Rytmy Światła Błyski

niedziela, 17 lutego 2019, 11:00-16:00

  • niedziela, 17 lutego 2019, 11:00-16:00
  • Cricoteka Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora , ul. Nadwiślańska 2

Interaktywna instalacja Teatru Figur Kraków inspirowana twórczością Marii Jaremy na finisaż wystawy Jaremianka. „Zostaję w tym teatrze. Podoba mi się tu”.

Instalacja „Rytmy Światła Błyski” jest cieniową zabawą dla dużych i małych. Myślą przewodnią jest tytuł jednego z obrazów Jaremianki, które można oglądać na jej wystawie w Cricotece – „Penetracje”. Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w badaniach twórczości malarki! Będzie można schować się w obrazie. A przynajmniej zgubić się w nim. Poeksperymentować z kompozycją i stworzyć zupełnie nowe obrazy (cieniowe). Przygotować etiudę lalkową w teatrze cieni. wziąć udział w warsztatach towarzyszących instalacji.

Koncepcja instalacji powstała w trakcie pracy zespołu nad spektaklem „Luminaries” latem 2018 roku w Portland. Teatr Figur Kraków we współpracy z trzema amerykańskimi aktorkami stworzył produkcję inspirowaną twórczością polskich artystów awangardowych. Maria Jarema była jedną z kluczowych postaci, wokół których powstawał spektakl.

Koncepcja: Dagmara Żabska, Agnieszka Polańska, Piotr Idziak

fot. Z archiwum Teatru Figur

Więcej

www.cricoteka.pl

Wstęp wolny!

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.