Klinika zabawek. Stukający dzięcioł

sobota, 15 stycznia 2022, 15:00

  • sobota, 15 stycznia 2022, 15:00
    ul. Kopernika 15a

Stukający dzięcioł na patyku – chyba u każdego wywołuje uśmiech. Nie starzeje się mimo upływu lat. A kto chciałby zrobić swojego dzięcioła? Chętnych zapraszamy do "Kliniki zabawek". Będziemy łączyć elementy, kleić, ubierać i na koniec stukać.

Wystawa „Klinika zabawek” porusza szereg wątków, ale najgłośniejsze z nich to recykling, naprawianie i przetwarzanie zabawek. Mówimy o fast toys – zabawkach, które mamy dzisiaj tylko chwilę, tanich, produkowanych masowo, które łatwo i szybko się psują i są równie szybko zastępowane nowymi, bo nie opłaca się (czasowo i finansowo) ich naprawiać. Wystawa zachęca do refleksji nad tym problemem. Pokazujemy, że zabawki warto naprawiać i przekazywać z pokolenia na pokolenie. Warto też tworzyć je własnoręcznie z dostępnych materiałów. Dzięki temu powstała kolekcja rodziny Sosenków, którą w wyborze można oglądać na wystawie.

W naszych przestrzeniach najlepiej chodzi się w kapciach (zachęcamy do przyniesienia) lub skarpetkach. Aby to było możliwe, dorosłych prosimy o założenie ochraniaczy na buty przed wejściem na różową wykładzinę kliniki.

Zapisy: kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Więcej

www.muzeumzabawekrakow.pl

kontakt@muzeumzabawekrakow.pl

Cena: 30 zł – warsztat rodzinny (cena obejmuje wstęp dla dziecka i jednego opiekuna). W ramach biletu możliwość zobaczenia wystawy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.