Dom Zwierzyniecki

ul. Królowej Jadwigi 41

Przeniesiemy się tu w klimat dawnego przedmieścia, a także poznamy tradycje i historię jednej z najciekawszych podkrakowskich osad oraz innych terenów podmiejskich.

Zwierzyniec – dawna wieś, później przedmieście, a dziś część Krakowa – to miejsce o ciekawej historii i bogatych tradycjach. Stąd, z dziedzińca klasztoru ss. Norbertanek wyrusza doroczny pochód Lajkonika, tu w Poniedziałek Wielkanocny odbywa się przyciągający tłumy krakowian odpust Emaus i właśnie tu w połowie XIX wieku narodziła się tradycja budowania krakowskich szopek. Muzeum Krakowa przybliża w Domu Zwierzynieckim dzieje krakowskich przedmieść i podmiejskiego folkloru wystawami i wydarzeniami organizowanymi w typowej podmiejskiej kamienicy z przełomu XIX i XX wieku. Na niewielkiej stałej wystawie Mieszkanie przedmiejskie przed stu laty zgromadzono przedmioty codziennego użytku, których przeznaczenia dziś już często nie potrafimy odgadnąć.

Bilety: normalny 10 zł, ulgowy 8 zł, rodzinny 20 zł

Więcej

  • Dzisiaj czynne: brak informacji

www.muzeumkrakowa.pl/oddzialy/dom-zwierzyniecki

12 427 30 38

zwierzyniec@muzeumkrakowa.pl

Położenie na mapie

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.