Młodzi Wizjonerzy, warsztaty filmowe

poniedziałek, 29 czerwca 2020 - piątek, 3 lipca 2020

  • poniedziałek, 29 czerwca 2020 - piątek, 3 lipca 2020
  • Klub osiedlowy K2O, ul. Wizjonerów 2

Zlokalizowany na krakowskich Bronowicach klub osiedlowy K2O od 6 czerwca ponownie otworzył się dla odwiedzających. Przed wprowadzeniem ograniczeń związanych ze stanem zagrożenia epidemicznego w jego przestrzeni organizowane były wydarzenia kulturalne mające służyć integracji mieszkańców Mieszkaj w Mieście – Osiedla Wizjonerów, prowadzone były również liczne zajęcia, m.in. warsztaty plastyczne, muzyczne, chemiczne czy matematyczne. Wraz z ponownym otwarciem klubu sukcesywnie powraca jego oferta dostosowana do aktualnie obowiązujących zasad bezpieczeństwa i wytycznych sanitarnych.

W okresie letnim K2O planuje zorganizowanie zajęć, które zarówno dzieciom, jak i dorosłym umilą czas wakacji. Na początek na przełomie czerwca i lipca odbędą się warsztaty filmowe „Młodzi Wizjonerzy” dla młodzieży szkolnej w wieku 14–18 lat. Zajęcia przeznaczone są dla młodych pasjonatów filmu, którzy ciekawi są, jak wygląda proces jego powstawania – od koncepcji przez scenariusz, storyboardy, ustalenie obsady po zapoznanie się z podstawami obsługi profesjonalnej oraz amatorskiej kamery cyfrowej, nagrywanie i montaż. Rezultatem pracy warsztatowej będzie stworzenie przez uczestników filmu krótkometrażowego i premierowy pokaz filmowy.

Warsztaty prowadzone będą przez Wojciecha Szałaja i Magdę Rymarz tworzących wspólnie markę Picture Workshop. To kolektyw filmowy na co dzień zajmujący się realizacją krótkich metraży – przygotowują filmy reklamowe, spoty społeczne, filmy artystyczne, reportaże, teledyski, a ich ostatnim dużym projektem jest pełnometrażowy film dokumentalny.

Termin warsztatów: 29.06–03.07.2020, g. 10:00–15:00 lub 15:00–20:00. 
Minimalna liczba uczestników do utworzenia grupy: 6. Chętnych do udziału w warsztatach prosimy o kontakt mailowy (w tytule wiadomości: „Młodzi Wizjonerzy”). Zgłoszenia przyjmowane są do 25.06.2020.

Uczestnicy warsztatów zaprezentują efekt swojej filmowej twórczości w przestrzeni klubu osiedlowego K2O, który mieści się w etapie Wizjonerów osiedla Mieszkaj w Mieście. Obok nich istnieją już także etapy Naukowców, Aktorów i Kompozytorów. W przyszłości dołączy do nich również etap Reżyserów, a samo osiedle bardzo dobrze prezentuje się w filmowym obiektywie, czego dowodzą filmy „Twoja przestrzeń”, „Wszędzie blisko” oraz „Wspólnota”.

Więcej

klub@mieszkajwmiescie.pl

Cena: 600 zł brutto/os.

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.