Mali ogrodnicy w wielkim mieście

sobota, 3 marca 2018, 10:00

  • sobota, 3 marca 2018, 10:00
  • sobota, 10 marca 2018, 10:00
  • sobota, 17 marca 2018, 10:00
  • sobota, 24 marca 2018, 10:00
  • Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana, ul. Krupnicza 38
  • Wojewódzka Biblioteka Publiczna, ul. Rajska 1
  • Księgarnia Kawiarnia Podróżnicza Bonobo, Mały Rynek 4
  • De Revolutionibus Books, Rynek Podgórski 8

Cykl zajęć artystyczno-przyrodniczych dedykowanych dzieciom. Różne krakowskie lokalizacje, bezpłatny wstęp i możliwość niezwykłej przygody z malowaniem i projektowaniem własnego Ogrodu Szczęśliwego przed nami. Zajęcia prowadzone są w oparciu o książkę o takim samym tytule.

Terminy spotkań:
03.03 (sobota) godz. 10:00-12:00 - księgarnia De Revolutionibus
10.03 (sobota) godz. 10:00-12:00 - Centrum Młodzieży im. dr. Henryka Jordana
17.03 (sobota) godz. 10:00-12:00 - Wojewódzka Biblioteka Publiczna
24.03 (sobota) godz. 10:00-12:00 - Księgarnia Bonobo

Zajęcia mają sprzyjać popularyzacji wśród dzieci i młodzieży postaw proekologicznych. Zachęcać do kreowania własnego, przyjaznego świata tu i teraz, w którym zieleń znajduje swoje stałe, bardzo ważne miejsce. Warsztaty każdorazowo będą spotkaniem z książką i jej autorką Martą Kulą-Ulatowską, która wprowadzi uczestników w uroki tworzenia własnego „Ogrodu Szczęśliwego”. Czytanie fragmentu książki, wspólne malowanie i projektowanie ogrodu to elementy, których na warsztatach nie zabraknie. Każdy uczestnik zostanie również obdarowany książką „Mali ogrodnicy w wielkim mieście”, aby później w domowym zaciszu czerpać przykład i inspiracje z działań Poli, Leona i Olafa – głównych bohaterów bajki.

„Mali ogrodnicy w wielkim mieście” to wyjątkowa bajka o tematyce przyrodniczo-ekologicznej. Autorką tego malowniczego opowiadania jest projektantka ogrodów i malarka Marta Kula-Ulatowska. Przepięknie ilustrowana, ukazująca zupełnie inne oblicze estetyki dziecięcej książki, bajka o zieleni w mieście i marzeniach jego najmłodszych mieszkańców. Wprowadzając w wyjątkowy świat przyjaźni z ptakami, pszczołami, dżdżownicami i jeżami, edukuje i kształci postawy młodych czytelników. W bardzo naturalny sposób uczy dbałości i odpowiedzialności za otaczający nas świat roślin i zwierząt. Zachęca do tworzenia swoich wymarzonych ogrodów, w których i mali i Ci więksi spędzają czas wśród pachnących, kolorowych kwiatów, drzew i krzewów.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.