Długi weekend

14 sierpnia 2019

Zostajecie na długi weekend w Krakowie? Nic się nie martwcie, nuda na pewno nie będzie wam doskwierać! Warsztaty, gry miejskie, wykłady, spotkania, konkursy, koncerty, pikniki, spektakle… dla małych, dla większych, dla wszystkich! Z nami nic was nie ominie! 

W czwartek niespiesznym krokiem udajmy się na Mały Rynek, który na uroczystość Matki Boskiej Zielnej wypełni się wonią polnych kwiatów. To za sprawą konkursu Cudowna Moc Bukietów! Oprócz warsztatów układania bukietów i samego konkursu, scena rozbrzmiewać będzie dźwiękami muzyki! Gdy zgłodniejecie nie będziecie musieli odchodzić daleko, ponieważ od środy do niedzieli trwać będzie Festiwal Pierogów! Chyba nie ma lepszego sposobu, aby spędzić dzień świąteczny z rodziną!

W piątek wieczorem Mocak zaprasza na kolejne spotkanie warsztatowe Wielorazówka! Muzeum Sztuki Współczesnej, w ramach wystawy Natura w sztuce, postawiło na edukację ekologiczną od podstaw! Bardzo to popieramy! W ramach warsztatów uczestnicy własnoręcznie będą mogli wykonać wielorazowe woreczki na warzywa i owoce, z powodzeniem zastępujące plastikowe siatki. Po warsztatach każdy z uczestników będzie mógł zdecydować czy swój woreczek zabierze ze sobą do domu, czy przekaże w ramach akcji do pobliskich sklepów spożywczych. 

Sobotę zaczynamy z przytupem na Warsztatach perkusyjnych dla dzieci w DrumHouse! Jeśli wasze pociechy rozpiera energia, to na pewno wydarzenie dla was! Fanów Harrego Pottera z pewnością zainteresuje spotkanie fabularne Zakazany las - leśna przygoda, organizowane przez Zmysły w Lesie. Podczas gry terenowej, osadzonej w świecie magii i czarodziejstwa, uczestnicy poznają prawdziwe dzikie zwierzęta i ich związek z magią i dawnymi wierzeniami. Będą musieli odkryć mroczne tajemnice i odczarować Zakazany Las! Miejsce spotkania to ul. Obrony Tyńca, w lesie przy zielonym szlabanie, w sąsiedztwie kapliczki. Świetna zabawa z dreszczykiem emocji gwarantowana! Dla tych, którzy wolą średniowieczne klimaty polecamy kolejne spotkanie z cyklu Średniowiecze da się lubić! Muzeum Historyczne Miasta krakowa zaprasza po raz kolejny do Barbakanu, gdzie tym razem, będziecie mogli spróbować swoich sił w ramach szkółki rycerskiej i podziwiać pokazy średniowiecznych walk i rzemiosła. Maszyna z krzeseł? Buty na kołach rowerowych? Ogromna trąba? Tak! Takie eksperymenty tylko w Cricotece! Tam, na warsztatach Gry graficzne, będziecie mogli stworzyć fantazyjne kolaże inspirowane obiektami z kolekcji Kantora. Program tych warsztatów rodzinnych tworzony jest z myślą o aktywnym współuczestnictwie juniorów (dzieci) i seniorów (opiekunów, rodziców, dziadków). Krakowskie Forum Kultury zaprasza do Altany na Plantach na spektakl dla dzieci o Aurelce, która została królewną najmniejszego królestwa na świecie: z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Przedstawienie zostało przygotowane przez Teatr Figur. W Expo odbędą się bardzo nietypowe Strategicznie urocze warsztaty i turniej japońskich szachów. Podczas wydarzenia dzieci będą mogły poznać zasady tych trudnych gier, używając dużych plansz i zabawnych oznaczeń ze zwierzątkami. W ten sposób już po krótkim wprowadzeniu, będą mogły cieszyć się wspólną zabawą i poznawać kolejne strategiczne triki!  Jeśli uwielbiacie postacie z bajek przyjdźcie do M1, gdzie w ramach Wakacyjnego festiwalu zabawy, spotkacie się z Dorą i Diego, którzy przygotują was do wakacyjnych podróży, a także przypomną angielskie słówka! Tradycyjnie już wszystkich mieszkańców Krakowa i turystów zapraszamy do spędzenia soboty na łonie przyrody podczas Pikniku Krakowskiego. Ta edycja odbędzie się w Parku Bednarskiego. Zapraszamy na liczne warsztaty, zajęcia dla dzieci, zajęcia sportowe, animacje, gry i zabawy. Jak zwykle nie zabraknie również pysznego jedzenia! 

W niedzielę małych odkrywców zapraszamy do Ogrodu Doświadczeń na warsztaty Zapach w roli głównej: podejście historyka. Na zajęciach zapoznacie się z dawnymi metodami otrzymywania zapachów z roślin. Dowiecie się, jakie było pierwsze pachnidło sporządzone na bazie alkoholu dla królowej Elżbiety Łokietkówny, a następnie spróbujecie samodzielnie otrzymać podobny pachnący aromat. Miłośnikom sztuki polecamy Minispotkania ze sztuką na tarasie MCK. Godzinne zajęcia dla dzieci w wieku od czterech do sześciu lat, których tematem jest jedno wybrane pojęcie związane z tematyką odbywających się w Międzynarodowym Centrum Kultury wystaw czasowych. Tym razem jest to Most. Brzmi intrygująco? 

A jeśli macie ochotę oderwać się od miejskiego zgiełku i zażyć ruchu na świeżym powietrzu, wybierzcie się koniecznie w trasę rowerową z nową mapą Kids in Kraków! 

Jedno jest pewne… w Krakowie nie da się nudzić!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.