krakowie: rekomendacje Kids in Kraków

29 kwietnia 2019

10 wydarzeń, na które warto wybrać się podczas dłuuugiej majówki w Krakowie. Zachęcamy do wyjścia z domu i ruszenia „na miasto”, które tętni życiem. Jest z czego wybierać: plenerowy koncert, spektakl teatralny, warsztaty sensoryczne, przejazd na rolkach czy spotkania literackie. Kraków stawia na rodzinę!

„Trochębajki” w Pawilonie Wyspiańskiego!
Propozycja na pochmurne dni: Wystawa ilustracji Małgorzaty Zając z wydanej przez Muzeum Narodowe w Krakowie książki dla dzieci pt. „Trochębajki o Stanisławie Wyspiańskim” autorstwa Katarzyny Maziarz.

Święto Flagi – rodzinny przejazd na rolkach, wrotkach i hulajnogach dla Biało-Czerwonej.
Propozycja dla sportowej rodziny: 2 maja wyruszymy specjalnie przygotowaną trasą (z ul. Krupniczej, przez al. 3 Maja, ul. Focha, ul. Powiśle i ul. Grodzką, na Rynek Główny) i w taki nietypowy sposób uczcimy Dzień Flagi Narodowej.

Tygrys Pietrek w Teatrze Groteska
Coś dla miłośników teatru: Spektakl opowiada o lękliwym Tygrysku, któremu Odważne Tygrysy zabierają paski. Żeby je odzyskać bohater wyrusza na wyprawę w poszukiwaniu odwagi.

72. Lekcja Śpiewania Patriotyczny koncert plenerowy:  Uchwalenie Konstytucji 3 maja w 1791 roku uczcimy na Małym Rynku podczas 72. Lekcji Śpiewania razem z artystami Teatru Loch Camelot.

Kodomo no hi – Japoński Dzień Dziecka
Rodzinnie w muzeum: Kodomo no hi, czyli Japoński Dzień Dziecka ponownie w Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha! Jak co roku zapraszamy dzieci i rodziców do wspólnej zabawy!

Uwaga! Nieprzyjaciel podsłuchuje
Dla miłośników wszelkiej maści urząceń i młodych dedektywów: Czym są stacje numeryczne? Co ma wspólnego muzyka ze szpiegami? Jak działa słynna Enigma? I w jaki sposób urządzenia szyfrujące wpłynęły na bieg historii? Ekspozycja Muzeum Inżynierii Miejskiej przybliży tajemniczy świat dawnej i współczesnej kryptografii.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema
Idealne miejsce dla najmłodszych odkrywców, którzy czują potrzebę własnoręcznego sprawdzenia „jak to działa?”. Ogród Doświadczeń, któremu patronuje Stanisław Lem, jest doskonałym miejscem, aby poznać prawa przyrody poprzez bezpośrednie doświadczenie – odczuwając je własnymi zmysłami.

Tworzenie Slime-ów
Nauka przedmiotów ścisłych nie musi być nudna. Dzieci podczas zajęć dowiedzą się czym są cząsteczki. Wspólnie zbadamy, które z nich się przyciągają, a które odpychają.

Czytamy i oglądamy w Agrafce: maj 2019
Czytamy i Oglądamy to dobrze już znany krakowskim rodzicom cykl pokazów filmowych połączony z warsztatami rozwijającymi wyobraźnię. 5 maja czytamy: Śladami Neli przez dżunglę, morza i oceany |Nela Mała Reporterka i oglądamy: PRAZIOMEK | Missing Link reż. Chris Butler, Kanada/USA 2019, 95’

Festyn Rodzinny na otwarcie sezonu
Tradycyjnie jak co roku 3 maja zapraszamy Państwa na wielki festyn rodzinny którym oficjalnie otwieramy nowy sezon na Rogatym Ranczo. W tym roku przygotowaliśmy jeszcze więcej atrakcji i animacji zarówno dla dzieci jak i dorosłych.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.