Oprowadzanki | Młodopolskie ABeCadło

sobota, 3 grudnia 2022, 11:00

  • sobota, 3 grudnia 2022, 11:00
  • Rydlówka, ul. Tetmajera 28

Rydlówka, oddział Muzeum Krakowa zaprasza rodziny z dziećmi na interaktywne oprowadzanie w ramach cyklu „Oprowadzanki”.

Jeśli chcecie dowiedzieć się, co kryje się za słowem „awangarda”, dlaczego sto lat temu pokochano polskie Tatry i dlaczego urządzenie wesela w bronowickiej chacie okazało się strzałem w dziesiątkę, przyjdźcie do Muzeum Krakowa. Zdekodujemy młodopolski alfabet poznamy m.in. litery: „F” – jak folklor, „S” – jak symbolizm, „W” – jak Wyspiański. Wspólnie przyjrzymy się charakterystycznym dla tego okresu trendom i to w formacie 3xM: w meblarstwie, modzie i malarstwie. Zastanowimy się także, w jaki sposób pisano o zmieniającej się na przełomie wieków rzeczywistości, a na koniec sami przygotujemy dzieło na miarę pokolenia Młodej Europy. W odkrywaniu ducha epoki oraz poszukiwaniu ukrytego w Rydlówce Chochoła pomogą nam specjalnie przygotowane karty pracy. Przekonajmy się, że nie taki modernizm straszny, jak go malują!
Prowadzący: Paweł Bukowski

***
Oprowadzanki to cykl interaktywnych oprowadzań po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa angażujących wszystkich uczestników (niezależnie od ich wieku – dzieci i dorosłych opiekunów).

Zwiedzanie muzeum może okazać się niezwykłą przygodą, pełną wyzwań i dobrej zabawy! Zapraszamy rodziny z dziećmi do udziału w interaktywnych oprowadzaniach po wybranych oddziałach Muzeum Krakowa. Będziemy poznawać ekspozycje, podążając specjalnie wytyczonymi ścieżkami zwiedzania. Zaglądniemy do kamienicy mieszczańskiej, by poszukać niezwykłych przedmiotów należących do rodziny Hipolitów. Razem z małym Dawidem dowiemy się, jak wygląda dzieciństwo w kulturze żydowskiej. Na wystawie w Muzeum Podgórza poznamy zasady savoir vivre’u i dowiemy się co nie przystoi szlachcie. Czeka na nas także spotkanie z tajemniczą awangardą.

Informacje praktyczne: Czas trwania: 60–90 min

Więcej

www.muzeumkrakowa.pl

12 426 50 60

info@muzeumkrakow.pl

Koszt: 15 zł od dziecka (jeden opiekun – wstęp bezpłatny)
Rezerwacja: Centrum Obsługi Zwiedzających – Rynek Główny 35 (Pałac Krzysztofory), e-mail: info@muzeumkrakow.pl, tel. (12) 426 50 60, godziny otwarcia: poniedziałek – niedziela 10.00 – 19.00

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.