Kino Bambino

wtorek, 10 października 2017, 10:00

  • wtorek, 10 października 2017, 10:00
  • Kinokawiarnia KIKA, ul. Krasickiego 18

KIKA zaprasza rodziców z małymi dziećmi na pokazy filmowe (wtorki, 11.00). Chociaż seanse filmowe ze ściszonym dźwiękiem i nie do końca zgaszonym światłem już wrosły w krajobraz Krakowa, to KIKA oferuje w tej kwestii nową jakość. KIKA to kino-kawiarnia budowana z myślą o milusińskich, w związku z czym w kawiarni znajduje się przytulny, intymny pokój dla mamy i niemowlaka wyposażony w wygodną sofę, przewijak i… kołyskę. I co ważne KIKA znajduje się tylko 3 stopnie nad poziomem gruntu!

TWÓJ VINCENT | Loving Vincent, reż. Dorota Kobiela, Hugh Welchman, Polska/Wlk. Brytania 2017, 95’

27 lipca 1890 r. szczupła postać idzie po zmierzchu chwiejnym krokiem senną ulicą francuskiego miasteczka Auvers. Mężczyzna nie ma nic przy sobie; dłonie przyciska do świeżej rany postrzałowej, z której sączy się krew. To Vincent van Gogh - wówczas mało jeszcze znany artysta, dziś uznawany za jednego z największych malarzy na świecie. O jego tragicznej śmierci wiadomo od dawna, jednak nadal nie jest jasne, jak i dlaczego doszło do śmiertelnego postrzału. "Twój Vincent" opowiada właśnie tę historię - odkrywa okoliczności tajemniczej śmierci artysty. Czy na pewno popełnił samobójstwo? Co się wydarzyło przez 6 tygodni od ostatniego listu van Gogha, w którym pisał, że czuje się dobrze i jest zupełnie spokojny?

Film w polskiej wersji językowej

 

 

 

l

 

Więcej

Bilety: 10 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.