Głowa pełna kultury (8-11 czerwca)

7 czerwca 2023

Dłuuugi weekend przed nami. Wydarzeń kulturalnych nie brakuje. Warto zatem napełnić głowę kulturą!

Święto Małopolski 2023
10 czerwca 2023, 12:00
Muzeum Lotnictwa Polskiego, al. Jana Pawła II 39
Z okazji Święta Małopolski na terenie Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie odbędzie się prawdziwie odlotowa impreza!
http://kidsinkrakow.pl/48806-krakow-swieto-malopolski-2023

XXV Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego
10-11 czerwca 2023
Kościół pw. św. Wojciecha i Matki Boskiej Bolesnej w Modlnicy
Dwór w Modlnicy 
Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego w Olkuszu
To będzie edycja niezwykła, bo jubileuszowa. Już po raz dwudziesty piąty ruszymy na zwiedzanie wyjątkowych obiektów. Podczas 25. Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego koncentrujących się w tym roku na hasle Ornament odkrywać będziemy bogactwo zdobień w małopolskich zabytkach, od pięknych romańskich plecionek zachowanych u cystersów w Mogile, poprzez wici roślinne, fryzy arkadowe, rozety, woluty, groteski, maszkarony czy rocaille, po bardzo proste i nowoczesne sploty wykorzystywane w projektowaniu niecodziennych mebli z wikliny. Wypatrujcie z nami ornamentów i bawcie się w ozdabianie! – zachęcają organizatorzy wydarzenia.
http://kidsinkrakow.pl/47943-krakow-xxv-malopolskie-dni-dziedzictwa-kulturowego

SPOTKANIA LITERACKIE
„Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”. Spotkanie z Janem Wilkanowskim
11 czerwca 2023, 13:00
Pałac Potockich, Rynek Główny 20
Czas na morską przygodę! Zapraszamy na spotkanie wokół książki „Bałtyk. Przewodnik dla dużych i małych”. Wzdłuż polskiego wybrzeża poprowadzi nas Jan Wilkanowski, mieszkaniec Mierzei Wiślanej, przewodnik turystyczny i wolontariusz Błękitnego Patrolu WWF, który ostatnich kilkanaście lat swojego życia spędził, czuwając nad bezpieczeństwem fok, spiesząc na pomoc morświnom i chroniąc naturalne siedliska morskiego ptactwa. Spotkanie z autorem poprowadzi Georgina Gryboś (Literacka Kavka).
http://kidsinkrakow.pl/48828-krakow-baltyk-przewodnik-dla-duzych-i-malych-spotkanie-z-janem-wilkanowskim

8-godzinny Maraton Komiksowy
10 czerwca 2023, 11:00-19:00
Muzeum Komiksu, ul Józefa Sarego 7
Sprawa jest prosta: przez 8 godzin mamy za zadanie narysować 8 stron komiksu na podany temat. Hasło przewodnie maratonu zostanie ogłoszone 10 czerwca o godzinie 11:00. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rysowników, scenarzystów, par rysownik-scenarzysta i grup. Po maratonie powstanie ZIN komiksowy, w którym opublikujemy skończone komiksy uczestników. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, którzy chcieliby się włączyć do rysowania na czas.
http://kidsinkrakow.pl/48706-krakow-8-godzinny-maraton-komiksowy

WARSZTATY
Kosmiczni przyjaciele – Słońce i Księżyc
8 czerwca 2023, 16:30
Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, al. Pokoju 68
Jakie zadania stoją przed astronautami w czasie długich podróży kosmicznych? Jakie technologie stosowane są w badaniach kosmosu? Tego dowiemy się w trakcie warsztatów.
http://kidsinkrakow.pl/49021-krakow-kosmiczni-przyjaciele-slonce-i-ksiezyc

Sobotnie poranki witrażowe: Po drugiej stronie mozaikowego lustra
10 czerwca 2023, 10:00
Muzeum Witrażu, al. Krasińskiego 23
Jak się przekonać, co kryje się po drugiej stronie lustra? My rozpoczniemy od stworzenia własnego, magicznego zwierciadła z wykorzystaniem folii lustrzanej! Dołożymy też wszelkich starań, żeby wykonane przez nas mozaikowe ramy były fantazyjne i prawdziwie magiczne.
http://kidsinkrakow.pl/47714-krakow-sobotnie-poranki-witrazowe-czerwiec-2023

Klub Origami (dzieci 7-11 lat)
10 czerwca 2023, 10:00
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha, ul. Konopnickiej 26
Warsztaty wprowadzającye w świat tradycyjnej sztuki składania papieru. W ramach Klubu odbywają się spotkania kilku grup podzielonych ze względu na wiek i poziom umiejętności. Zajęcia wspierają rozwój wyobraźni przestrzennej i sprzyjają budowaniu koncentracji.
http://kidsinkrakow.pl/48998-krakow-klub-origami-dzieci-7-11-lat

Niedzielne warsztaty rodzinne: W prahistorycznym domu
11 czerwca 2023, 12:00
Muzeum Archeologiczne, ul. Poselska 3
Podczas zajęć opowiemy jak budowano domy w prahistorii i jak wyglądała codzienność ich mieszkańców. W pierwszej części każdego „mini-cyklu”, składającego się z dwóch spotkań, uczestnicy dowiedzą się, jak konstruowano domy w poszczególnych epokach. W drugiej poznają zajęcia, którymi mieszkańcy tych konstrukcji zajmowali się na co dzień. W części warsztatowej zbudujemy modele domów z danej epoki.
http://kidsinkrakow.pl/46721-krakow-niedzielne-warsztaty-rodzinne-wprahistorycznym-domu

Słówka i pędzle | Cлова і пензлі
11 czerwca 2023, 12:30
Międzynarodowe Centrum Kultury, Rynek Główny 25
Warsztaty integracyjne z elementami nauki języka polskiego i ukraińskiego oraz zajęć plastycznych. W trakcie warsztatów poprzez obcowanie z dziedzictwem, sztuką i architekturą dzieci mają szansę poznawać języki i uczyć się od siebie nawzajem.
http://kidsinkrakow.pl/49022-krakow-slowka-i-pedzle-c-

SPEKTAKLE
Oceanarium (Teatr Figurki)
10 i 11 czerwca 2023, 11:00 i 12:30
Nowohuckie Centrum Kultury, al. Jana Pawła II 232
W swoich przedstawieniach dla najmłodszych widzów  Teatr Figurki z Krakowa nie buduje  linearnych opowieści, a raczej odkrywa światy. Tym razem zapraszamy na wyprawę w morskie odmęty. Cała opowieść zaczyna się zwyczajnie – w okolicznej piaskownicy. Nic specjalnego – trochę piasku i kolorowe foremki – rybki, konik morski, muszelka.
http://kidsinkrakow.pl/47297-krakow-oceanarium-teatr-figur

Teatralne Poranki: Skrzydlaty Odlot
10 czerwca 2023, 11:00
Fort Borek, ul. Forteczna 146
A wszystko zaczęło się na dachu, wśród wysokich kominów...Tam spotkali się ze sobą Gołąb Gienio, Papuga Pelagia i Sowa Sonia. Te wesołe ptaki postanowiły spełnić swoje marzenia i zbudować teatr! Żeby to jednak osiągnąć muszą dolecieć aż do słońca - bo, jak głosi legenda, gdy dotkną słońca zdobędą wszelkie bogactwa.
http://kidsinkrakow.pl/48943-krakow-teatralne-poranki-skrzydlaty-odlot

Dzika fizyka
11 czerwca 2023, 11:00 i 13:00
Teatr Współczesny, ul. Starowiślna 21
Teatr Współczesny w Krakowie zaprasza dzieci do odwiedzenia laboratorium Marii Skłodowskiej- Curie! Podczas wesołej i zwariowanej lekcji, polska noblistka wraz ze swoim mężem- Piotrem Curie, przybliży najmłodszym wspaniały świat fizyki i chemii.
http://kidsinkrakow.pl/46849-krakow-dzika-fizyka

Bitwa krakowskich czarnoksiężników. Pan Twardowski vs. Krzysztofor Wielki
11 czerwca 2023, 11:00
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Na czwartkowy obiad do Pałacu Krzysztofory przybywa Pan Twardowski. Pojawia się tu na zaproszenie Krzysztofora Wielkiego. Daniem głównym ma być rosół z koguta, który przyrządza kucharka Maryśka. Podczas spotkania dochodzi jednak do awantury – jak to zwykle między czarnoksiężnikami bywa, każdy z nich chce udowodnić swoją wyższość nad drugim.
http://kidsinkrakow.pl/49013-krakow-bitwa-krakowskich-czarnoksieznikow-pan-twardowski-vs-krzysztofor-wielki

Pippi
11 czerwca 2023, 13:00
Teatr Ludowy, os. Teatralne 34
Nazywa się Pippilotta Wiktualia Firandella Złotomonetta Langstrumpf. Ma 9 lat i zna ją każdy. Jej mama mieszka na chmurce w niebie, a tata pływa po morzach i oceanach. Nie słynie z tego, że lubi chodzić do szkoły, ani z tego, że jest posłuszna dorosłym.
http://kidsinkrakow.pl/39460-krakow-pippi

Co mogą smoki, a czego nie, zaraz dowiesz się
11 czerwca 2023, 15:30
Pałac Krzysztofory, Rynek Główny 35
Przedstawienie teatralne w dwóch odsłonach z udziałem trójki aktorów, to wesoła historię przyjaciół Smoczka Obiboczka i Skrzacika Pomponika mieszkańców leśnej polany. Przedstawienie jest realizowane dzięki uprzejmości i gościnności Muzeum Krakowa w Sali Miedzianej.
http://kidsinkrakow.pl/47541-krakow-co-moga-smoki-a-czego-nie-zaraz-dowiesz-sie

POZOSTAŁE
Gra terenowa: Klucz do Skarbca
6-7 czerwca 2023
Zamek Królewski na Wawelu, Wawel 5
Przejdź trasę dziedzińca zewnętrznego i arkadowego, aby odszukać wyburzone w XIX wieku średniowieczne budowle zamku dolnego i odnaleźć ślady gotyckiego zamku króla Kazimierza Wielkiego. Udaj się do wybranych wnętrz zamkowych na I i II piętrze komnat w poszukiwaniu pamiątek po polskich władcach.
http://kidsinkrakow.pl/48708-krakow-gra-terenowa-klucz-do-skarbca

Piknik Sąsiedzki w KK WOLA
10 czerwca 2023, 13:00-16:00
Klub Kultury Wola, ul. Królowej Jadwigi 215
Ideą tego wydarzenia jest spotkanie się lokalnej społeczności, w każdym wieku, wokół osiedlowego Klubu Kultury Wola. Tegoroczne wydarzenie przynosi nam pewne wyzwania (oczekujemy na naprawę trawnika, któremu remont ulicy dał trochę w kość), ale również będzie zwieńczeniem tych kilku trudnych miesięcy z budową za oknem.
http://kidsinkrakow.pl/49011-krakow-piknik-sasiedzki-w-kk-wola

Święto Dzielnicy III Prądnik Czerwony
10 czerwca 2023, 15:00-22:00
Klub Sportowy Wieczysta, ul. Chałupnika 2, Kraków
Na uczestników wydarzenia czeka szereg różnorodnych atrakcji przygotowanych dla dzieci, młodzieży, dorosłych i seniorów. Najmłodszych mieszkańców naszej Dzielnicy zapraszamy do udziału w animacjach, konkursach i zabawach przygotowanych przez lokalne instytucje z Olszy, Prądnika Czerwonego oraz Rakowic.
http://kidsinkrakow.pl/48997-krakow-swieto-dzielnicy-iii-pradnik-czerwony

Rowerowy Piknik Rodzinny
10 czerwca 2023, 10:00
Wołowice 388, punkt widokowy
Taxis Adventure ma dla Was wyjątkową propozycję na rodzinne rowerowanie. Trasa również jest wyjątkowa oraz, co ważne, nieczęsto odwiedzana, zatem nie będziemy poruszać się w rowerowym tłoku. Startujemy z Wołowic.
http://kidsinkrakow.pl/49025-krakow-rowerowy-piknik-rodzinny

Animacje dla dzieci z Pan Pirat
11 czerwca 2023, 14:00-16:00
Arena Garden, ul. Lema 7
Dzień animacji dla dzieci na strefie Arena Garden Street Food Market. Wpadajcie z dziećmi na strefę, gdzie czekać będzie Was 2 godziny świetnej zabawy. Ciekawe i kreatywne animacje, działanie w grupie, śmiech i aktywnie spędzony czas.
http://kidsinkrakow.pl/48996-krakow-animacje-dla-dzieci-z-pan-pirat

Leśny Koncert (dla dzików, saren i kulturalnych ludzi)
11 czerwca 2023, 16:00
Las Wolski, ul. Kasy Oszczędności Miasta Krakowa
11 czerwca o godzinie 16:00, w Lesie Wolskim, odbędzie się koncert, na który serdecznie zapraszamy wszystkie dziki, sarny, myszy oraz kulturalnych ludzi (komary i kleszcze nie są mile widziane - przepraszamy).
http://kidsinkrakow.pl/48480-krakow-lesny-koncert-dla-dzikow-saren-i-kulturalnych-ludzi

FILM
8. Festiwal Filmów dla Dzieci i Młodzieży Kinolub
5-15 czerwca 2023
Kino Paradox, ul. Krupnicza 38
Kinolub to najlepsze kino z całego świata dedykowane młodej widowni. W tegorocznym programie znalazło się aż 56 filmów z 25 krajów. Wśród nich są historie pokazujące życie, pasje i marzenia dzieci z najdalszych zakątków świata, w tym z Indii, Brazylii, Tajwanu czy Australii.
http://kidsinkrakow.pl/48964-krakow-8-festiwal-filmow-dla-dzieci-i-mlodziezy-kinolub

Najlepsze urodziny królika Karola, pokaz przedpremierowy
8 czerwca 2023, 10:15
Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?
http://kidsinkrakow.pl/48948-krakow-najlepsze-urodziny-krolika-karola-pokaz-przedpremierowy

Czytamy i oglądamy: Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica skorpiona
11 czerwca 2023, 11:00
Kino Agrafka, ul. Krowoderska 8
Lasse i Maja znowu na tropie! Mieszkańcy Valleby nie mogą doczekać się obchodów urodzin miasteczka. Tajemniczy Skorpion ma jednak zgoła inne plany. Czy młodym detektywom uda się uratować święto przed przebiegłym złodziejem?
http://kidsinkrakow.pl/49007-krakow-czytamy-i-ogladamy-biuro-detektywistyczne-lassego-i-mai-tajemnica-skorpiona

Baranki Dzieciom: Nowe przygody Misia Uszatka
11 czerwca 2023, 11:00
Kino Pod Baranami, Rynek Główny 27
Kultowy serial o przygodach Misia Uszatka i jego przyjaciół: Prosiaczka, Króliczków, Zajączka i psa Kruczka. Serial ma charakter edukacyjny - uczy najmłodszych widzów tolerancji, uczciwości i zasad dobrego wychowania.
http://kidsinkrakow.pl/49009-krakow-baranki-dzieciom-nowe-przygody-misia-uszatka

Bajkowe poranki: Wizyta w mieście
11 czerwca 2023, 11:00
Fort Borek, ul. Forteczna 146
Bajkowe Poranki to pokazy edukacyjnych filmów animowanych, skierowane do rodzin z dziećmi. Organizowane są w ramach projektu #bajkizpolski, których dystrybutorem jest MOMAKIN. Obejmują wartościowe polskie seriale i filmy stanowiące formę wsparcia rodziców, poszukujących atrakcyjnej, a zarazem wysokojakościowej oferty kulturalnej dla swoich dzieci.
http://kidsinkrakow.pl/48989-krakow-bajkowe-poranki-wizyta-w-miescie

Mała Kika: Najlepsze urodziny królika Karola
11 czerwca 2023, 12:00
Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18
Nadszedł wyczekiwany dzień dla Królika Karola – wreszcie kończy 5 lat. Huczne świętowanie urodzin stoi jednak pod znakiem zapytania. Czy przyjęcie odbędzie się zgodnie z planem?
http://kidsinkrakow.pl/49008-krakow-mala-kika-najlepsze-urodziny-krolika-karola

Kino letnie w Shuvarach – Rodzina Addamsów 2
11 czerwca 2023, 18:00
Shuvary Park, ul. Saska 23
Jesteś kinomaniakiem, który lubi powracać do klasyków czy wolisz odkrywać nowości? Dobrze trafiłeś! Shuvary szykują niezły repertuar na letnie wieczory.
http://kidsinkrakow.pl/48995-krakow-kino-letnie-w-shuvarach-rodzina-addamsow-2

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.