II Festiwal Małej Literatury

poniedziałek, 3 października 2022 - niedziela, 9 października 2022

  • poniedziałek, 3 października 2022 - niedziela, 9 października 2022
  • Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki, ul. Papiernicza 2
  • Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3

Przed nami fantastyczna literacka przygoda!

Ciekawe spotkania i warsztaty z autorami i ilustratorami, warsztaty szkolne, webinary dla nauczycieli, wystawa ilustracji książkowej. Dworek Białoprądnicki zaprasza na II Festiwal Małej Literatury!

FML to wydarzenie dedykowane najmłodszym czytelnikom, ich rodzicom oraz nauczycielom. W programie drugiej edycji znajdziemy spotkania ze znanymi i lubianymi oraz debiutującymi i wartymi poznania autorami i ilustratorami. Wśród gości znajdą się m.in. Barbara Gawryluk, Joanna Rusinek, Marta Szloser, Łucja Malec-Kornajew - czyli detektywka Fishka, czy Małgorzata Roman-Zakrzewska.

Poznamy przygody dzielnych urwisów, odkryjemy tajemnice sztuki, a nawet spróbujemy przepisów z nowej książki kulinarnej dla dzieci.

Nie zabraknie też propozycji dla rodziców z najmniejszymi pociechami, podpowiadających jakie książki wybierać i jak budować zainteresowanie literaturą.

Ponadto zaplanowano rozmowy o biblioterapii, warsztaty szkolne oraz webinary dla nauczycieli.

Szczegółowy program już wkrótce na naszej stronie!

Wydarzeniu towarzyszyć będzie także przepiękna wystawa ilustracji książkowej "Illuminating Illustrations" prezentująca prace artystów z Estonii. Różne techniki, odmienne style, jeden baśniowy świat, który odkrywać mogą zarówno dorośli, jak i dzieci. Estonia jest krajem, który może poszczycić się bardzo dużą liczbą artystów z niezwykle oryginalnym stylem. FML to doskonała okazja do ich poznania.

Festiwal Małej Literatury promuje także nowy wymiar czytelniczej wrażliwości. Specjalne miejsce w programie zajmuje "Literatura wrażliwa" i czytelnicy ze szczególnymi potrzebami oraz ich rodzice. A wszystko w oparciu o publikacje Wydawnictwa Wrażlive, które publikuje fabularyzowane książki, potrafiące oswajać lęki, poruszać problematykę inności oraz tłumaczyć rzeczywistość w sposób przystępny dla maluchów.

Festiwal Małej Literatury to przestrzeń dla wszystkich, którzy kochają literaturę dziecięcą

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.