Maska z gipsu

Tworzenie masek to niezwykle prosta, ale i wciągająca zabawa na długie godziny, stanowczo można się przy niej odprężyć. Jest to wersja dla mniej cierpliwych, masa gipsowa szybko zastyga, jednak trzeba zdobyć opaskę gipsową (do kupienia w aptece za mniej niż 5 złotych).

Przygotowujemy: 

  1. Balon, najlepiej z czymś, co będzie naszym stojakiem – u nas wiaderko.
  2. Miskę z wodą,
  3. Odrobinę oleju z pędzelkiem,
  4. Opaskę gipsową,
  5. Nożyczki.

(1) Opaskę tniemy na paski. Balon smarujemy olejem tak, aby później łatwo maska odkleiła się od niego.

(2) Zanurzamy pasek w wodzie (szybko bo błyskawicznie mięknie) i rozsmarowujemy go na balonie. Kiedy cała warstwa jest gotowa odkładamy na 15-20 minut do stężenia. Powtarzamy nakładanie warstw aż uznamy, że wystarczy (3-4 warstwy).
Jeśli potrzebujemy uzyskać wystający kształt, np. nos, wystające uszy, łuki brwiowe, to możemy to zrobić poprzez zginanie lub formowanie nasiąkniętej wodą opaski gipsowej. Możemy uformować też kształt z suchej opaski i przykleić go delikatnie zwilżając wodą pędzelkiem. Tak w naszej masce powstały uszy.

(3) Planujemy miejsce na oczy, usta, nos, najpierw ołówkiem. Jeżeli gips za bardzo wystaje, można też maskę skrócić.

(4) Wytnijmy otwory z pomocą noża do tapet albo nożyczek

(5) Ozdabiamy maskę w dowolny sposób.  Jeśli używamy farb, nie rozcieńczamy ich aby nie zmiękczyć ponownie maski.

To już koniec, tworzenie masek to niezwykle prosta ale wciągająca zabawa na długie godziny, stanowczo można się przy niej odprężyć. Poleca Ola z Klubokawiarni LikeKonik!  

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.