9. Międzynarodowy Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub

środa, 12 czerwca 2024, 08:00 - środa, 19 czerwca 2024

  • środa, 12 czerwca 2024, 08:00 - środa, 19 czerwca 2024

Z przyjemnością zapowiadamy 9. Międzynarodowy Festiwal Filmu dla Dzieci i Młodzieży KINOLUB, który odbędzie się w naszym Kinie Studyjnym Paradox w dniach 12-19 czerwca 2024 roku.
KINOLUB to przestrzeń filmowa dla młodych widzów, pełna wartościowych filmów, których nie sposób szukać na co dzień w kinowych repertuarach.

KINOLUB to filmowe rozwiązanie na poruszenie z dziećmi i młodzieżą ważnych tematów, kontakt z kinem ambitnym, wymagającym refleksji i oddziałującym poprzez aktualną tematykę społeczną oraz tę bliską młodym. Festiwal zapewnia kontakt z odmiennymi kulturami, krajobrazami, językami, problemami społecznymi i rodzinnymi, marzeniami i potrzebami młodych ludzi, jak również wyzwaniami współczesnego świata.

Projekcjom towarzyszą dyskusje, spotkania z twórcami, pozwalające na pełne przyswojenie treści i przesłania filmów. Każdego roku młodzi widzowie zadają setki pytań, tocząc gorące debaty na temat obejrzanych podczas festiwalu filmów.

Udział w wydarzeniu jest BEZPŁATNY, ale na pokazy obowiązują rezerwacje drogą mailową info@kinoparadox.pl

Szczegółowe informacje o filmach, które zostaną zaprezentowane podczas tegorocznego festiwalu, oraz harmonogram projekcji, zostaną zamieszczone na stronach kina i festiwalu www.kinoparadox.pl oraz www.kinolub.pl 21 maja.

Tymczasem zachęcamy do zarezerwowania daty 12-19 czerwca 2024 r. na fantastyczną przygodę z wartościowym kinem!

Organizatorami wydarzenia są Fundacja IKS, Podkarpacka Komisja Filmowa, Kino Studyjne Paradox

Współorganizator: Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana https://cmjordan.krakow.pl/
Partener: Fundacja Burza Mózgów (Festiwal Literatura dla Dzieci) - https://fldd.pl/
Festiwal dofinansowano ze środków Województwa Podkarpackiego, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury
Krakowska edycja jest realizowana ze wsparciem Gminy Miejskiej Kraków w ramach zadania Działalność kulturalna prowadzona w kinach studyjnych funkcjonujących na obszarze Gminy Miejskiej Kraków w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego.

Wydarzenie posiada patronat Rzecznika Praw Dziecka

Miejsca wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.