Bulwar[t] Sztuki 2019 – teatr dla rodzin

niedziela, 7 lipca 2019, 14:00

  • niedziela, 7 lipca 2019, 14:00
  • środa, 24 lipca 2019, 17:30
  • środa, 7 sierpnia 2019, 17:30
  • niedziela, 18 sierpnia 2019, 14:00
  • niedziela, 25 sierpnia 2019, 14:00
  • Zalew Nowohucki, ul. Bulwarowa 39

Teatr Łaźnia Nowa zaprasza rodziny z dziećmi na spektakle na Bulwar[t]cie Sztuki nad Zalewem Nowohuckim lub w ogrodzie Teatru Łaźnia Nowa. W wakacje, w wybrane niedziele i środy, proponujemy widzom spotkanie z małymi formami teatralnymi. Zapraszamy na przedstawienia, które nie tylko zabiorą najmłodszych widzów do krainy wyobraźni, ale także pozwolą poznać teatr lalkowy od kuchni.

Teatralny rozkład jazdy dla rodzin:

7.07 NIEDZIELA 14:00
Dong co ma świecący nos (Teatr Uszyty)
„Dong co ma świecący nos” to przedstawienie oparte na wierszach Edwarda Leara z książki „Dong co ma świecący nos i inne wierszyki Pana Leara”. Spektakl jest pełen lirycznych, dowcipnych i nonsensownych sytuacji, wplecionych w historię miłości Donga do pewnej Panny, z szumem morza w tle. Istotną rolę stanowi budowana na oczach widza scenografia, a całość dopełnia niezwykła muzyka. „Wypłyńcie razem z nami naszym dziurawym sitem na morze pełne wyobraźni” – zachęcają aktorzy z Teatru Uszytego.
scen., reż.: Katarzyna Kopczyk, Andrzej Kopczyk MUZYKA: Michał Kowalczyk SCENOGRAFIA: Barbara Guzik, Andrzej Kopczyk

24.07 ŚRODA 17:30
KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI (Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi)
Każdy z nas jest Kosmicznym Podróżnikiem. Od najmłodszych lat otacza nas Kosmos naszego domu, podwórka, przedszkola, szkoły i jeszcze ten wysoko nad naszymi głowami – Przeogromny Wszechświat – który wyłania się gwieździstą nocą. W naszej codziennej Kosmicznej Podróży wciąż zadajemy sobie pytania: dlaczego, po co, jak, skąd? Czym jest mądrość, miłość, wolność, czy warto być dobrym, jak być szczęśliwym? W spektaklu „KSIĘŻYC’owe OPOWIEŚCI” przedstawiamy pięć pięknych historii filozoficznych zaczerpniętych z różnych kultur. Jest tu bajka afrykańska, żydowska, dwie opowieści wywodzące się z mitologii indiańskiej i historia z dalekiego Nepalu. Każda zilustrowana przepiękną scenografią i lalkami autorstwa Katarzyny Samosiej.
reż.: zespół, scen.: Katarzyna Samosiej OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

7.08 ŚRODA 17:30
Ali Baba i czterech rozbójników (Wędrowny Teatr Lalek Małe Mi)
Spektakl aktorsko-lalkowy. Dwie siostry śnią jednocześnie ten sam sen. Ich sypialnia przeobraża się w dom Ali Baby, las, grotę Rozbójników, Czarodziejski Sezam. Zaskakujące zmiany scenografii, piękne lalki autorstwa Katarzyny Samosiej, wartka, pełna humoru akcja okraszona piosenkami i muzyką Artura Dwulita. Zapraszamy do Krainy Baśni z tysiąca i jednej nocy.
reż.: zespół, scen.: Katarzyna Samosiej MUZYKA: Artur Dwulit OBSADA: Sława Tarkowska i Kajetan Mojsak

18.08 ŚRODA 14:00
Maleńkie królestwo królewny Aurelki (Teatr Figurki)
Aurelka została królewną w pewien marcowy poranek. Najpierw przyszedł list („Droga Aurelko, uprzejmie informujemy, że od dziś jesteś królewną. Rozpakuj swoje królestwo i rządź nim mądrze”), a zaraz po nim paczka. A w niej – najmniejsze królestwo świata. Z prawdziwym, choć malutkim, zamkiem, lasem, smokiem i wszystkim tym, co w królestwie być powinno. Jedyne, co Aurelka musi teraz zrobić, to wymyślić pierwsze zarządzenie, i już jest prawdziwą królewną! Co to znaczy mądrze rządzić? Co to znaczy mieć swoje królestwo? Czy królewna może wszystko? Spektakl Teatru Figurki powstał z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, ale gramy go z wielu powodów. Jednym z nich jest potrzeba rozmowy o dzisiejszym patriotyzmie, odpowiedzialności za swoje państwo i trudach podejmowania decyzji.
reż.: Dagmara Żabska, scen.: Barbara Iwańska MUZYKA: Aleksandra Denkowicz AUTORKA: Roksana Jędrzejewska-Wróbel OBSADA: Aleksandra Denkowicz, Dominika Kaczmarek

25.08 NIEDZIELA 14:00
Robot i motyl (Teatr Figurki)

Na początku była kartka. Zwykła, biała kartka papieru. Taka, co szeleści przy potrząsaniu, zgina się na wszystkie strony i spada, kiedy wiatr zawieje. Zmięta w kulkę doleci daleko, złożona cztery razy może być statkiem, czapką, peryskopem, robotem. Głównym bohaterem spektaklu jest właśnie biała kartka, bo to z niej wyłaniają się kolejni bohaterowie – Dondon, który potrafi odpowiadać tylko na pytania z karteczki, Motyl Strzałeczka i jego śmiertelny wróg Nietoperz, cała plejada łąkowych skoczków. Spektakl na podstawie opowiadań Vytautė Žilinskaitė.
adapt. i reż.: Dagmara Żabska LALKI: Brane Solce i zespół SCENOGRAFIA: Beata Klimkowska MUZYKA: Andrzej Bonarek PRODUKCJA: Marta Hankus OBSADA: Tadeusz Dylawerski / Alla Maslovskaya / Mateusz Wróbel

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.