Literackie Chwile w Pałacu Potockich (lipiec)

niedziela, 4 lipca 2021, 11:00

  • niedziela, 4 lipca 2021, 11:00
  • niedziela, 11 lipca 2021, 11:00
  • niedziela, 18 lipca 2021, 11:00
  • niedziela, 25 lipca 2021, 11:00
  • Pałac Potockich, Rynek Główny 20

Warsztaty wypełnione będą spotkaniami z twórcami, aktywnością plastyczną, muzyczną, ruchową i świetną zabawą. W czasie warsztatów odkrywać będziemy tajemnice języka literackiego oraz piękno książkowych ilustracji. Obserwować będziemy niewidoczne, tworzyć niestworzone, słuchać tego, co niesłychane i wyobrażać sobie niewyobrażalne. Wpadnij na Chwilę do Potockich!

4 lipca przy Rynku Głównym 20 w Krakowie rozpocznie się kolejny miesiąc spotkań twórczych inspirowanych najpiękniejszymi książkami dla dzieci.
 
Program warsztatów na lipiec 2021:
 
4.07.2021, godz. 11.30-12.45
Zuza w Pałacu czyli Chwila z najlepszym przyjacielem
Wiek uczestników: 4-6 lat
Psy to najlepsi przyjaciele człowieka. Są wierne, kochane, ślicznie pachną, spacerują z nami kiedy pada deszcz, a nawet w czasie śnieżnych zamieci. Przytulają się kiedy jest nam smutno, zawsze gotowe, aby wyciągnąć do nas pomocną łapę, a do tego nie tolerują marnowania żywności.
Czy człowiek jest najlepszym przyjacielem psa? O tym dyskutują od wieków miłośnicy psów i kotów, jednak książka “SOS Pies” wydawnictwa Kropka rzuca na całą sprawę nowe światło. Na zajęciach pojawi się suczka Zuza, która pracuje z Panią Beatką i Panem Maćkiem od wielu lat i która codziennie wygrywa domowy konkurs na Najwspanialszego Psa.
Na warsztatach stworzymy własne psy, z którymi ćwiczyć będziemy stawanie się najlepszymi przyjaciółmi (nie tylko psów).
W czasie niedzielnej Chwili z najlepszym przyjacielem poznamy książkę „SOS Pies” Kasi Antczak i Kasi Fryzy (Wydawnictwa KROPKA).
Warsztaty poprowadzą twórcy INSPIRO Beata Kwiecińska i Maciej Dąbrowski Twórcy INSPIRO, organizatorzy setek warsztatów dla dzieci, nagradzani animatorzy kultury, którzy uwielbiają pracę z dziećmi, dla których zmieniają Świat. Są praktycznie nieteoretyczni. Fascynuje ich siła oddolnych inicjatyw, energia lokalnych społeczności i fakt, że wszystko jest możliwe. Stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2016 w dziedzinie Zarządzanie kulturą i wspieranie rozwoju kadr kultury. Laureaci nagrody POLCUL za działania wspierające tworzenie społeczeństwa obywatelskiego.
ZAPISY: http://bityl.pl/Go3xO (wejściówki dostępne od 28.06.2021, godz. 10.00).
 
11.07.2021, godz. 11.30-12.45
Najpiękniejszy prezent czyli Chwila z Tuli-pucho-kłaczkiem
Wiek uczestników: 5-7 lat
Zapraszamy w piękną podróż, pełną rozmaitości, rzeczy niezwykłych i unikatowych. Razem z Edzią poszukującą tajemniczego stworzenia, odkryjemy zakamarki niezwykłego miasteczka i poznamy jego mieszkańców. Odwiedzimy piekarnię pana Jana, kwiaciarnie pani Róży oraz antykwariat pana Emila. Używając akwareli namalujemy sklepy, których półki wypełnią: pomarańczowe kłaczko-cukierki rozwijające talent do opowiadania dowcipów, fioletowe tuli-napoje wzmacniające widzenie w ciemności oraz niebieskie pucho-ciasteczka po zjedzeniu których, język ptaków staje się zrozumiały.
W czasie warsztatów poznamy książkę „Tuli-pucho-kłaczek” Beatrice Alemagna’y (Wydawnictwo Wytwórnia)
Warsztaty poprowadzi Anna Zajda - Absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych („Książka i literatura dla dzieci i młodzieży”) na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka warsztatów i autorka stref edukacji do wystaw czasowych dedykowanych rodzinom w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka poszukiwania kreatywnych rozwiązań, poznawania tajemnic dzieł sztuki i malowania akwarelami.
ZAPISY: http://bityl.pl/Go3xO (wejściówki dostępne od od 5.07.2021, godz. 10.00).
 
18.07.2021, godz. 11.30-12.45
Niebiańska przygoda czyli Chwila na spotkanie z gwiazdami
Wiek uczestników: 2-3 lat + opiekun
Będziemy łapać delikatne promienie słońca i przypatrywać się kształtom księżyca, w głowach zakręci się nam od widoku tysiąca migoczących gwiazd. Wybierzemy się również na spacer w chmurach, podczas którego zbierzemy całe garście błyszczącego deszczu. Będziemy skakać po gorących i mroźnych planetach w rytm piosenki o nadchodzącej nocy. A na koniec czeka nas iście niebiańska uczta pełna międzyplanetarnych smakołyków.
W czasie warsztatów poznamy książkę: „Popatrz w niebo część 2” Joanny Gębali i Moniki Zborowskiej (Wydawnictwa Muchomor)
Warsztaty poprowadzi Anna Zajda - Absolwentka Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz studiów podyplomowych („Książka i literatura dla dzieci i młodzieży”) na Uniwersytecie Warszawskim. Koordynatorka warsztatów i autorka stref edukacji do wystaw czasowych dedykowanych rodzinom w Muzeum Łazienki Królewskie. Miłośniczka poszukiwania kreatywnych rozwiązań, poznawania tajemnic dzieł sztuki i malowania akwarelami.
ZAPISY: https://kbfbilety.krakow.pl (wejściówki dostępne od 12.07.2021, godz.10.00).
 
25.07.2021, godz. 11.30-12.45
Rytmiczne słowa czyli Chwila z Córką Księżyca
Wiek uczestników: 7-13 lat
Czy słyszycie tam-tamy w oddali? Czy słyszycie śpiew niesiony gorącym wiatrem? A może czujecie zapach imbiru, fasoli i dojrzałych bananów? I to, jak pod bosymi stopami drży spękana ziemia? To wszystko sprawka Córki Księżyca, która biegnie z bardzo daleka, aby spotkać się z Wami 25 lipca w Pałacu Potockich!
Podczas warsztatów inspirowanych niezwykłą książką dowiemy się jak snuć opowieści, których doskonale się słucha. Sprawdzimy działanie rytmu w słowach, gestach i obrazach. W takt bębnów odtańczymy czułość, radość i gniew. Stworzymy także bajecznie kolorowe ptaki rytmu, które odlecą wraz z nami w stronę Czarnego Lądu..
W czasie warsztatów poznamy książkę „Tańcz, Córko Księżyca”, którą napisał Kouam Tawa, zilustrował Fred Sochard, a przetłumaczyła Katarzyna Skalska. (Wydawnictwo Zakamarki)
Warsztaty poprowadzi Barbara Mołas - wulkan energii gdy robi to, co ją pasjonuje: łączy słowo i obraz, sztukę i edukację, pracę z dziećmi i dla dzieci. Metoda edukacyjna, którą wypracowała, opiera się na procesie twórczym oraz ekspresji, tak plastycznej jak teatralnej. Współpracowała z wieloma instytucjami kultury. Od 2012 roku na stałe związana z Muzeum Etnograficznym w Krakowie, gdzie udaje jej się łączyć pracę edukatora sztuki z pasją do tradycji i kultury ludowej.
ZAPISY: https://kbfbilety.krakow.pl (wejściówki dostępne od 19.07.2021, godz.10.00).
 
Na Literackie Chwile w Pałacu Potockich zaprasza KBF, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO we współpracy z Inspiro. Wejście do Pałacu Potockich (sala na I piętrze) przez księgarnię MOCAK-u.

Więcej

wstęp wolny, obowiązują zapisy

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.