Jarmark Bożonarodzeniowy 2023

piątek, 24 listopada 2023 - poniedziałek, 1 stycznia 2024

  • piątek, 24 listopada 2023 - poniedziałek, 1 stycznia 2024
  • Rynek Główny

Jak co roku przed Bożym Narodzeniem i w okresie okołoświątecznym kupcy podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego zaoferują na Rynku Głównym szeroką gamę artykułów świątecznych i upominków, takich jak ręcznie malowane bombki, ozdoby choinkowe, stroiki świąteczne, świece z wosku, szopki, wyroby ceramiczne, wyroby z siana, słomy, drewna, wełny, filcu, szkło artystyczne, biżuterię, pamiątki, pocztówki, kalendarze, drewniane zabawki, drewniane wałki, wyroby skórzane, kożuchy regionalne.
Nie zabraknie również świątecznych łakoci: prażonych orzechów, krówek, ciast, ciasteczek, tradycyjnych pierników, miodów... Na Jarmarku znajdą się stoiska z polskimi potrawami z grilla. Będzie miejsce na stoisko z pierogami, a także stoisko serwujące zupy oraz tradycyjny „Grzaniec Galicyjski”.
Gościć będziemy również kupców z Litwy, Ukrainy, Słowacji i Węgier, którzy sprzedawać będą m.in. wędliny, sery i kiełbasy, chleb, biżuterię z tkanin i drewna, rękodzieło z lnu i wełny, upominki, ceramikę.

Warto odwiedzić krakowski Rynek i Jarmark, wyróżniony w tegorocznym zestawieniu najlepszych jarmarków bożonarodzeniowych, do których odwiedzenia zachęca turystów amerykańska stacja CNN. Obok Krakowa na liście znalazły się także propozycje m.in. z Londynu, Budapesztu, Helsinek oraz Singapuru, Toronto czy Nowego Jorku. Jarmark w stolicy Małopolski został doceniony m.in. za świąteczny nastrój i oprawę: unikatowa architektura miasta, regionalne tradycje oraz występy zespołów ludowych z muzyką na żywo robią największe wrażenie na gościach, a stoiska lokalnych, a także zagranicznych kupców i rzemieślników sprzyjają świątecznym zakupom oraz odkrywaniu nowych smaków.

W zeszłym roku krakowski jarmark został doceniony przez brytyjski dziennik „The Times”, który umieścił go na liście 24 najlepszych świątecznych jarmarków w Europie.

W świąteczny klimat w mieście wpisują się także dekoracje. Ich motywem przewodnim ponownie będę wawelskie arrasy. Nawiązywać do nich będzie również choinka, która rozbłyśnie na Rynku Głównym podczas Jarmarku: 2 grudnia o 16.30.

Więcej

kiermasze.com.pl

wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.