Dziecięcy Bulwar(t)

niedziela, 25 czerwca 2017, 10:00

 • niedziela, 25 czerwca 2017, 10:00
 • niedziela, 25 czerwca 2017, 12:00
 • niedziela, 25 czerwca 2017, 13:00
 • wtorek, 27 czerwca 2017, 12:00
 • niedziela, 2 lipca 2017, 12:00
 • wtorek, 4 lipca 2017, 12:00
 • niedziela, 9 lipca 2017, 12:00
 • wtorek, 11 lipca 2017, 12:00
 • niedziela, 16 lipca 2017, 12:00
 • wtorek, 18 lipca 2017, 12:00
 • niedziela, 23 lipca 2017, 12:00
 • wtorek, 25 lipca 2017, 12:00
 • niedziela, 30 lipca 2017, 12:00
 • wtorek, 1 sierpnia 2017, 12:00
 • niedziela, 6 sierpnia 2017, 12:00
 • wtorek, 8 sierpnia 2017, 12:00
 • niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:00
 • niedziela, 11 czerwca 2017, 12:00
 • niedziela, 18 czerwca 2017, 18:00
 • sobota, 24 czerwca 2017, 10:00
 • sobota, 24 czerwca 2017, 12:00
 • Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa 39

Spektakl lub czytanie na niedzielne śniadanie – teatralno-literacki program dla dzieci w ramach odbywającego się nad Zalewem Nowohuckim Nowego Bulwar(t)u Sztuki. Nie zabraknie też rozmaitych warsztatów!

11 czerwca 2017, 12.00
Czytanie: „Robale”, cz. 1
W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Ale z pomocą „Robali” autorstwa Madleny Szeligi, na pewno lepiej sobie z nimi poradzą!
Czytają: Wanda Skorny i Maciej Sajur

18 czerwca 2017, 18.00
Spektakl: „Królestwo zakręconego czasu” (5-9 lat)
Projekt profilaktyczno-teatralny realizowany przez Straż Miejską Miasta Krakowa
Teatr dla dzieci jest nie tylko znakomitą rozrywką, ale także doskonałym narzędziem do realizacji zadań poznawczych i wychowawczych. To właśnie z myślą o najmłodszych odbiorcach i ich bezpieczeństwie strażnicy miejscy przygotowali interaktywne przedstawienie teatralne, które łączy muzykę, słowo, śpiew i teatralne środki wyrazu, przekazując ważne treści dotyczące zachowania na drodze, środków ostrożności w kontakcie ze zwierzętami i reguł postępowania wobec obcych.
Spektakl opowiada historię Adasia, który za pomocą czarów poznaje prawidłowe sposoby zachowania w wielu sytuacjach. Przedstawienie rozwija wyobraźnię, a jego interaktywny charakter sprawia, że wciągnie największych nawet maruderów. Wyjątkowym atutem projektu jest jego autentyczność – na scenie występują prawdziwi strażnicy miejscy.

24, 25 czerwca 2017, 10.00
Budowanie wiklinowej kopuły – warsztaty rodzinne
Giętka, plastyczna i trwała. Oto wikilina. Od lat towarzyszy człowiekowi, poddaje się plątaniu i gięciu, można z niej tworzyć najbardziej spektaklularne formy – meble, przedmioty codziennego użytku, a nawet domy. Nie poddaje się zmieniającym modom i choć jest jednym z najprostszych materiałów, wręcz prymitywnych, przetrwała próbę czasu.
Podczas naszych warsztatów powstanie właśnie mały domek – szałas, schronienie. Będziemy go budować przez dwa dni. Całe rodziny – mali i duzi - poznają tajniki znanego od lat i służącego z powodzeniem naszym przodkom rzemiosła, jakim jest wikliniarstwo. Giętkie witki i stabilne gałęzie posłużą jako budulec do stworzenia kopuły, która będzie stanowić schronienie przed słońcem dla najmłodszych uczestników festiwalu. Kopuła stanie się miejscem spotkań podczas cotygodniowych warsztatów dla dzieci.
Prowadzenie: Eryk Szymczak

24 czerwca 2017, 12.00
Zielnik na płocie – warsztaty dla dzieci
Zaczniemy od zbierania kwiatów, ziół i traw, które od zawsze rosły na terenach Nowej Huty. Nadamy im nazwy - nie botaniczne, ale osobiste. Ciekawe czy uda nam się odnaleźć jego 'wilcze łyko' albo 'trzewiczki Matki Boskiej'? Nasze zbiory zawisną na sztachetkowym płocie, na którym dodatkowo namalujemy/odciśniemy wybrane okazy i podpiszemy je nadanymi im imionami.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

25 czerwca 2017, 12.00
Czytanie: „Rodzina sztućców”, cz. 1
W drewnianej szufladzie mieszka pięcioosobowa rodzina. Dziadek Nóż o ciętym języku, Tata Widelec z potężną szczęką, Mama Łyżka o opływowych kształtach oraz dzieci: Łyżeczka i Widelczyk. Nie można powiedzieć, że żyją zgodnie. Ale na pewno żyją ciekawie.
Co się dzieje w kuchni, kiedy z niej wychodzimy? Dzieci wiedzą przecież, że zabawki mają swoje życie, kiedy nikogo nie ma w domu… Dlaczego sztućce też nie miałyby go mieć? Madlena Szeliga, autorka „Rodziny sztućców” kreuje świat, który wszyscy pamiętamy z własnych, dziecięcych fantazji.
Czyta: Tomasz Schimscheiner

25 czerwca 2017, 13.00
Insektaże, czyli owady na szkle malowane – warsztaty dla dzieci
Porządek natury nie jest przypadkowy. Wystarczy przyjżeć się bliżej plamkom na skrzydłach motyli lub symetrycznym odnóżom pasikonika. A gdyby tak spróbować zamknąć te kształty i podziały w formie witrażu? Podczas warsztatów poznacie zasady tworzenia witraży, przenoszenia wzorów na tę trudną i wymagającą formę. I znów inspiracją będą owady, które staną się inspiracją do stworzenia „insektaży”.
Prowadzenie: Anna Szfrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

27 czerwca 2017, 12.00
Ptaki jak żywe, choć drewniane – warsztaty dla dzieci
Czy wiecie, że drewniane ptaszki mogą pełnić magiczne funkcje? Dawno, dawno temu ludzie wierzyli, że przynoszą szczęście. Były obecne w każdym wiejskim domu, malowano je z okazji świąt i uroczystości. Były talizmanami, które chroniły domostwo i zapewniały powodzenie. Podczas warsztatów stworzycie własne ptaszki-szczęścia, które jeszcze długo mogą wam służyć jako amulety.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

2 lipca 2017, 12.00
Spektakl: „Zielony Kopciuszek” (3-11 lat)
„Zielony Kopciuszek” to interaktywny spektakl muzyczny dla dzieci, pełen zaskakujących sytuacji, pięknych piosenek i animacji, który przeniesie najmłodszych w świat bajki o Kopciuszku, jakiej dotąd nie znały. To autorska adaptacja baśni Andersena, w której Kopciuszek musi borykać się z bardzo współczesnymi problemami.
Przedstawienie ma charakter bajki o tematyce ekologicznej – przypomina najmłodszym jak ważny jest szacunek wobec przyrody, a także uczy jak o nią dbać. Dzięki baśniowej atmosferze, barwnym kostiumom, scenografii, a także licznym piosenkom śpiewanym przez aktorów na żywo, gwarantuje niezapomniane przeżycia teatralne.
Obsada: Natalia Piekarz, Agnieszka Bielecka, Krzysztof Przybylski

4 lipca 2017, 12.00
Czerpiemy kwiatowy papier – warsztaty dla dzieci
Lubicie pisać listy? Ale takie prawdziwe, nie elektroniczne, wkładane do koperty i wysyłane pocztą. Pisanie ich na papierze własnej produkcji to jeszcze większa frajda! A gdy dodacie do niego garść ulubionych kwiatów z nowohuckiej łąki - powstanie osobisty, pachnący latem papier czerpany- gotowy na Wasze historie.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

9 lipca 2017, 12.00
Czytanie: „Rodzina sztućców”, cz. 2
W drewnianej szufladzie mieszka pięcioosobowa rodzina. Dziadek Nóż o ciętym języku, Tata Widelec z potężną szczęką, Mama Łyżka o opływowych kształtach oraz dzieci: Łyżeczka i Widelczyk. Nie można powiedzieć, że żyją zgodnie. Ale na pewno żyją ciekawie.
Co się dzieje w kuchni, kiedy z niej wychodzimy? Dzieci wiedzą przecież, że zabawki mają swoje życie, kiedy nikogo nie ma w domu… Dlaczego sztućce też nie miałyby go mieć? Madlena Szeliga, autorka „Rodziny sztućców” kreuje świat, który wszyscy pamiętamy z własnych, dziecięcych fantazji.
Czytają: Olga Szostak i Wiktor Loga-Skarczewski

11 lipca 2017, 12.00
Roślinne historie – warsztaty dla dzieci
Snucie historii o tajemnicach świata przyrody, rozmowach kwiatów i drzew, sojuszach owadów i potyczkach zwierząt, to dopiero jest zabawa. Natura od zawsze inspirowała artystów – malarzy i literatów. Pisał też o niej Wyspiański, zachwycał się nią w swoim malarstwie. Podczas warsztatów stworzymy własne fantastyczne historie o tajemnicach świata roslin i zwierząt.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

16 lipca 2017, 12.00
Spektakl: Przygody kropli wody (3+)
Szalony naukowiec prowadzi „wodne” eksperymenty, których rezultaty okazują się zupełnie inne od założonych, co przyczynia się do powstania wielu fascynujących odkryć…„Przygody kropli wody” Marii Terlikowskiej to zabawna, pisana klasycznym wierszem historia dla najmłodszych o fenomenie wody, o tym jak zmienia ona stany skupienia i dzięki temu podróżuje od głębin planety, poprzez rzeki, morza, domy, aż do chmur, by powrócić znów na ziemię.
Niecodzienny teatr o codziennym życiu, nie tylko ukazuje możliwości zastosowania szklanych przedmiotów z laboratoryjnej szafy, ale odpowiada także na pytanie: Skąd się wzięło życie?

18 lipca 2017, 12.00
Portret z owadem – warsztaty dla dzieci
Podczas warsztatów spojrzymy w oczy owadom i sprobujemy odnaleźć w sobie podobieństwa do wybranych gatunków. Kim jesteś? Chrabąszczem, ważką, a może pszczołą? To ćwiczenie będzie wstępem do stworzenia autoprtretów inspirowanych owadzimi formami i kolorami. Zobaczymy, czy uda nam się wymieszać farby tak, by jak najbardziej oddawały kolory połyskujących motylich skrzydeł lub opalizujących odwłoków żuków.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

23 lipca 2017, 12.00
Czytanie: „Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt”
„Sceny z życia prywatnego i publicznego zwierząt” to zbiór 50 historii, które pod pretekstem ciekawych bajek o najróżniejszych zwierzętach, dają możliwość opowiedzenia o człowieku. Trochę mimochodem wytykają jego wady i śmiesznostki. Pokazują także uczucia, które towarzyszą mu przez całe życie – miłość, samotność, przyjaźń i rozpacz.
Pierwowzory tych historii wyszły z pod piór najwybitniejszych pisarzy XIX wiecznej Francji, takich jak Honoré de Balzac czy George Sand. Żadne z nich nie pisało bajek da dzieci, ale dzięki adaptacjom Madleny Szeligi i Jakuba Sokołowskiego, ponadczasowe obserwacje wybitnych myślicieli, są dostępne w formie także dla najmłodszych, nie tracąc przy tym swojego wybitnego charakteru.
Czyta: Tomasz Schimscheiner

25 lipca 2017, 12.00
Mikropejzaż, czyli co w trawie piszczy – warsztaty dla dzieci
Czy wyobrażaliście sobie kiedyś jak wygląda świat z perspektywy chrząszcza lub biedronki? Albo ważki unoszącej się nad kwiatową łąką? My spróbujemy to nie tylko zobaczyć, ale i namalować! Wystarczy położyć się na trawie i wpatrywać się między jej źdźbła, by dostrzec cały mikroświat wraz z ziarnkami piasku, grudkami ziemi, mrówkami niosącymi na plecach suche korzenie roślin. Zapraszamy do malowanej zabawy w mikropejzaże.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

30 lipca 2017, 12.00
Spektakl: „Kolory miasta” (3-11 lat)
„Kolory Miasta” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci, pełen zwrotów akcji, zabawnych sytuacji i wyjątkowych bohaterów. To bajka o ekologii, ale także o marzeniach, przyjaźni i miłości. Przedstawienie jest oparte na autorskim scenariuszu i okraszone autorską, bajkową muzyką. Wszystkie piosenki są śpiewane przez aktorów na żywo i posiadają ekspresyjną choreografię.
Spektakl porusza tematy ekologiczne, zaznajamiając dzieci z pojęciem smogu, niskiej emisji, a także segregacji odpadów. Poprzez dobrą zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda.
Obsada: Natalia Piekarz, Agnieszka Bielecka, Krzysztof Przybylski

1 sierpnia 2017, 12.00
Konik całkiem niezwykły, bo druciany – warsztaty dla dzieci
Koniki bujane, druciane, drewniane – pełno ich było do zawsze na wiejskich odpustach i kiermaszach. My stworzymy wspólnie eko-konika. To bardzo proste! Wykorzystamy do niego makulaturę i śmieci. I nauczymy się, jak w twórczy sposób je przetworzyć, tak by mogły nam jeszcze długo służyć. Inspiracją będzie dla nas tradycyjne wiejskie rzemiosło.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

6 sierpnia 2017, 12.00
Czytanie: „Robale”, cz. 2 + warsztaty dźwiękowe
W okolicy dość zgodnie żyją niezliczone gatunki owadów. Każdy z nich o czym innym marzy i czego innego się boi. Pająk boi się pająków. Motyl, boi się, że może nie być najpiękniejszy. A Szerszeń chciałby, żeby inni przestali go unikać. Tak naprawdę to strachy, które dobrze znają i dzieci, i dorośli. Ale z pomocą „Robali” autorstwa Madleny Szeligi, na pewno lepiej sobie z nimi poradzą!
Prowadzą i czytają Zuzanna i Antonis Skolias

8 sierpnia 2017, 12.00
Ekozabawki z siana – warsztaty dla dzieci
Ostatnie warsztaty z cyklu poświęcimy na wykonanie pamiatek pachnącym latem. Pozostając w kręgu rzemiosła tradycyjnego, weźmiemy na warsztat siano. To materiał bardzo plastyczny i wdzięczny w formowaniu, dlatego posłuży nam jako budulec do stworzenia zabawek o przeróżnych kształtach i przeznaczeniu. Kiedyś z siana i słomy robiono ozdoby świąteczne i dekoracje w domach. Pójdziemy tropem tej tradycji i stworzymy współczesne interpretacje tradycyjnych form.
Prowadzenie: Anna Szafrańska i Joanna Horabik
Zapisy: bulwarowa@laznianowa.pl

13 sierpnia 2017, 12.00
Spektakl: „Dziadek” (9+)
„Dziadek” to spektakl oparty na autentycznych notatkach dziadka Adama Walnego - autora spektaklu, w których radość z prostych czynności życiowych jak zbieranie jabłek, sadzenie truskawek przeplata się z trudnymi doświadczeniami życia, takimi jak choroba i śmierć bliskich.
Spektakl jest retrospekcją, zaczyna się w dniu pogrzebu tytułowego Dziadka a kończy w dniu narodzin jego wnuka. Przyjaźń i wzajemne podpatrywanie siebie Dziadka i Wnuka (lalki i lalkarza) są osią dramaturgiczną całego spektaklu. Dziadek wprowadza Wnuczka w życie i uczy wartości.
W przedstawieniu do opowiedzenia historii życia, są używane różne techniki lalkarskie (kukły, marionetki, pacyny) oraz przedmioty trickowe, które na oczach widza zmieniają swą funkcję.
Lalki i realizacja sceniczna – Adam Walny
Gitara Jacek Zięba

Więcej

laznianowa.pl

Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia, na niektóre warsztaty obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.