Retro Games

piątek, 6 października 2017 - niedziela, 15 października 2017

  • piątek, 6 października 2017 - niedziela, 15 października 2017
  • Galeria Krakowska, ul. Pawia 5

Przeniosą nas w czasie – o 30 lat kalendarzowych i lata świetlne w technologii cyfrowej. Ośmiobitowe komputery, które w latach 80. i 90. były marzeniem każdego dziecka, są bohaterami najnowszej interaktywnej wystawy w Galerii Krakowskiej. „Retro Games” to pięć stanowisk z komputerami i trzy z grami, które można oglądać od 6 do 15 października.

Pac Man, Super, Mario Bros, Arkanoid, Tetris, Border Dash, Moon Patrol, Donkey Kong, International Karate, River Raid czy Montezuma's Revenge to najbardziej znane gry lat 90. w Polsce. Będzie można w nie zagrać na jednym z trzech interaktywnych stanowisk w trakcie „Retro Games”. To niezwykła wystawa, podczas której odwiedzający zobaczą Amigę, Atari, Commodore, ZX Spectrum i „polskie komputery”. W szarych czasach PRL, gdy gry kupowane były z łóżek polowych oraz stolików na stołówkach przerobionych na giełdy komputerowe, były oknem na świat każdego młodego człowieka. Prawdziwy sprawdzian cierpliwości stanowił czas wgrania się programu z grą z magnetofonu kasetowego podłączonego do centralnej jednostki. Dzisiaj trudno sobie wyobrazić, że na komputerze, który posiadał 128 kB pamięci RAM można było grać w kolorowe, wielopoziomowe gry. Dla porównania współczesny przeciętny smartfon posiada pamięć o pojemności stukrotnie większej.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.