Słowiańskie Wyzwanie! Gra miejska i spotkanie z Martą Krajewską

sobota, 13 października 2018, 12:00

  • sobota, 13 października 2018, 12:00
  • Centrum Kultury Podgórza, ul. Sokolska 13

Promocja książki Marty Krajewskiej „Świt między dobrym i złym” połączona z grą terenową „Słowiańskie wyzwanie”.

Autorka będzie gościem Centrum Kultury Podgórza z okazji premiery książki „Świt między dobrym i złym”, kolejnej części opowieści dla dzieci z uniwersum Wilczej Doliny. Spotkanie z pisarką rozpocznie się o 12:00, a o 13:00 zapraszamy do wzięcia udziału w tematycznej grze miejskiej „Słowiańskie wyzwanie”. Uczestnicy zmierzą się z podobnymi wyzwaniami, co Bratmił, bohater książek Marty Krajewskiej. Bratmił przeżywa wiele przygód ale przy okazji również się uczy. Przy każdym stanowisku uczestnicy oprócz zadania do wykonania dostaną również niewielki zastrzyk wiedzy. Na koniec gry opiekunka Chaberka (w tej roli Marta Krajewska) sprawdzi, ile udało im się zapamiętać, zadając każdej drużynie po trzy pytania. Będzie to szansa na zdobycie dodatkowych punktów.
Rejestracja do gry rozpocznie się o godzinie 13:00, a sama gra potrwa do 15:00. Dla trzech zwycięskich drużyn przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Marta Krajewska to nieślubne dziecko lasu i korporacji. Twórczyni świata Wilczej Doliny, inspirowanego kulturą dawnych Słowian. Należące do tego uniwersum opowiadanie „Daję życie, biorę śmierć” zdobyło nominację do nagrody imienia Janusza A. Zajdla za rok 2014. Debiutancką powieść „Idź i czekaj mrozów” nominowano do tej samej nagrody za rok 2016. Z tą pozycją udało się autorce zadebiutować również na rynku amerykańskim i nowozelandzkim.
Chcąc przybliżyć świat naszych przodków także młodszym czytelnikom autorka stworzyła „Noc między Tam i Tu”, opowieść z uniwersum Wilczej Doliny adresowaną do dzieci. Książka została doceniona przez Polską Sekcję IBBY i nominowana do nagrody Książka Roku 2017. W tym roku czytelnicy ponownie zaszczycili autorkę nominacją do nagrody im. Janusza A. Zajdla za powieść „Zaszyj oczy wilkom”. Czasami wychodzi z Doliny, by skrobnąć coś bardziej współczesnego, lubi wtedy pisać opowieści o ludzkich emocjach, doprawione elementami grozy.

Więcej

ckpodgorza.pl

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.