Maluchy w MuFo | Fotografia i sztuka

środa, 20 września 2023, 11:00

  • środa, 20 września 2023, 11:00
  • MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22a

Maluchy w MuFo, czyli klub dla rodziców z dziećmi w wieku 0-1,5 lat, to twórcza przestrzeń umożliwiająca spotkanie, wymianę wiedzy, a przy tym do odpoczynek dla rodziców przebywających na co dzień w domu z małymi dziećmi. W MuFo chcemy stworzyć dla nich przyjazne miejsce spotkań, w którym wszyscy mogą wziąć udział w oprowadzaniach po wystawach lub warsztatach.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w MuFo Rakowicka i dotyczą tematów związanych z fotografią i szeroko pojętą kulturą wizualną. Zapewniamy możliwość wjechania wózkiem do przestrzeni wystawienniczych i sal warsztatowych, miłą atmosferę, uśmiech i ciekawie spędzony czas.

Podczas kolejnego spotkania w ramach cyklu Maluchy w MuFo wspólnie zwiedzimy drugie piętro wystawy głównej „Co robi zdjęcie?”, poświęcone fotografii i sztuce. Przyjrzymy się pracom Anny Orłowskiej oraz Pawła Bownika. Porozmawiamy o relacjach między fotografią a innymi dziedzinami sztuk wizualnych. W drugiej części wydarzenia przeniesiemy się do przystosowanej do potrzeb maluszków sali i porozmawiamy o sztuce w fotografii, a także spędzimy swobodnie czas.

W sali edukacyjnej są wykładziny i poduszki oraz wydzielona pufami przestrzeń, gdzie można położyć dziecko, napić się herbaty, są zabawki i książki. W pobliżu znajduje się toaleta, przewijak, woda oraz kuchnia, gdzie można podgrzać wodę i jedzenie.

Prowadzenie:

  • Maria Masternak – historyczka sztuki i edukatorka muzealna, kieruje Działem Edukacji w Muzeum Fotografii w Krakowie. Stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2020). W ramach stypendium stworzyła cykl słuchowisk dla przedszkolaków „To się w ramie nie mieści”. W pracy edukatorki ceni: spotkanie, rozmowę i współdziałanie. Chętnie opowiada o sztuce, muzeach i fotografii.
  • dr Maria Wąchała-Skindzier – historyczka, muzeolożka, muzealniczka. Autorka rozprawy doktorskiej, poświęconej recepcji okresu PRL-u w narracjach muzealnych w latach 1989-2017, obronionej na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ukończyła historię na Uniwersytecie Jagiellońskim oraz muzealnictwo na Podyplomowych Studiach Muzealniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kustosz dyplomowany. Kuratorka wystaw. Autorka publikacji naukowych i katalogów wystaw, poświęconych epoce PRL-u, muzealnictwu, historii mówionej, analizie porównawczej miast socjalistycznych, ze szczególnym uwzględnieniem Nowej Huty. Pracuje w Muzeum Fotografii w Krakowie.

Ważne informacje:

  •  Spotkanie odbywa się w MuFo Rakowicka, ul. Rakowicka 22A.
  •  Spotkanie jest przeznaczone dla rodziców i opiekunów dzieci w wieku 0-1,5.
  •  Cena: 10 PLN.
  •  Czas trwania: ok. 80 minut.
  •  Zapisy przez system rezerwacji on-line: bilety.mufo.krakow.pl, mailowo pod adresem bilety[at]mufo.krakow.pl oraz pod numerem telefonu 12 3957042 wew. 1226. Rezerwacja telefoniczna możliwa w dni od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia Muzeum.
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.