Profesor Wiolinek i dziwny dzwonnik

środa, 22 listopada 2023, 12:00

  • środa, 22 listopada 2023, 12:00
  • Opera Krakowska, ul. Lubicz 48

W kolejnej przygodzie Profesora Wiolinka, pochodzącego z muzycznego świata, który na prośbę Dyrektora Opery przybywa, aby rozwiązywać trudne i dziwne zadania, a na strychu pojawi się magiczny zegar. Pomoże on odnaleźć wielką partyturę Krainy Muzyki skradzioną przez Królową Nocy. Bez tej księgi, w której zawarte są wszystkie tajemnice świata dźwięków, nie słychać tam żadnych melodii i kraina pogrąża się w ciszy. Na szczęście Profesor Wiolinek potrafi czarować, leczyć muzyką, rozwiązywać najtrudniejsze z problemów i… rozmawiać z psotnym duchem. Wspólnie wyruszają w muzyczną podróż do Paryża. Kogo spotkają po drugiej stronie zegara, jakie przygody ich czekają, czy odnajdą porozrzucane poszczególne stronice partytury?

„Podczas przedstawień młodzi widzowie wspólnie z bohaterami – Profesorem Wiolinkiem i Duchem – poznają zakamarki świata muzyki, dowiadują się wielu ciekawostek o operze, instrumentach czy kompozytorach. Mogą wystąpić na scenie grając lub śpiewając. Wszystko to dzieje się podczas wypraw i podróży magicznym zegarem z pomocą starej szafy. Te fantastyczne przygody dzieją się jakby tu i teraz i wciągają dzieci w klimat uroczej bajki przepełnionej muzyką, humorem, pięknymi kostiumami, multimediami i muzyczną magią” – powiedział Paweł Wójtowicz, pomysłodawca spektaklu, autor scenariuszy, reżyser i kompozytor piosenek Profesora Wiolinka.

czas trwania: 1 godzina
Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.