Baranki Dzieciom: Zabawy na śniegu

niedziela, 25 lutego 2024, 11:00

  • niedziela, 25 lutego 2024, 11:00
  • Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27

Zestaw pięciu bajek inspirujących do zimowych zabaw. Po seansie odbędą się warsztaty plastyczne, które poprowadzi Agnieszka Doniec.

ODCINKI:

ŻUBR POMPIK: ŚNIEŻYCA
(Paweł Dębski) PL 2017
Przed rodziną żubrów pojawia się nowe wyzwanie. W tym roku Polinka po raz pierwszy widzi zimę. Rodzina postanawia pokazać jej różne niezwykłe rzeczy, które dzieją się o tej porze roku...

MAMI FATALE: ŚNIEŻNE WOJNY
(Łukasz Kacprowicz) PL 2012
Za oknem zima. Wszędzie śnieg, ale na śniegu można się cudownie bawić. Najpierw jednak Mami Fatale przygotowała chłodnik, o jakim śniła. To gazpacho. Pochodząca z Hiszpanii zupa podawana na zimno. A potem wszyscy poszli lepić pięknego bałwana. I wszystko byłoby dobrze, gdyby nie to, że bałwan ożył...

HIP-HIP i HURRA: KTO UKRADŁ SŁOŃCE?
(Elżbieta Wąsik) PL 2014
W dzień przed Bożym narodzeniem do Hip-Hipa przychodzi Żyrafa Róża. Miała namalować gorylowi i jego rodzinie portret w plenerze jednak słońce zaszło szybciej niż zawsze, a kolejnego dnia miało miejsce to samo. W trakcie śledztwa Hip-Hip i Hurra spotyka Kingę która opowiada, że u jej rodzinny w Australii jest teraz upał. Hip-Hip podejrzewa listonoszkę o kradzież słońca. Zbulwersowany Hurra próbuje udowodnić, że Hip-Hip jest w błędzie.

PRZYTUL MNIE: ZIMOWY SEN
(Mateusz Jarmulski) PL 2016
Mały Miś budzi się w środku zimy i ze zdumieniem stwierdza, że świat jest… biały! I zimny! I nie ma nic do jedzenia! Na szczęście dzięki spotkanemu w lesie małemu wilkowi dowie się, że zima ma też swoje dobre strony.

PRZEDSZKOLAKI: ŚNIEGOWE KULE
(Piotr Furmankiewicz) PL 2013
W zimowy dzień przedszkolaki bawią się, strzelając do siebie kulkami śniegu. Sąsiad, który podgląda zabawę, obrywa przypadkową kulą i postanawia włączyć się do zabawy. Śnieżne kule pana Benka są stanowczo za duże i o mały włos doszłoby do trafienia.

WARSZTATY PLASTYCZNE (czas trwania: 60')

Warsztaty plastyczne poprowadzi Agnieszka Doniec - animatorka kultury i edukatorka. Przez wiele lat związana z Muzeum Fotografii w Krakowie. Kocha koty i Caravaggia.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.