Przyroda wokół nas

12 sierpnia 2019

Wakacje sprzyjają spędzaniu czasu na łonie przyrody. Jeździmy nad morze, chodzimy na wycieczki do lasu, kąpiemy się w jeziorze, wspinamy po górach. To dobry czas na spojrzenie na przyrodę z innej perspektywy, nie tylko się nią zachwycać, ale i… śmiać się w głos! Do czego zachęcamy z całego serca zwłaszcza przy lakturze książki Andy Seed „Dzikie sekrety przyrody”.

Niezliczone fakty, anegdoty, odkrycia i ciekawostki dotyczące wszystkiego, co żyje wokół nas, podane lekko i z olbrzymim poczuciem humoru. Tak o naturze pisać potrafi tylko Andy Seed, laureat Blue Peter Book Award 2015 za Najlepszą Książkę z Faktami.

Jaki spektakularny ptak nie umie latać, ale potrafi pływać? Które zwierzę nie ma głowy, mózgu, oczu ani organów? Co powinieneś zrobić w przypadku ataku osy, mewy, niedźwiedzia grizzly lub rekina? Czy żaby potrafią przewidywać przyszłość? Które zwierzęta najszybciej biegają, a które najwyżej skaczą? Dlaczego pleśń to grzyb, który czyni cuda? I jak to się dzieje, że setki ryb nagle spadają z nieba? (UWAŻAJ!)

Odpowiedzi na te i dziesiątki innych pytań znajdziesz w Dzikich sekretach przyrody. Poznaj naturę od podszewki, naucz się, jak powiedzieć „lew” i „żaba” w piętnastu językach, rozwiąż szynszylowy tekst i quiz o roślinach, zagraj w zwierzęcy łańcuszek i… nie przestawaj się śmiać!

Andy Seed
Dzikie sekrety przyrody
Wydawnictwo Literackie
Wydanie: I
Przekład: Maria Jaszczurowska
Oryginalny tytuł: Wild Facts About Nature
Format: 177x220 mm
Oprawa: twarda
Liczba stron: 160
ISBN: 978-83-08-06920-2
Ilustracje: Scott Garrett
Data premiery książki: 14-08-2019

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.