Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych

sobota, 3 grudnia 2022, 11:00-20:00

  • sobota, 3 grudnia 2022, 11:00-20:00
  • niedziela, 4 grudnia 2022, 11:00-20:00
  • Rynek Podgórski

W dniach 3-4 grudnia 2022 roku, na jeden weekend Rynek Podgórski ponownie zapełni ponad 70 stoisk, głównie lokalnych artystów, rzemieślników i drobnych wytwórców. Od 2008 roku Stowarzyszenie PODGORZE.PL organizuje Targi Rzeczy Wyjątkowych, początkowo w czerwcu, a od 2016 roku w grudniu, nadając im przedświąteczny charakter.

"Stworzyliśmy wyjątkowe, cykliczne wydarzenie, które na stałe wrosło w krajobraz Rynku Podgórskiego. Wydarzenie od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem i sympatią nie tylko lokalnej społeczności, ale i mieszkańców całego Krakowa. Targi stanowią również świetną atrakcję dla turystów, którzy pragną poznać nieco mniej znane, a bardzo ciekawe zakątki naszego miasta".

Świąteczne Targi Rzeczy Wyjątkowych to wyjątkowo klimatyczny kiermasz rękodzielniczy, który idealnie wpasowuje się w grudniową, przedświąteczną atmosferę. Wystawcy mają niepowtarzalną okazję zaprezentować swoje wyroby, a goście, którzy odwiedzą Rynek Podgórski mogą nabyć prezenty, oczywiście tylko te wyjątkowe. Organizatorzy współpracują z artystami i rzemieślnikami głównie z prawobrzeżnego Krakowa, zapewniając wysoki poziom artystyczny oferowanych wyrobów. Targi są doskonałą okazją, by spotkać prawdziwych pasjonatów. Każdy z wystawców chętnie opowie o swoim rękodziele, a niektórzy nawet zaprezentują na żywo swoje umiejętności. Poznanych na targach wystawców, klienci targów odwiedzają w ich pracowniach przez cały rok. Nie zabraknie też stoiska Stowarzyszenia PODGORZE.PL, gdzie będzie można kupić wyjątkowe podgórskie upominki, takie jak skarpety, kubki, przewodniki i pocztówki, a także dowiedzieć się o działaniach stowarzyszenia.

Największą ozdobą i atrakcją, podobnie jak w poprzednich latach będzie ponad stuletnia wiktoriańska karuzela, która zawsze cieszy się ogromną popularnością zarówno wśród dzieci jak i dorosłych. Zrekonstruowana z przypadkowo odnalezionych elementów jest niczym magiczny wehikuł, który zabiera w podróż w czasie, której trudno się oprzeć. Tak jak kiedyś wędrowała po jarmarkach Austro-Węgier, dziś nadal zachwyca mieszkańców wielu polskich miast, a także pojawia się w filmach. Targi to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów, ale także okazja do spotkania i wspólnego biesiadowania przy aromatycznej kawie, grzanym winie czy ciepłych daniach. Jak co roku strefa gastronomiczna będzie zróżnicowana. Będzie można skosztować słodkich wypieków, ciepłych kanapek, zjeść przepyszną rozgrzewającą zupę czy zasmakować w pierogach. Podczas targów zawsze przygotowywany jest szereg wydarzeń towarzyszących: warsztaty dla dzieci i dorosłych, spacery z przewodnikami, a także koncert. Oczywiście nie może zabraknąć wizyty prawdziwego św. Mikołaja z workiem prezentów!

W ostatnich latach podczas trwania Targów każdego dnia Rynek Podgórski odwiedza kilka tysięcy osób. Poprzednie edycje targów były wspierane finansowo przez Radę Dzielnicy XIII i Radę Dzielnicy XI, od kilku lat wspierane się także przez Urząd Miasta Krakowa.

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.