Wakacje w Siodle 2024

poniedziałek, 29 lipca 2024 - piątek, 2 sierpnia 2024

  • poniedziałek, 29 lipca 2024 - piątek, 2 sierpnia 2024
  • poniedziałek, 12 sierpnia 2024 - piątek, 16 sierpnia 2024
  • poniedziałek, 19 sierpnia 2024 - piątek, 23 sierpnia 2024
  • poniedziałek, 24 czerwca 2024 - piątek, 28 czerwca 2024
  • poniedziałek, 1 lipca 2024 - piątek, 5 lipca 2024
  • piątek, 5 lipca 2024 - wtorek, 9 lipca 2024
  • poniedziałek, 8 lipca 2024 - piątek, 12 lipca 2024
  • poniedziałek, 15 lipca 2024 - piątek, 19 lipca 2024
    Stajnia na medal, ul. Lubocka 106B
Zapraszamy dzieci i młodzież od 5 do 18 lat na rozpoczęcie przygody z końmi, doskonalenie swoich umiejętności, poszerzanie wiedzy na temat koni, po prostu rozwijanie tej wspaniałej pasji.

Tak naprawdę wszyscy uczymy się koni całe życie, a my mamy bardzo dużo do powiedzenia na ich temat- spędzamy z nimi niemal cały czas, ponieważ nasza stajnia jest przydomowa i mamy tą wspaniałą możliwość obserwować je przez okno. Chodzimy do nich w nocy, sylwestra, podajemy leki, układamy diety, znamy świetnie każdego naszego konia. Widzimy jak zachowują się miedzy sobą, wiemy jakie mają relacje, które są bardzo stadne, a które indywidualistami. Fascynuje nas ich zwykła codzienność w stadzie! Może macie ochotę poznać konie, nie tylko na jazdach, ale również, gdy są po prostu końmi u nas jest to możliwe!

Wszystkie turnusy oprócz turnusów- odznaki są dla osób, które nigdy nie siedziały na koniu, początkujących jak i na wyższych poziomach zaawansowania (uczących się samodzielnego kłusa lub galopu, chcących poprawić swój dosiad/technikę).

Dzieci 5-7 lat będą oprowadzane na koniku, natomiast od 7 lat uczymy już jazdy na lonży. Osoby jeżdżące samodzielnie w zależności od potrzeb i możliwości będą miały jazdy indywidualne lub grupowe.
 
Codziennie będą odbywać się zajęcia z nauki czyszczenia i siodłania konia- bardzo ważna umiejetność przy obcowaniu z końmi, wydaje się to bardzo łatwe, ale dokładne wyczyszczenie i poprawne osiodłanie to podstawa udanego treningu. Najmłodsi będą mogli nauczyć się tego z naszą kucką- Kropką. Dla mniejszych dzieci osiodłania dużego konia jest niemal niemożliwe, natomiast Kropka jest „w zasięgu ręki” każdego dziecka 

Każdy koń ma u nas specjalnie dopasowany sprzęt- nauczymy was kilku rzeczy, na które zawsze trzeba zwrócić uwagę zanim wsiądziecie na konia.

W programie również praca z końmi z ziemi, od takich podstaw jak prowadzenie konia, przez cofanie i lonżowanie po odangażowanie zadu.

Czas sobie urozmaicimy akrobatyką na koniach, przygotowywaniem meszu/sałatki owocowo-warzywnej- uwielbiamy przygotowywać i podawać posiłki naszym koniom, codziennie konie dostają odpowiednio dostosowane posiłki. W zależności o zapotrzebowania- mamy konie na diecie wrzodowej, wzmacniającej stawy, powracające do formy po przerwie, o wszystkim wam opowiemy i pokażemy. Na wybranych turnusach zaserwujemy koniom bar ziołowy, opowiemy o tym jak ważne są końskie, a nie nasze wybory. Ile ziół mogą zjeść, oraz dlaczego akurat takie.

Nasze konie chodzą nie tylko pod siodłem, ale też w bryczce, dlatego będzie możliwość przejażdżki bryczką, która czeka właśnie na takie specjalne okazje.

Na zakończenie każdego turnusu quiz wiedzy jeździeckiej lub zawody wewnętrzne, ma to być zdecydowanie po prostu zabawa, dlatego podejdziemy do tego z uśmiechem, a nie typową rywalizacją. Będzie to mini przedsmak zawodów, jeśli ktoś chciałby się w przyszłości wybrać na takie prawdziwe. Przewidujemy nagrody niespodzianki 

Zorganizujemy dla was sesję zdjęciową z wybranym/ulubionym koniem. Same zawsze chętnie oglądamy się na zdjęciach, wymarzyłyśmy sobie nie raz sesje i mamy kilka za sobą, chcemy żebyście również mieli takie wspaniałe pamiątki. Jest możliwość przyjść w przebraniu/eleganckim stroju- jak tylko sobie wymarzycie.

Na turnusy - odznaki zapraszamy osoby w wieku 10 do 18 lat poruszające się samodzielnie w 3 chodach (ewentualnie galop do „doszlifowania”). Wymagamy jednej jazdy u nas przed zapisaniem się lub podesłanie filmików ukazujących poziom jeźdźca.
Osoby, które jeszcze nigdy nie skakały naucza się u nas od podstaw skoków, pozostałe rozwiną technikę i polecą wyżej w miarę możliwości jeźdźca i koni 
Będziemy doskonalić ujeżdżenie do poziomu Brązowej Odznaki Jeździeckiej.
Na zakończenie turnusu planujemy zawody dostosowane do poziomu jeźdźca oraz potęgę skoku (dla osób z odpowiednimi umiejętnościami)

Miejsca wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.