Przewodnik Kids in Kraków, wersja cyfrowa polsko-angielska

29 kwietnia 2020

Kids in Kraków zaprasza na niezwykłą podróż po Krakowie. Poznajmy nasze miasto od nietypowej strony – na skrzydłach gołębi, idąc śladami Smoka Wawelskiego i spoglądając dookoła przez szkło powiększające! Dziś, kiedy zamknięte są punkty Informacji Miejskiej, udostępniamy go dla Was w wersji cyfrowej (pdf w załączniku!). W ten sposób włączamy się w projekt Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków!

Każdy bez wychodzenie z domu, może do niego zajrzeć, poczytać i przenieść się do miejsc owianych tajemnicą – jak schrony z czasów II wojny światowej, kryjących zapomniane skarby – jak Pałac Krzysztofory, łączących tradycję z nowoczesnością – jak Muzeum Inżynierii Miejskiej, przeczących prawom fizyki – jak „latające” rzeźby na kładce o. Bernatka. Podpowiemy także, jak trafić do Kamienicy Pod Śpiewającą Żabą, gdzie ukrył się niedźwiedź, który z armią gen. Andersa przeszedł szlak od Iranu do Szkocji, kiedy odbył się pierwszy lot samolotem czy gdzie ukryta jest mumia Aset-iri-khet-es! Dowiecie się, jakie tajemnice skrywa wieża kościoła Mariackiego, dlaczego Rynek Główny pełny jest gołębi, jak działa żyroskop i która z dzielnic Krakowa z lotu ptaka przypomina wachlarz.

Przewodnik Kids in Kraków w wersjipolsko-angielskiej prezentuje sześć tras tematycznych po różnych dzielnicach miasta. Łączy wiedzę historyczną z legendami i powiastkami o Krakowie, a każdy ze spacerów poprzedzony jest mapą i napisaną przez znaną autorkę literatury dla dzieci Melanię Kapelusz historią Świerszczyka Bajetana Hopsa, który wraz z przyjaciółmi – Osiołkiem Klemensem, Świnką Polą, Smokiem Antonim, Chomikiem Pumpusem i Owcą Matyldą – postanowił wybrać się na wycieczkę do Krakowa.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.