Polowanie na kolory (wiosna)

Zielony, żółty, różowy, czerwony, brązowy, fioletowy... Wiosną natura budzi się do życia i zaskakuje nas paletą intensywnych barw. Kwitną wiśnie, magnolie, liście mają kolor delikatnej zieleni, pojawiają się stokrotki i wczesnowiosenne kwiaty, kwitnie pięknie forsycja. Czas zatem wyruszyć na wiosenne polowanie na kolory. Zapraszamy na spacer…

Ale zanim wyjdziemy z domu, warto przygotować:

  • Kawałek prostokątnego sztywnego kartonu pomalowanego na 6 różnych wiosennych kolorów (zielony, różowy, żółty, pomarańczowy, fioletowy, czerwony),
  • Papierową torbę na znalezione skarby.

Podczas spaceru poszukujemy liści, kwiatów, kory, gałązek, piórek w kolorach, które mamy na kartonie. Wkładamy je do torby. Po przyjściu do domu, segregujemy zebrane skarby na odpowiednie kolory i przyklejamy/przypinamy do kartonu pomalowanego na odpowiedni kolor.

To jest wspaniała zabawa dla dzieci w każdym wieku. Te młodsze mogą pomóc zwłaszcza przy segregacji zebranych wiosennych skarbów!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.