Dziecięcy Bulwar(t)

niedziela, 16 lipca 2017, 12:00

  • niedziela, 16 lipca 2017, 12:00
  • wtorek, 18 lipca 2017, 12:00
  • niedziela, 23 lipca 2017, 12:00
  • wtorek, 25 lipca 2017, 12:00
  • niedziela, 30 lipca 2017, 12:00
  • wtorek, 1 sierpnia 2017, 12:00
  • niedziela, 6 sierpnia 2017, 12:00
  • wtorek, 8 sierpnia 2017, 12:00
  • niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:00
  • Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa 39

Spektakl lub czytanie na niedzielne śniadanie – teatralno-literacki program dla dzieci w ramach odbywającego się nad Zalewem Nowohuckim Nowego Bulwar(t)u Sztuki. Nie zabraknie też rozmaitych warsztatów!

16 lipca 2017, 12.00
Spektakl: Przygody kropli wody (3+)
Szalony naukowiec prowadzi „wodne” eksperymenty, których rezultaty okazują się zupełnie inne od założonych, co przyczynia się do powstania wielu fascynujących odkryć…„Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej to zabawna, pisana klasycznym wierszem historia dla najmłodszych o fenomenie wody, o tym jak zmienia ona stany skupienia i dzięki temu podróżuje od głębin planety, poprzez rzeki, morza, domy, aż do chmur, by powrócić znów na ziemię.
Niecodzienny teatr o codziennym życiu, nie tylko ukazuje możliwości zastosowania szklanych przedmiotów z laboratoryjnej szafy, ale odpowiada także na pytanie: Skąd się wzięło życie?

18 lipca 2017, 12.00
Portret z owadem – warsztaty dla dzieci
Podczas warsztatów spojrzymy w oczy owadom i sprobujemy odnaleźć w sobie podobieństwa do wybranych gatunków. Kim jesteś? Chrabąszczem, ważką, a może pszczołą? To ćwiczenie będzie wstępem do stworzenia autoprtretów inspirowanych owadzimi formami i kolorami. Zobaczymy, czy uda nam się wymieszać farby tak, by jak najbardziej oddawały kolory połyskujących motylich skrzydeł lub opalizujących odwłoków żuków.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

23 lipca 2017, 12.00
Czytanie: „Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt”
„Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt” to zbiór 50 historii, które pod pretekstem ciekawych bajek o najróżniejszych zwierzętach, dają możliwość opowiedzenia o człowieku. Trochę mimochodem wytykają jego wady i śmiesznostki. Pokazują także uczucia, które towarzyszą mu przez całe życie – miłość, samotność, przyjaźń i rozpacz.
Pierwowzory tych historii wyszły z pod piór najwybitniejszych pisarzy XIX wiecznej Francji, takich jak Honoré de Balzac czy George Sand. Żadne z nich nie pisało bajek da dzieci, ale dzięki adaptacjom Madleny Szeligi i Jakuba Sokołowskiego, ponadczasowe obserwacje wybitnych myślicieli, są dostępne w formie także dla najmłodszych, nie tracąc przy tym swojego wybitnego charakteru.
Czyta: Tomasz Schimscheiner

25 lipca 2017, 12.00
Mikropejzaż, czyli co w trawie piszczy – warsztaty dla dzieci
Czy wyobrażaliście sobie kiedyś jak wygląda świat z perspektywy chrząszcza lub biedronki? Albo ważki unoszącej się nad kwiatową łąką? My spróbujemy to nie tylko zobaczyć, ale i namalować! Wystarczy położyć się na trawie i wpatrywać się między jej źdźbła, by dostrzec cały mikroświat wraz z ziarnkami piasku, grudkami ziemi, mrówkami niosącymi na plecach suche korzenie roślin. Zapraszamy do malowanej zabawy w mikropejzaże.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

30 lipca 2017, 12.00
Spektakl: „Kolory miasta” (3-11 lat)
„Kolory Miasta” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. To bajka o ekologii, ale także o marzeniach, przyjaźni i miłości. Przedstawienie jest oparte na autorskim scenariuszu i okraszone autorską, bajkową muzyką. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię.
Spektakl porusza tematy ekologiczne, zaznajamiając dzieci z pojęciem smogu, niskiej emisji, a także segregacji odpadów. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda.
Obsada: Natalia Piekarz, Agnieszka Bielecka, Krzysztof Przybylski

1 sierpnia 2017, 12.00
Konik całkiem niezwykły, bo druciany – warsztaty dla dzieci
Koniki bujane, druciane, drewniane – pełno ich było do zawsze na wiejskich odpustach i kiermaszach. My stworzymy wspólnie eko-konika. To bardzo proste! Wykorzystamy do niego makulaturę i śmieci. I nauczymy się, jak w twórczy sposób je przetworzyć, tak by mogły nam jeszcze długo służyć. Inspiracją będzie dla nas tradycyjne wiejskie rzemiosło.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

6 sierpnia 2017, 12.00
Czytanie: „Robale”, cz. 2 + warsztaty dźwiękowe
W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Ale z pomocą „Robali” autorstwa Madleny Szeligi, na pewno lepiej sobie z nimi poradzą!
Prowadzą i czytają Zuzanna i Antonis Skolias

8 sierpnia 2017, 12.00
Ekozabawki z siana – warsztaty dla dzieci
Ostatnie warsztaty z cyklu poświęcimy na wykonanie pamiatek pachnącym latem. Pozostając w kręgu rzemiosła tradycyjnego, weźmiemy na warsztat siano. To materiał bardzo plastyczny i wdzięczny w formowaniu, dlatego posłuży nam jako budulec do stworzenia zabawek o przeróżnych kształtach i przeznaczeniu. Kiedyś z siana i słomy robiono ozdoby świąteczne i dekoracje w domach. Pójdziemy tropem tej tradycji i stworzymy współczesne interpretacje tradycyjnych form.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

13 sierpnia 2017, 12.00
Spektakl: „Dziadek” (9+)
„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego - autora spektaklu, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia, takimi jak choroba i śmierć bliskich.
Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie i uczy wartości.
W przedstawieniu do opowiedzenia historii życia, są używane różne techniki lalkarskie (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmioty trickowe, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.
Lalki i realizacja sceniczna – Adam Walny
Gitara Jacek Zięba

Więcej

laznianowa.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, na niektóre warsztaty obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.