Podgórska Parada Teatralna

czwartek, 19 sierpnia 2021, 16:00-20:00

  • czwartek, 19 sierpnia 2021, 16:00-20:00
  • Rynek Podgórski

W tym roku Teatr KTO po raz kolejny zaprosi wszystkich mieszkańców Krakowa na Podgórską Paradę Teatralną, zorganizowaną w ramach projektu „Cztery odcienie teatru”. Nie zabraknie folkloru, muzyki etnicznej, tradycyjnych brzmień i mieszanki różnorodnych kultur!

19 sierpnia na Rynku Podgórskim widzowie będą mogli posłuchać koncertu Karoliny Cichej, wokalistki nominowanej w tym roku do Fryderyków, zobaczyć występ znanego na całym świecie Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera” oraz wziąć udział w organizowanych przez nich warsztatach. Ale to nie wszystko. Tego dnia Teatr Migro zaprezentuje również dwa spektakle: „DROM - ścieżkami Romów” i „Ławka”.

Aktywność sceniczną w nowej siedzibie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 będziemy uzupełniać wpisaną od zawsze w nasze geny działalnością plenerową. Nie ma lepszej sceny niż Rynek Podgórski, legendarny, nasączony historią, kulturą, a także zwyczajami miejscowej ludności dawnego miasta Podgórza. Takie miejsce nadaje się idealnie, by prezentować przedstawienia, koncerty, warsztaty i wiele innych wydarzeń. Chcemy, aby Rynek Podgórski tętnił dynamiczną energią – tak o organizacji Parady Podgórskiej mówi Jerzy Zoń, Dyrektor Teatru KTO w Krakowie.

Podgórska Parada Teatralna to idealne wydarzenie dla rodzin z dziećmi i nie tylko. Każdy kto lubi muzykę, w szczególności „world music” lub po prostu jest otwarty na różnego rodzaju kultury znajdzie podczas niej coś dla siebie. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest wolny.

Program:

  • godz. 16.00 Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” – występ zespołu
  • godz. 17.00Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” – warsztaty tańców łemkowskich (zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)
  • godz. 18.00Teatr Migro – spektakl „DROM – ścieżkami Romów”
  • godz. 19.30Teatr Migro – spektakl „Ławka”
  • godz. 20.00Karolina Cicha TRIO – Koncert pieśni tatarskich

Więcej

Wstęp wolny

Miejsce wydarzenia

Zamknij Nasz strona korzysta z plików cookies w celach statystycznych, marketingowych i promocyjnych. Możesz wyłączyć tą opcję w ustawieniach prywatności swojej przeglądarki.