Skarbiec otwarty!

24 maja 2019

Po półrocznej przerwie Zamek Krolewski na Wawelu ponownie otwiera Skarbiec Koronny z nową aranżacją jednego z najpiękniejszych pomieszczeń – Sali Kazimierzowskiej.
Sala ta należała niegdyś do gotyckiego reprezentacyjnego apartamentu mieszkalnego z czasów ostatnich Piastów. Obecnie mieści jedną z najważniejszych kolekcji kosztowności w naszym kraju. Ekspozycja, otwarta w 1959 roku po odzyskaniu wawelskich zbiorów z Kanady, nawiązywała do mieszczącej się tu niegdyś instytucji gdzie gromadzono insygnia władzy królewskiej i klejnoty. Wystawa została wówczas zaaranżowana przez profesora Adama Młodzianowskiego. Gabloty jego projektu ustąpiły obecnie miejsca nowoczesnym, spełniającym bardzo restrykcyjne normy w zakresie eksponowania i zabezpieczenia dzieł sztuki. Było to możliwe w ramach projektu „Wawel – dziedzictwo dla przyszłości” dofinansowanemu z Funduszy Europejskich.
Nowa aranżacja pozwoliła na wyeksponowanie 321 precjozów, na powierzchni dwukrotnie większej, niż dotychczas było to możliwe.

Zapraszamy mieszkańców Krakowa i turystów na bezpłatne wieczorne zwiedzanie Skarbca Koronnego 24 maja 2019 (piątek)  godz. 18:00–21:00

  • wstęp po okazaniu wejściówki (ilość limitowana)
  • wejściówki do pobrania od 20 maja, w punkcie Informacji Turystycznej, Centrum Promocji i Informacji (godz. 11.00-18.00)
  • ze względów organizacyjnych kolejne grupy zwiedzających będą wpuszczane co 30 min., na wejściówkach zostanie oznaczony czas przypuszczalnego wejścia
  • wejście na wzgórze przez Bramę Bernardyńską lub Bramę Herbową
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.