Atrakcje na weekend

6 listopada 2019

Nie dajcie się nudzie w ten kolejny listopadowy długi weekend. Jak zwykle proponujemy Wam moc atrakcji, warsztatów, spotkań i spacerów dla małych i dużych. Pomóżcie nam przegonić jesienną chandrę i pełni energii spędzić Święto Niepodległości!

Sobotę rozpoczynamy na Zamku Królewskim na Wawelu, gdzie w ramach wystawy czasowej Porcelany Miśnieńskiej odbędą się warsztaty Z dziejów królewskiej zastawy - spotkanie dla rodzin z dziećmi. Na zajęciach zobaczycie, jak wyglądają naczynia z serwisu koronacyjnego i łabędziego, dowiecie się, z jakiej filiżanki piła czekoladę królowa Francji Maria Leszczyńska. Podczas warsztatu będziemy dekorować naczynia na Wasze stoły.

Następnie udamy się do HistoryLandu, gdzie odbywają się Warsztaty z robotyki! Uczestnicy będą mieli szansę poznać LEGO® Mindstorms, czyli najbardziej rozbudowane zestawy od Lego, oferujące różnorodne mechanizmy i budowle. To oprogramowanie, które pozwala na zbudowanie naprawdę imponujących robotów! 

Czy wszystkie ptaki wylatują na zimę do ciepłych krajów? A jeśli wcale nie? Co się z nimi stanie, jeśli w końcu będzie naprawdę dużo śniegu w zimie? Czy możemy je bliżej poznać albo się z nimi zaprzyjaźnić? Jeśli chcecie poznać odpowiedzi na te pytania przyjdźcie koniecznie do Klubu Kultury Wola na warsztaty Rodzinny misz misz: domki dla ptaków, gdzie będziecie mogli samodzielnie wykonać schronienia dla ptaszków. 

W południe przenosimy się do Muzeum Inżynierii Miejskiej na Zajęcia drukarskie - w starej drukarni. Podczas zajęć uczestnicy poznają początki drukarstwa i osiągnięcia Johannesa Gutenberga. Zobaczą jak powstawały pierwsze drukowane książki, aby później stworzyć swoją własną. Okładkę do swojej książki wytłoczą na starej maszynie drukarskiej. 

Molom książkowym polecamy warsztaty dla dzieci w ramach Dyskusyjnego Klubu Młodego Czytelnika w Księgarni Karakter. Podczas spotkania dzieci będą miały za zadanie rozwikłać zagadkę detektywistyczną związaną z książką "Tajemnica Srebra" Martina Widmarka.

Wielbicieli sztuki zapraszamy do Cafe NOWA księgarnia na warsztaty Niezła sztuka: Kicia Kocia, Franklin i Elmer - w obrazach?! Na wawelskich arrasach kryje się prawie cały zwierzyniec, a jakie zwierzęta uda nam się odnaleźć na innych dziełach sztuki? Zobaczymy, jak zrobić gobelin, a na własnoręcznie wykonanym obrazie schowamy ulubionego bohatera z bajki. Inspirację zaczerpniemy z książki Małgorzaty Stachurskiej-Barańskiej: „Arrasy Wawelskie. Aktywna książka dla dzieci" . 

W niedzielę do południa w Staromiejskim Centrum Kultury Młodzieży odbędą się warsztaty Cyrk rodzinny w SCKM. W trakcie warsztatów poznacie tajemnice różnych sztuczek cyrkowych, m.in.: żonglowania różnymi przedmiotami, kręcenia talerzami, poiami, flowerstickami czy innymi cudami. Po warsztatach zostaniecie zaproszeni na familijny spektakl komediowy "Niezły cyrk"! 

Fanów teatru zapraszamy również do Cricoteki na minispektakl rodzinny teatru cieni Skrzaty. Podczas spektaklu dowiecie się jak odróżnić skrzata od krasnoludka i przekonacie się, że kiedyś ludzie i skrzaty bardzo dobrze się znali! 

Dla tych, którzy chcą poruszyć swoje szare komórki proponujemy warsztaty w Muzeum Inżynierii Miejskiej Złam ten szyfr - szyfry dla początkujących. Podczas zajęć poznacie różne rodzaje szyfrów. Poczujecie się jak Sherlock Holmes łamiąc tajne kody i sami zaszyfrujecie swoją wiadomość. 

W poniedziałek Agrafka tradycyjnie zaprasza na Dzień Filmu Polskiego. W tym roku zaproponują wam spotkanie z serialem Basia i zaprezentują 4 nowe odcinki (Basia i bałagan”, „Basia i Titi”, „Basia i Mama w pracy”, „Basia i Boże Narodzenie”) na podstawie kultowej serii książek. 

Na Rodzinne świętowanie Niepodległości zaprasza Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki. Spotkanie będzie miało charakter wspólnego koncertu pieśni patriotycznych. Nie zabraknie również ciekawostek historycznych dla dużych i małych! Świętujmy naszą Niepodległość radośnie i w rodzinnym gronie!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.