Biblioteka MOCAK-u

ul. Lipowa 4

WYPOŻYCZALNIA CZYNNA PONOWNIE OD 16 CZERWCA 2020

Biblioteka MOCAK-u (Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie) powstała, by dostarczać wartościowego kontekstu dla sztuki współczesnej. Oprócz własnych publikacji, katalogów wystaw, albumów i monografii artystów udostępnia książki z zakresu humanistyki. Można tu także obejrzeć zbiory książek artystycznych (artbooków), które powstały w ramach prowadzonych w bibliotece projektów edukacyjno-artystycznych.

Jej integralną częścią jest Biblioteka Mieczysława Porębskiego, która prezentuje krakowską część księgozbioru wybitnego krytyka i historyka sztuki awangardowej i współczesnej. W pomieszczeniu zaaranżowanym na wzór gabinetu profesora znajdują się książki odzwierciedlające jego naukowe i artystyczne pasje oraz bezcenna kolekcja dzieł bliskich mu malarzy (nierzadko przyjaciół): m.in. Jerzego Nowosielskiego, Tadeusza Kantora, Marii Jaremy, Andrzeja Wróblewskiego i Witkacego.

Więcej

  • Dzisiaj czynne: brak informacji

mocak.pl/biblioteka

12 263 40 36

biblioteka@mocak.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.