Magiczne strony. Rodzinne święto ilustrowanych opowieści

sobota, 23 września 2023, 09:30-15:00

  • sobota, 23 września 2023, 09:30-15:00
  • Goethe-Institut Krakau, ul. Podgórska 34

Z okazji wystawy AUSERLESENES – wyjątkowe Goethe-Institut w Krakowie zaprasza na rodzinne święto ilustrowanych opowieści.

Program wydarzeń:

9.30–10.30 - Teatrzyk kamishibai z książką obrazkową Antje Damm „Wizyta” – warsztat literacko-plastyczny, prowadzenie prof. Angela Bajorek
Podczas warsztatów prowadząca przedstawi książkę niemieckiej autorki Antje Damm „Der Besuch” /Wizyta, wykorzystując teatrzyk. kamishibai. Książeczka, w której autorka zastosowała zupełnie nową technikę ilustracji polegającą na budowaniu kartonowych elementów jako scenerii dla wyciętych z papieru postaci, fotografowaniu i późniejszym kolorowaniu zdjęć, przyniosła autorce wiele nagród literackich.
Warsztat poprowadzi prof. Angela Bajorek – germanistka, literaturoznawczyni, wicedyrektor Instytutu Neofilologii Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie. Popularyzatorka niemieckojęzycznej literatury dziecięcej i młodzieżowej.
Wydarzenie dla dzieci w wieku 7+ (PL)

11.00–12.00 – „Widzę coś, czego ty nie widzisz“ (PL/D)
Interaktywne oprowadzanie po wystawie ilustracji narracyjnych dwudziestu czterech niemieckich artystów i artystek plastyków „AUSERLESENES – wyjątkowe”
Po wystawie oprowadzają kuratorki: Kathrin Buchmann und Annette Wostrak z Centrum Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Berlinie LesArt.
Wydarzenie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat.

12.30–13.30 – Widzę coś, czego ty nie widzisz“ (PL/D)
Interaktywne oprowadzanie po wystawie ilustracji narracyjnych dwudziestu czterech niemieckich artystów i artystek plastyków AUSERLESENES – wyjątkowe
Po wystawie oprowadzają kuratorki: Kathrin Buchmann und Annette Wostrak z Centrum Literatury dla Dzieci i Młodzieży w Berlinie LesArt.
Wydarzenie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat.

14.00–15.00 „O czym szumią morskie fale, czyli od obrazka do opowieści” - – warsztat literacko-plastyczny, prowadzenie dr Małgorzata Chrobak
Punktem wyjścia warsztatów będzie narracyjny obraz znanej niemieckiej ilustratorki i autorki książek dla dzieci – Kristiny Anders, prezentowany na wystawie ilustracji narracyjnych „AUSERLESENES”.
Prowadząca warsztaty – Małgorzata Chrobak z Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, pokaże uczestnikom, jak dużo „treści” można przekazać nie używając słów, i jak obraz może zainspirować do stworzenia własnych, niepowtarzalnych – literackich lub plastycznych opowieści.
Małgorzata Chrobak - doktor nauk humanistycznych, pracuje w Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. Jest wykładowcą literaturoznawstwa w Instytucie Filologii Polskiej. Literaturą dziecięcą i młodzieżową zajmuje się zawodowo, pisząc książki i artykuły naukowe o baśniach, realizmie magicznym i o fantastyce.
Wydarzenie dla dzieci w wieku 5-9 lat (PL)

Liczba miejsc na każde wydarzenie ograniczona. Dla zainteresowanych zapisy telefonicznie (660 124 784) lub mailowo bibliothek-krakau@goethe.de

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.