Odkryj Kraków – karty pracy dla dzieci

31 lipca 2020

Za górami, za lasami… Stop, wcale nie! Tuż za drzwiami, zaraz za rogiem, po drugiej stronie ulicy… Właśnie tak, tutaj! Tutaj jest nasze miasto, gdzie żyjemy, gdzie chodzimy do przedszkola, szkoły, pracy, gdzie spędzamy wolny czas, gdzie mamy przyjaciół, gdzie rozwijamy swoje pasje.

Czy wiekowy Kraków może zaskoczyć najmłodszych? Oczywiście, że tak. Tylko, jak to zrobić, jeśli nawet dorośli krakowianie nie znają wszystkich zakamarków grodu Kraka? Z pomocą przychodzi specjalne wydawnictwo „Odkryj Kraków” ze spacerowymi inspiracjami i kreatywnymi zadaniami dla najbardziej dociekliwych tropicieli miejskich ciekawostek. Poprowadzimy Cię nad nowohucki Zalew i na kopiec narodowego bohatera, policzymy mosty na Wiśle i sprawdzimy, kto mieszka pod ziemią. Podążaj za wskazówkami, szukaj nowych ścieżek, buduj swoją drogę i spraw, by Kraków odkrył przed Tobą całe swoje piękno, bogactwo historii, kreatywność, ludzką życzliwość i zielone przestrzenie do relaksu i zabawy!

Wydawnictwo Odkryj Kraków składa się z 24 oddzielnych kart w czterech kolorach, z których każdy może ułożyć własną drogę poznawania miasta, a wykonując poszczególne zadania pozna zarówno historyczne, jak i współczesne oblicze Krakowa: jego dziedzictwo, kulturę, mieszkańców i przestrzeń wspólną, którą warto zagospodarować.

Zestaw 24 kart z zadaniami pogrupowany jest w pięciu blokach tematycznych:

  • DZIEJE MIASTA/Historia na wyciągnięcie ręki – kolor fioletowy (6 kart)
  • KULTURA/Głowa pełna kultury – kolor żółty (6 kart)
  • WOKÓŁ NAS/Uszy szeroko otwarte – kolor niebieski (6 kart)
  • PRZYRODA/Oko do przyrody – kolor zielony (6 kart)

Na każdej karcie są:

  • zadania do wykonania,
  • ciekawostki, anegdoty,
  • odniesienia do Krakowa.

W załączniku są do pobrania wszystkie karty (po sześć z każdego tematu): Historia w zasięgu ręki, Głowa pełna kultury, Oko do przyrody i Uszy szeroko otwarte. To wspaniała inspiracja do wyjścia na spacer, obcowania z przygodą, podjęcia aktywności kulturalnej i nauczenia się czegoś nowego – a przede wszystkim do spędzania czasu w rodzinnym gronie i włączenie się w akcję Bądź turystą w swoim mieście - zwiedzaj Kraków. Karty można wydrukować i wyruszyć z nimi w miasto w poszukiwaniu przygód! Projekt Odkryj Kraków - karty dla dzieci ma swojego partnera, którym jest PGE Energia Ciepła właściciel krakowskiej elektrociepłowni.

30 października 2020 do 24 kart Odkryj Kraków dochodzą dwie nowe z cyklu Otwieramy drzwi do... poświęcona krakowskiej elektrociepłowni PGE Energia Ciapła.

W 2021 roku powstały dodatkowe karty wielokulturowe (O najazdach tatarskich, Żydowskim Kazimierzu, kulturze Japonii oraz drogach prowadzących do Krakowa), a także 6 kart związanych z festiwalami kulturalnymi: Misteria Paschalia, Sacrum Profanum w Festiwalem Conrada. 

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.