O czym marzą kredki

piątek, 8 czerwca 2018, 12:00

  • piątek, 8 czerwca 2018, 12:00
  • Teatr Bagatela – Scena na Sarego 7, ul. Sarego 7

Kto powiedział, że wszyscy mamy być tacy sami? Wtedy byłoby okropnie nudno! I tak właśnie robi się na podwórku, ale na szczęście pojawia się nowy kolega. Nie gra w kosza, nosi okulary i ma śmieszne imię Kornel. Ma też nieograniczoną wyobraźnię, pudełko kredek i ołówek. Dzięki niemu dopiero zaczyna się fajna zabawa!

„O czym marzą kredki” – bo taki tytuł nosi przedstawienie, do którego tekst napisała Martyna Lechman, a wyreżyserował Przemysław Redkowski – powstało w odpowiedzi na ogłoszony przez Narodowe Centrum Kultury program Kultura - Interwencje 2017. Autorką scenografii i kostiumów jest Urszula Czernicka, muzykę skomponował Artur Sędzielarz, ruch sceniczny opracował Piotr Skalski, a reżyserii świateł podjął się Marek Oleniacz.

W spektaklu dla najmłodszych widzów występują: Kornel/Ołówek – Przemysław Redkowski, Jagoda/Kredka Żółta – Kamila Pieńkos, Sokół/ Kredka Niebieska – Marek Bogucki, Młody/Kredka Zielona – Maciej Sajur, Didżej/Kredka Czerwona – Artur Sędzielarz.

Przedstawienie obejrzeli już podopieczni dwunastu krakowskich i podkrakowskich przedszkoli integracyjnych. Teraz najmłodsi widzowie mogą je zobaczyć na Scenie na Sarego 7.

***

„INNY=WYJĄTKOWY” to społeczno-edukacyjna kampania, której podstawowym celem jest promocja pełnych otwartości i tolerancji zachowań. I właśnie ten projekt, realizowany przez Teatr Bagatela, ma pomóc w nauce akceptacji drugiego człowieka niezależnie od jego odmienności. Po więcej aktualizowanych wiadomości zapraszamy na stronę projektu.

Więcej

Ulgowy: 16 zł

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.