Kinokawiarnia KIKA
ul. Krasickiego 18
poniedziałek, 11 sierpnia 2025, 13:00
KINO LATO
Wakacyjny cykl filmowy dla młodych widzów. W kolejnych wakacyjnych tygodniach na młodych kinomanów czekać będą okołopołudniowe projekcje filmowe. W programie znajdą się nowości oraz klasyki dziecięcej kinematografii.
Bilety 20 zł
11–15 sierpnia | poniedziałek–piątek | 13:00
O PSIE, KTÓRY JEŹDZIŁ KOLEJĄ 2 | O psie, który jeździł koleją 2, reż. Magdalena Nieć, Polska 2025, 93’
Po udanej operacji w USA Zuzia (Liliana Zajbert) wraz ze swoimi rodzicami (Mateusz Damięcki i Monika Pikuła) wraca do Polski. Na czas jej nieobecności Lampo, czyli znany w całym kraju jako PKPies ukochany czworonóg dziewczynki, zostaje oddany pod opiekę dyrektora stacji kolejowej (Adam Woronowicz). Uporządkowane życie mężczyzny, który zgodził się przyjąć pod swoje skrzydła owczarka szwajcarskiego, zamienia się w chaos wymieszany z bałaganem. Mimo okazjonalnych psot, Lampo wciąż uwielbia jeździć pociągami. Pewnego dnia nie wraca jednak ze swoich wojaży o spodziewanym czasie, a ślad po nim urywa się i nie pomaga nawet nadajnik GPS przypięty do obroży. Spanikowany dyrektor postanawia przygarnąć ze schroniska psa tej samej rasy co Lampo, aby na jaw nie wyszło zniknięcie podopiecznego. Kiedy Zuzia przyjeżdża w rodzinne strony od razu orientuje się, że obecny na stacji zwierzak to nie jej ukochany pies, a w dodatku to suczka i ma na imię Luna. Wspólnie ze swoim przyjacielem Antkiem i nową kudłatą kompanką udają się w pełną przygód podróż, aby rozwiązać zagadkę zniknięcia Lampo. W ślad za nimi rusza oczywiście spanikowany dyrektor.
Kategoria wiekowa: 6+