Na tropie przygody

7 września 2020

Nie ma nic prostszego, jak wsiąść z rodziną do samochodu i wyruszyć w Polskę na spotkanie przygody. Wszyscy są pięknie uśmiechnięci i zadowoleni….  STOP A może jest nieco inaczej? Dzieci wcale nie chcą jechać do Babci, w samochodzie się nudzą albo kłócą, a wycieczka do lasu nie jest dla nich przygodą. Jeśli ta rzeczywistość nie jest Wam obca, polubicie – tak jak my – Tosię (lat 8) i Krzysia (lat 6) i opowieść o ich przygodach – Palec po budkę, czyli bajki inspirowane kulturą Polski.

Życie rodzeństwa zmienia się, kiedy ich rodzice postanawiają wrócić z Anglii, w której mieszkali kilka lat, do Polski. To nie są ich wymarzone wakacje, a co więcej starsza siostra dogaduje bratu i zawsze chce pokazać, że jest starsza i szybsza. Jak taki rodzinny „kocioł” przekształcić w przygodę, sprawić, by zazdrość nie zamknęła nam oczu na piękno szczegółów, strach dał motywację do zdobywania wiedzy, a frustracja związana ze zmianą planów nie zatrzymała nas w miejscu.

Fundacja Kurdybanek przygotowała oprócz bajek na YT także audiobooki, ebooki, piosenki oraz quizy.

Po Opowieści o domach z Podlasia zrealizowaną w technice teatru cieni oraz rysunkową Opowieści o kaszubskich kamieniach, przyszedł czas na Opowieść o duchu z Karkonoszy zrealizowaną w technice teatru obrazkowego.

Dajcie Palec pod budkę i wyruszcie z Tosią i Krzysiem na szlak…

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.