Sobotnie Poranki witrażowe: lipiec 2024

sobota, 20 lipca 2024, 10:45

  • sobota, 20 lipca 2024, 10:45
  • sobota, 27 lipca 2024, 10:45
  • sobota, 6 lipca 2024, 10:45
  • sobota, 13 lipca 2024, 10:45
  • Muzeum Witrażu, al. Krasińskiego 23

Sobotnie Poranki to jedyny w swoim rodzaju cykl zajęć dedykowanych dzieciom już od 5 roku życia! Co tydzień w sobotnie przedpołudnie zapraszamy wszystkich młodych entuzjastów sztuki i rzemiosła na zwiedzanie zakładu oraz warsztaty plastyczne inspirowane sztuką witrażową. Zajęcia prowadzone przez zespół doświadczonych animatorek to nie tylko świetny sposób na rozpoczęcie weekendu, ale także okazja do pobudzenia kreatywności i rozwijania umiejętności manualnych. 

Od czerwca startują LATOZAURY czyli prehistoryczne wakacje wiosna w Muzeum Witrażu! Zapraszamy na podróż w czasie i cyk twórczych warsztatów artystycznych dla młodych paleontlożek i archeologów którzy (tak jak my) przepadają za dinozaurami! 

Program jest dostosowany do wieku dzieci i na zwiedzanie zapraszamy je bez opiekunów. W trakcie oprowadzania po warsztacie obserwują one mistrzów witrażowych przy pracy, mogą wziąć do ręki narzędzia i pędzle oraz pomalować na próbę witrażową twarz. Po zwiedzaniu zapraszamy na druga część zajęć, czyli warsztaty plastyczne. Na każdą sobotę przygotowany został inny temat! Harmonogram zajęć znajduje się poniżej.

Dzieci, które uczestniczyły już w zwiedzaniu mogą przyjść na same warsztaty, które rozpoczynają się o 10.45. Dla chętnych rodziców  możemy zorganizować osobne zwiedzanie o godzinie 10.30, pod warunkiem minimum 2 uczestników.

Program zajęć na najbliższe tygodnie:

6 lipca – Pora na mamuta!

Włochate, ogromne, prehistoryczne – mamuty! To one będą głównym tematem kolejnego spotkania, na którym stworzymy własnymi siłami całe stado tych sympatycznych, kędzierzawych stworów.

13 lipca – Amulet z epoki brązu

Tym razem sprawimy, że będziemy wyglądać jak ludzie sprzed pięciu tysięcy lat. Na warsztatach artystycznych stworzymy własnoręcznie niepowtarzalne, pradawne amulety do zwieszenie na szyję. Nie zabraknie symboli, znaków, stempli i dobrej zabawy!

20 lipca – Wielki wybuch! 

Straszny i fascynujący – wielki wybuch wulkanu! Odwiedźcie nas, żeby zbudować przestrzenny, trójwymiarowy wulkan i zabrać go ze sobą do domu. 

27 lipca – Dyskretny urok diplodoka

Ten największy spośród dinozaurów, choć o nieco ciężkich kształtach, nie jest pozbawiony gracji! Przedstawimy Wam czarującego diplodoka, którego wykonamy wspólnie metodą inspirowaną sztuką witrażową.

 

Więcej

https://muzeumwitrazu.pl/sobotnie-poranki-dla-dzieci-w-muzeum-witrazu/

+48 512 937 979

info@muzeumwitrazu.pl

Cena: 45 zł – pierwsze zajęcia (zwiedzanie + warsztaty)
35 zł – każde kolejne (same warsztaty)
135 zł – karnet na 4 zajęcia (w tym jedno zwiedzanie i 4 warsztaty) – 10% zniżki!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.