Powrót do szkoły z Kids in Kraków

Dobrym sposobem na poprawę humoru w czasie szkolnych przygotowań jest wspólne kompletowanie wyprawki. Szczególnie, kiedy wśród szkolnych przyborów pojawią się rzeczy własnoręcznie zrobione! Dzisiaj proponujemy trzy kolorowe dodatki, które na pewno wywołają szeroki uśmiech na wszystkich twarzach…

1. Filcowe nakładki na ołówek

Do wykonania nakładek będziecie potrzebowali kolorowego filcu, kleju, nożyczek i opcjonalnie igły z nitką. Z filcu wycinamy dwa główne kształty i dodatki do ozdoby. W pierwszej kolejności do głównych kawałków przyklejamy mniejsze elementy, następnie sklejamy lub zszywamy dwa główne elementy, zostawiając na dole otwór na ołówek.

2. Zakładki do książek

Zakładki z łatwością wykonacie z kolorowego papieru technicznego. Żeby je ozdobić i spersonalizować, możecie wydrukować ulubione postacie, wyciąć i przykleić na zakładkę. Dół zakładki ozdóbcie kolorowym frędzlem z włóczki bądź kordonka. 

3. Woreczki na drugie śniadanie wielorazowego użytku

Woreczki wykonane są z cienkiej bawełny we wzory. Z materiału wytnijcie długi prostokąt, jego wymiary dostosujcie do wielkości, jaką chcecie otrzymać. Prostokąt składamy na pół, zszywamy prawy i lewy brzeg, w jednym z nich pozostawiając rozcięcie ok 3 cm. Wywijamy górny brzeg i zszywamy, aby powstał tunel, przez który przeciągamy sznurek. Woreczek można bez problemu uszyć ręcznie, ale jeśli posiadacie maszynę do szycia, może być to świetna okazja, aby nauczyć wasze pociechy jej obsługi!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.