AUSERLESENES – wyjątkowe

sobota, 23 września 2023 - piątek, 27 października 2023

  • sobota, 23 września 2023 - piątek, 27 października 2023
  • Goethe-Institut Krakau, ul. Podgórska 34

Wystawa Centrum Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Berlinie prezentuje prace dwudziestu czterech ilustracji narracyjnych wykonanych przez uznanych niemieckich artystów grafików. Wśród prezentowanych artystów znajdują się przedstawiciele różnych stylów i pokoleń, z których większość jest także autorami tekstów.
Wystawa powstała na zamówienie LesArt, Centrum Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Berlinie, a zaproszeni twórcy sami wybrali motyw i technikę obrazu. W każdej prezentowanej na wystawie pracy kryje się inna historia. Wszystkich oglądających zachęcamy do tworzenia własnych niepowtarzalnych opowieści!

W Polsce wystawę pokazuje Goethe-Institut w Krakowie wraz z wyborem kilkudziesięciu niemieckich książek dla dzieci i młodzieży zilustrowanych przez artystów grafików, których ilustracje prezentowane są na wystawie AUSERLESENES – wyjątkowe.

Wstęp wolny po uprzednim telefonicznym umówieniu się (660 124 784).

Otwarciu wystawy towarzyszy Rodzinne święto ilustrowanych odpowieści.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.